Skocz do zawartości
Mlkolal

Smartfon -- za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Może najpierw krótka historia.

Mam Samsunga Ace 1 który mi się zawiesza, polega to na tym że nie dostaję połączeń ani wiadomości dopóki go nie zresetuje, a robię to dopiero wtedy jak się zorientuje że nie mogę wykonać połączenia. Co jakiś czas muszę sprawdzać czy się nie zawiesił wykonując połaczenie (sprawdzam stan konta). Ostatnio zrobił mi taką nie miłą niespodziankę, bo nie sprawdziłem że jest zawieszony i ważnego smsa nie dostałem, znaczy dostałem ale dopiero jak zresetowałem na drugi dzień. I dlatego zmienić telefon, ale mi się nie spieszy. Także jak widać z historii mojej dalej bym z niego korzystał bo mi dużo nie potrzeba w telefonie.

 

Także potrzebuje tel. który mi nie będzie robił takich czy podobnych niespodzianek. Czyli powinien być stabilny w sensie jak linux a nie windows. A jak już kupować kolejny to żeby miał ekran przynajmniej full hd, to jedną gierka przeglądarkową bym sobie odpalał. Może być używany.

 

Dzięki za jakąkolwiek odpowiedź i pozdrawiam

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfone 5 z z xkom poniżej tysiąca. Brać

 

Edit.

A już nie ma.

Koło tysiąca myślę trzeba dać za sprzęt z nastawieniem na dłuższy okres użytkowania.

Ale za 600-700zl coś się trafi.

Np max pro m1.

Poszukaj czego może na snapie, bo zawsze można wgrać alternatywny soft. A widzę, że raczej nie zmieniasz telefonów jak większość tu obecnych ;)

 

Kończy się black friday, będzie cyber monday. Dobry czas na zakup.

Zobacz też u swojego operatora jeśli masz abo. Potrafia niekiedy zaskoczyc ;)

Ja kupiłem właśnie mate 20 za 1080zl w abo 35 zł na raty.

 

I jeszcze jedno. Dziś telefony to kombajny w porównaniu do Ace. Także zastanów się nad tym co byś chciał w telefonie. Czy dobra baterie, aparat, audio. Oczywiście mając na uwadze wydajność i stabilność.

Wielkość ekranu też teraz ma znaczenie, bo większość to spore telefony.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem raczej o tańszych. Jest Medion 16/2GB na allegro z full hd za 200 zł nowy, albo jakiś używany Leagoo Kiicaa 32/3GB za 235zł. Bo wydać 1000 zł to bym mógł jakbym miał pewność że się szkło na ekranie nie pęknie. A nie jestem nauczony do takich dużych tel., tym bardziej że się nie będę nim bawił. Jak widzę ludzi którzy się męczą na tych drogich tel. z rozbitym szkłem to mi ich szkoda. Przecież chyba lepiej tańszy wolniejszy z gorszymi kolorami ale z dobrym szkłem. Jak mi upadnie taki za 200 zł to kupno kolejnego nie jest problemem, a jak mi upadnie taki za 1000zł, to już mały problem jest wydać kolejny tysiąc.

No chyba że telefony zaczynają się wieszać tak jak mój ze starości(?) albo dlatego że tanie i żeby mieć stabilny tel. muszę wydać 1000zł, to wtedy chyba taki kupię. Zresztą nie wiem czemu mój się wiesza jak nie mam żadnej apki i służy tylko do dzwonienia.

Czyli rozumiem że te po 200zł to nie kupować bo nie spełnią swojej głównej funkcji należycie czyli chodzi mi o komunikowanie się(dzwonienie), bo się mogą zawiesić tak jak mój.

Edit: tel. mam na kartę.

Nie zależy mi na żadnych bajerach ma się nigdy nie zawieszać jak mój obecny i żeby miał full hd przynajmniej, to wszystko. No wiadomo żeby się przez niego normalnie rozmawiało.

 

Edit: A ten Asus Zenfone 5 Lite 64/4GB jest na allegro za 430 zł używany.

Edit: Nie wiem co to jest snap..

