Skocz do zawartości
Rober5t

Zestaw i9-900K + RTX 2070 Super + monitor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, składam PC, jako, że są teraz promocje z okazji black friday i cyber monday, to postanowiłem zakupić sprzęt teraz.

Przymierzam się do i9-9900k za 2050zł + RTX 2070 super za 1899zł z promocji allegro. + monitor z promocji redcoon za 1599zł. Co sądzicie o tym zestawie ? + jaką resztę komponentów byście doradzili ? ( bez dysku ), ewentualnie co byście zmienili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w dobrej cenie ale nie liczył bym na super kulturę pracy.

Z ciekawszych opcji co znalazłem to płyta główna za 420 zł

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-pc-msi-z370-gaming-pro-carbon-ddr4-8696381138

niby nowa tylko jakim cudem bez maskownicy? tak czy siak jest gwarancja 12 miesięcy i możliwy zwrot, zamówiłem koledze do i5 9600kf.

 

https://www.komputronik.pl/product/604950/patriot-viper-steel-16gb-2x8gb-4000mhz-ddr4-cl19-dimm-.html

szybki ram b die w dobrej cenie, jest też na morelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tą płytę też widziałem właśnie i wpadła mi w oko, ale co do pamięci RAM to nie bardzo się znam, niby 4000MHz, ale opóźnienie CL19, czy to jest ok ? czy lepiej wziąć mniejsze takowanie z mniejszym opóźnieniem ? Tak jak mówię, nie bardzo się znam chciałbym kupić jak najlepszy możliwy sprzęt w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki ram daje większy skok wydajności niż OC procesora więc warto. Są na kościach b die więc mają spory potencjał OC, z zegarem już się raczej nie naszaleje ale timingi można zbić sporo, ja bawiąc się 15 minut zeszelem do cl 17-17-17-39 przy 4000 hz a to na pewno nie koniec możliwości.

Warto skorzystać z niskich cen ramu bo rok temu za takie kości trzeba było dać dwa razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, więc płyta główna i ram jest ok. A jakiś zasilacz i obudowa do tego zestawu ? zaznaczę, że nie zależy mi na świecidełkach,wybuchach i fajerwerkach. Ma być funkcjonalnie i z dobrym " chłodzeniem ". No i co sądzisz o monitorze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do komputera tej klasy nie warto oszczędzać na zasilaczu można brać np seasonic focus plus gold 650w zapas mocy będzie spory.

Obudowa i monitor to już sprawa bardziej indywidualna.

Poczytaj jak w tym modelu działa np g sync compatybile (czy wgl działa)

Każda matryca ma swoje wady i zalety VA to taki pół środek pomiędzy ips a tn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS będzie pewnie za drogi ( budżet na monitor okolo 1500zł ), co do zasilacza to mógłbyś coś polecić ? może akurat coś jest na promocji black friday ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-silentiumpc-supremo-l2-gold-650w-spc222-8678169117

Przyzwoity zasilacz za te pieniądze, z minusow to nie ma odpinanych kabli.

Osobiście jednak dopłacił bym jednak do seasonicka. Może na cyber monday trafia się jakieś promocje.

Co do monitora to w tym nie siedzę i nie pomogę dla mnie 144 Hz i 1440p jest już wystarczające ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem, kupiłem tą płytę główną i ram, procesor z chłodzeniem BeQuiet Dark Rock Pro 4 i nachodzi mi na RAM... nie mogę założyć chłodzenia. Jakieś pomysły ? muszę zmienić RAM? jak tak to jaki będzie pasował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przesun nieco do gory wentylator na chlodzeniu, albo zwroc RAM i wez jakis z nizszymi radiatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, komputer złożony,na razie bez karty graficznej, ale jest problem... Gdy chce uruchomić pc to słychać tylko pstryknięcie w zasilaczu i koniec, komputer się nie włącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na czym się w ogóle skończyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem od nowa, teraz się uruchamia i jest brak obrazu, świeci dioda CPU ez debug LED... Nie mam pojęcia co jest nie tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeś kupił proponowaną z370 do i9 to się nie dziw :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ma wsparcie procesów i9 , więc w czym problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre płyty posiadają opcje aktualizacji biosu bez procesora

Jeśli nie, to jesteś zmuszony zwrócić płytę, albo zaktualizować poprzez dowolny procesor 8-gen.

 

Edit. czyli pozostaje 2 opcja, bo tylko gaming m5 jest w stanie to wykonać :]

 

Najprościej: zwróć płytę, Carbon do i9 to nie jest najlepszy pomysł, wątpliwe są też standardowe zegary 4,7GHz

na wszystkich rdzeniach na tej płycie, trzbea będzie zbijać napięcia.

 

W Sferis masz Gigabyte Z390 Gaming X za 445 zł - bierz póki jest.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny przycisk na płycie głównej, tylko w innym miejscu. Dokładnie mam droższa wersję z końcówką AC, ale będe mógł sprawdzić jakoś za pół godziny czy działa. Ogólnie dziwny temat skoro niby wspiera i9 a trzeba byłoby robić jakieś dziwne aktualizacje przez starsze procesory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dupa, więc polecasz kupić kartę z poprzedniego posta ? Mam nadzieje, ze mi przyjmą do zwrotu ta co mam teraz, skoro ją użyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą płytę GIGABYTE Z390 Gaming X będę musiał aktualizować czy ruszy od razu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...