Skocz do zawartości
emsiak

3700x + Czy 3700x na Gigabyte B450 AORUS M

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za nazwę tematu, to przez moją nieuwagę .. Temat miał brzmieć Ryzen 3700x + Gigabyte B450 Aorus M, a podpis do tematu : Możliwości OC? 

Witam złożyłem taki zestaw :

 

Beztytuluaf68c3d192f00db9.png

 

Zależy mi na małej obudowie stąd mATX. Moje pytanie jest takie : Jakie OC Ryzena 3700x mnie czeka przy tej płycie głównej ( po update'cie biosu ofc) ? Czy jestem w stanie osiągnąć coś więcej niż 4,5 Ghz? Czy lepiej w ogóle nie ruszać i zostawić stockowo lub wymienić na inną płytę? 

 

ps. Przy okazji może ktoś powiedzieć czy sensowny zestaw złożyłem w tej kwocie czy dało się lepiej ? Max 7,5k PLN, wymienię dysk chyba tylko na 1 TB jeszcze.

Edytowane przez emsiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że o 4,40Ghz możesz pomarzyć nawet bo cpu nie pusci .Mój z bieda i przy wysokich tempach 4,20Ghz robil i 1,45V

może nowe rewizje lepsze .

Sam nie wiem co myśleć bo nowy ryzen 5 3600 idzie na 4,30Ghz i 1,370V ?Biosy nowsze ,proc kupiony niecale 2 tyg temu.

 

Edytowane przez Tom Light

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz w miarę dobrą sztukę to 3700x zrobisz ręcznie na all core 4.3/4.35ghz przy jakiś 1.35/1.38v chłopaki z forum mają te proce i takie wartości są realne płytkę mogłeś wziąć np msi b450 mortar jeśli miała być micro atx była by nieco lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta to straszna bieda do Twojego zestawu. Dołóż do MSI X470 GAMING PLUS MAX i będziesz miał święty spokój. Lepsze ramy Patriot 16GB 3600MHz Blackout CL17, masz też taniej w xkom, bo z tego co widzę stamtąd koszyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

Przeczytałeś chociaż post autora? płyta ma być mATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja. To wtedy faktycznie mortar to najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złożyłem dziś pc. Ryzen chodzi na 4,2 ghz pod obciążaniem bez żadnego OC. Także nie sięga maxymalnych zegarów ;/ chyba ze nie sięga bo nie musi? :D Aczkolwiek kolega ma tez tego ryzena i jemu od wsadzenia siedzi na 4,4 ghz.. Czy to wina płyty głownej ze zegar zbijany jest do 4,2 ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...