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snap to Snapdragon

 

Zamiast używanego lepiej kupić coś w Chinach za jakieś 100$. Koledzy zapewne coś doradza. Ja nie siedzę teraz z skośnych ofertach.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma byc cos na dluzej proponowalbym celowac w jakiegos xiaomi redmi typu 7a czy 8a i to uwazam za minimum co mozna dac za telefon, wszystko ponizej to juz lepiej kupi klasyczny telefon z przyciskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale one nie mają ekranu full hd

 

Edit: czyli polecasz redmi 7 albo 8

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te xiaomi redmi to będzie dobry wybór. Nie mają full HD ale i tak będzie to krok milowy w stosunku do tego co miałeś, a że wymagania co do urządzenia masz wręcz zerowe, to jest to dobra droga. Nie idź w nowe telefony za 200 zł bo się nie miło zaskoczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meizu m6s można jeszcze rozważyć.

Za 400-500zl się kupi a to bdb słuchawka za te pieniądze.

https://mediamarkt.pl/telefony-i-smartfony/smartfon-meizu-m6s-3-32gb-niebieski?cd=714223394&ad=45696584548&kd=&gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI8Jm_uY6V5gIVDtreCh2dFQu9EAUYAyABEgJLtfD_BwE

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania były. Żeby miał full hd żebym mógł pograć w gierkę przeglądarkową w którą juz 2 lata pykam, bo w niższej rozdzielczości wszystko jest za duże w niej. No i przede wszystkim żeby był "stabilny" czyli nie robił niespodzianek takich jak mój obecny, pisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się szarpnij i kup redmi note 8pro. Jutro ma być na allegro za 699zł, sprzedawany przez oficjalny sklep allegro. Przy Twoich wymaganiach dotyczących telefonu ten wystarczy pewnie na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redmi 8 jest za 485 zł na Allegro tylko że z Chin i zwracać jak coś to do Hiszpani. A z Polski za 575zł. To musiałbym dołożyć jeszcze 125 zł do tego Redmi Note 8 Pro. Co on ma lepszego ?

A może tego z Chin kupić, nie spieszy mi się.

 

Edit: Już wiem ten Note 8 Pro ma lepszy procesor i 2 GB ram więcej.

 

Ale mi wbiłeś ćwieka z tą promocją bo to rzeczywiście będzie tanio, bo dzisiaj kosztuje najtaniej 890zł i z nawet z Chin taniej nie ma.

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na tą stronę tylko porównywałem z Redmi 8 a nie Redmi Note 8

 

Edit: Na plus dla Pro jest jeszcze jakiś: Standard TD-SCDMA 1900, 2000 - niby czytałem co to jest ale i tak nie wiem co to znaczy w praktyce.

Na plus jest jeszcze pyłoszczelność i szybsze ładowanie.

A na minus tylko jeden że ma baterie mniejszą 4500 vs 5000mAh

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, dopiero teraz się skapłem że Redmi 8 nie ma full hd, czyli i tak bym go nie brał. Albo i bym kupił przez pomyłkę :E

 

Edit: Czyli bym pewnie myślał o Redmi Note 8 za 580 z Hongkongu albo za 640zł z Polski. To bym bardziej wezmę jutro tego Pro.

Akurat jutro mam wolny dzień w pracy to mam nadzieje że jak rano wstanę to jeszcze będą na allegro.

 

Delete

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh był przed chwilą Redmi Note 8 Pro ale za 800zł miałem go kupić ale się spóźniłem, kilka minut nie zaglądałem i nie ma, 400 sztuk poszło. Wcześniej był w wersji 128GB za 950zł 700 sztuk też poszło nawet nie wiem jak szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest norma, mowisz o smart w allegro czy inne ciekawe miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oficjalny sklep allegro miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Redmi Note 7 32/3 GB za 400zł używany. Ale przyszedł mi w wersji 64/4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Redmi Note 7 32/3 GB za 400zł używany. Ale przyszedł mi w wersji 64/4GB.

 

bo nie ma w oficjalnej dystrybucji 3/32 :lol2:

 

a nie, jednak jest. lol

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...