Skocz do zawartości
Krzysztof10615

Stary komp, a nowy RAM. Trudny wybór.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Stoję właśnie przed bardzo trudnym zadaniem, kupić nowy ram, nowej generacji czy raczej taki sam, stary. Zamierzam na przestrzeni roku zmienić cały komputer. Chcę zacząć od RAMu i karty graficznej. Niestety nie wiem, czy w ogóle mam możliwość zamontowania tego RAMu.

 

Zamierzam kupić taki RAM 16gb: Pamięć GoodRam IRDM X, DDR4, 8 GB,3200MHz, CL16 (IR-X3200D464L16S/8G) na "morelobrzoskiwniach" za 160,13zł.

 

Oto mój sprzęt:

Ram: Goodram DDr3 8192 PC1600 CL11

Płyta: Gigabyte GA-B75-D3V B75 LGA1155

Procek: Intel Core i5-3340 CPU @ 3.10GHz

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Krzysztof10615

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR4 nie wsadzisz do swojego PC

 

Odkładaj kasę na nowy sprzęt w całości, nie ma już co pakować pieniędzy w ten zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR4 nie wsadzisz do swojego PC

 

Odkładaj kasę na nowy sprzęt w całości, nie ma już co pakować pieniędzy w ten zestaw.

 

 

W sensie fizycznie mi płyta tego RAMu nie przymnie czy po prostu go spowolni do pewnego pułapu? Bo teraz kupiłbym RAM, a za rok płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przecież na LGA1155 nie ma płyt obsługujących DDR4 więc nie ma takiej opcji. Jak chcesz DDR4 montować, trzeba wymienić płytę na nowszy socket.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie nie przyjmie, ddr4 ma wycięcia w innym miejscu niż ddr3 to raz!

 

A dwa nie było na rynku ddr4 jak twój procesor produkowano i nie ma w nim kontrolera ddr4.

 

Generalnie masz 3-cią generację core intela a ddr4 był obsługiwany od 6-tej np taki i5-6500. (I tu i tylko tu były płyty ze slotami na pamięć ddr3 lub ddr4 nowsze intele to już tylko ddr4)

 

Obecnie nowy sprzęt intela to 9-ta generacja. W I półroczu 2020 ma wyjść 10-ta ze zwiększaną ilością rdzeni i wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na LGA1155 nie ma płyt obsługujących DDR4 więc nie ma takiej opcji. Jak chcesz DDR4 montować, trzeba wymienić płytę na nowszy socket.

 

Fizycznie nie przyjmie, ddr4 ma wycięcia w innym miejscu niż ddr3 to raz!

 

A dwa nie było na rynku ddr4 jak twój procesor produkowano i nie ma w nim kontrolera ddr4.

 

Generalnie masz 3-cią generację core intela a ddr4 był obsługiwany od 6-tej np taki i5-6500. (I tu i tylko tu były płyty ze slotami na pamięć ddr3 lub ddr4 nowsze intele to już tylko ddr4)

 

Obecnie nowy sprzęt intela to 9-ta generacja. W I półroczu 2020 ma wyjść 10-ta ze zwiększaną ilością rdzeni i wątków.

 

 

Dobrze, rozumiem. Czyli trzeba patrzeć za DDr3. Teraz pytanie: czy brać taki sam jak mam czyli 8gb, czy coś całkiem szybszego np 2133Mkz 16gb? No chyba, że jest jakiś szybszy i lepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta z chipsetem b75 nie obsłuży szybszych pamięci jak 1600 MHz więc kup takie z CL11, najlepiej takie same jak masz.

Edytowane przez yaro2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta z chipsetem b75 nie obsłuży szybszych pamięci jak 1600 MHz więc kup takie z CL11, najlepiej takie same jak masz.

 

 

Dziękuje za odpowiedz. Zamawiam.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...