Skocz do zawartości
mariouksspg

Problem z laptopem asus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni mam problem z laptopem firmowym. Otóż po uruchomieniu komputera po jakiś 20 minutach przestaje mi działać internet. Komputer działa normalnie jeszcze przez jakieś 5-10min po czym zawiesza się (myszką można ruszać ale kursor nie reaguje na kliknięcia). Czekałem kilka minut, ale nic to nie dawało. Reset komputera, uruchamia się jakieś 5 minut (bardzo długo) i wszystko działa jak powinno. Po paru godzinach pracy problem znów występuje i znów trzeba reset robić. Komputer nie służy do gier tylko do przeglądarki i 2 prostych programów. Jego parametry to procesor i5, grafika nvidia 2gb, 8gb ramu i dysk 1tb. Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje ?

Pozdrawiam

Edytowane przez mariouksspg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje ?

 

To może być wszystko ale jak znam życie to sam już sobie odpowiedziałeś:

 

dysk 1tb.

 

:E

 

Serio, to wygląda typowo - na umierający dysk HDD. Kup sobie SSD (GOODRAM 240GB 2,5" SATA SSD CL100 - 129 zł) i ciesz się komputerem z XXI wieku a nie reliktem z magnetycznym dyskiem. Windowsa przeinstalujesz pobierając go z oficjalnej strony MS: (https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10)

 

Edit: Komfort użytkowania tak czy inaczej będzie nieporównywalnie lepszy ale jeśli chcesz się upewnić to pobierz sobie HDD Tune (trial) i wrzuć screeny z zakładki SMART.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego najpierw odcina internet a potem się zawiesza ? Wymiana dysku to nie taka prosta sprawa, mam bardzo ważną bazę danych w tym laptopie a mianowicie bazę towarową mojego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego najpierw odcina internet a potem się zawiesza ? Wymiana dysku to nie taka prosta sprawa, mam bardzo ważną bazę danych w tym laptopie a mianowicie bazę towarową mojego sklepu.

 

To póki działa rób kopię zapasową bazy, wymień dysk i odtwórz bazę- tylko naprawdę nie czekaj z backupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dysk talerzowy HDD, który kręci się jak stara talerzowa płyta. Jeśli kupisz dysk twardy SSD i ponownie zainstalujesz system operacyjny Windows będzie lepiej. Polecam dysk SSD Patriot Burst 240GB.Nie wyobrażam sobie laptopa z dyskiem twardym HDD w dzisiejszych czasach. To dobry dysk dla alkoholika bez kwitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego najpierw odcina internet a potem się zawiesza ?

 

Zakładam że przez odcinanie internetu masz na myśli zawieszanie się przeglądarki ? Jeśli tak to odpowiedź jest prosta - któryś z plików przeglądarki jest zapisany na uszkodzonym sektorze i tak to wtedy właśnie wygląda. Jeśli wygląda to inaczej - daj znać. Zawsze może być to jakiś wirus.

 

Wymiana dysku to nie taka prosta sprawa, mam bardzo ważną bazę danych w tym laptopie a mianowicie bazę towarową mojego sklepu.

 

Jak już słusznie napisał przemekan - rób kopię póki działa. Od siebie dorzucę tylko klasykiem :

 

„Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili”
:E Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że przez odcinanie internetu masz na myśli zawieszanie się przeglądarki ? Jeśli tak to odpowiedź jest prosta - któryś z plików przeglądarki jest zapisany na uszkodzonym sektorze i tak to wtedy właśnie wygląda. Jeśli wygląda to inaczej - daj znać. Zawsze może być to jakiś wirus.

 

 

 

Jak już słusznie napisał przemekan - rób kopię póki działa. Od siebie dorzucę tylko klasykiem :

 

:E

 

 

Dokładnie wygląda to tak:

Mam włączony katalog części i np. przeglądarkę, w pewnym momencie czat na facebooku robi się niedostępny (brak połączenia z internetem) mimo, że laptop połączenie pokazuje jako aktywne. Mogę normalnie wyłączyć przeglądarkę czy cokolwiek. Odpadam znów przeglądarkę i przeglądarka nie wyszukuje w ogóle stron jakby nie było internetu, a po chwili laptop się zawiesza. Restart pomaga i wszystko działa jak należy. Zrobię jutro test dysku i wrzucę tutaj wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS R556LJ-XO164 to jest model tego laptopa. Jest ktoś w stanie sprawdzić czy ma on moduł na podpięcie dysku ssd m.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem test hd tune. error scan nie wykazał błędów - wszystkie kratki zielone. health status jest ok i wszystkie kategorie ok. dzisiaj laptop się nie przywiesił. to znaczy, że będzie żył ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zmienisz dysku na SSD 2,5", to będzie się wieszał i wymagał cierpliwości buddyjskich mnichów. Możesz też zgrać dane na nośnik i zrobić format, aby od nowa postawić system operacyjny, ale najlepiej zmienić dysk. Nawet najtańszy Patriot Burst 2,5" cala powinien dać radę. Twój laptop w wersji z dwoma dyskami był kilka lat temu oferowany w sklepie tylko z drugim zewnętrznym dyskiem, więc chyba nie masz wejścia na M.2, ale pewien nie jestem.

 

https://www.al.to/p/251551-notebook-laptop-156-asus-r556lj-xo164t-8-i5-5200u-8gb-1281tb-win10x-gf920.html#Specyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest laptop do przeglądarki tak naprawdę i do programu do wystawiania paragonów i faktur. Jeśli nie będzie system się zawieszał to nie ma potrzeby wymiany. I tak do programu którego używam jest o dużo za mocny więc zobaczymy. Niemniej jednak dysk wygląda na sprawny, a i na szczęście póki co się nie zawiesza nic. Dziękuję za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest laptop do przeglądarki tak naprawdę i do programu do wystawiania paragonów i faktur. Jeśli nie będzie system się zawieszał to nie ma potrzeby wymiany. I tak do programu którego używam jest o dużo za mocny więc zobaczymy. Niemniej jednak dysk wygląda na sprawny, a i na szczęście póki co się nie zawiesza nic. Dziękuję za wszelkie porady.

 

No i właśnie dlatego powinieneś mieć SSD. Napiszę tak- kto raz spróbuje SSD ten już nie wróci do HDD (na system i programy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk może być sprawny... otwórz laptopa i sprawdź złącze, które jest między płytą główną a płytką do której wpięty jest sam dysk - w tych asusach to częsty problem wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk może być sprawny... otwórz laptopa i sprawdź złącze, które jest między płytą główną a płytką do której wpięty jest sam dysk - w tych asusach to częsty problem wink.gif

 

 

co masz na myśli mówiąc sprawdz ? odpiac dysk przedmuchac i podpiac z powrotem czy jak ? :) zapisuja sie gdzies bledy w komputerze ? to jest o tyle dziwna sytuacja ze dzieje sie to codziennie, a po resecie laptopa jest spokoj az do ponownego wylaczenia systemu. raz dziennie sie to dzieje, po resecie juz nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...