Skocz do zawartości
Tahaczan

Wymiana procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam procesor intela 1220 3,3 GHz zastanawiam się nad wymiana na nowy jednak nie orientuje się czy będzie on pasował do gniazda dodatkowo jestem ograniczony budżetem do 300 zł zależy mi na jakimś starszym ale bardziej wydajnym niż obecny komputer ma już swoje lata,czy jest możliwość znaleźć gdzieś taki i w jaki sposób szukać ? Chyba ze możecie mi jakiś polecić pozdrawiam i dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj, bo wymiana nie ma sensu. Jak to e3-1220v1, czyli 4R/4W, to można na upartego szukać xeona 4r/8w lub i7-2600, ale to i tak nie będzie dramatyczna różnica przy tej samej karcie graficznej. Podaj lepiej model płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, popelnilem błąd w nazwie procesora sam nie wiem dlaczego akurat ten wszedł mi do głowy, a chciałem zadać szybkie pytanie z ciekawości, wybaczcie za to, ogólnie komputer to acer G3610 z procesorem intela i5 2310, 6 GB DDR ramu, model płyty głównej to intel H67 dysk HDD 1tb. Otóż komputer ma już swoje lata, wiec swoją droga lekko nie wyrabia, z poradników skasowalem programy na starcie systemu wymieniłem pastę na procesorze jednak chciałbym zwiększyć prędkość/ wydajność, pytanie czy lepiej zmienić procesor na lepszy, ten obecny nie ma możliwości podkręcenia ze zdobytych informacji, czy tez wymienić kości ram, z podobnego tematu wynikało że przy posiadanych kościach 2 i 4 GB lepiej wyrzucić 2 GB i dołożyć do 8. Czy może kupić 8 i miec 12? Zależy mi na budżetowym rozwiązaniu i dzięki za poprzednie odpowiedzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzetowo to procek E3-1230 / i7-2600, 2x 4GB DDR3 i dysk SSD 256GB na system. Jak masz słabą kartę graficzną to też warto wymienić. Od biedy można od takie E3/I7 wstawić GTX 1060 6GB lub RX 580 i do gier się nada. W innych zastosowaniach też będzie lepiej z uwagi na wyższe zegary i 8 wątków zamiast 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze zrobienie 4+4 i jeszcze dodatkowych 2 GB czyli w sumie 10 GB będzie mniej wydajne niż zostawienie samych 4 + 4gb ? Raczej zdecyduje się na samo zwiększenie ramu plus ssd, myślałem nad jakimś cx400 albo su800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4+4+2 to dalej będzie Dual Channel, więc o ile kości są o tym samym taktowaniu, to nie. Będzie taka sama wydajność, tylko te 2GB RAM więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...