Skocz do zawartości
Znike

Wymiana starego procka na nowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zastanawiam się nad wymiana procesora bo mój stary już niedomaga, głównie nad czym mi zależy to poprawa jakości gry w world of warcraft, wcześniej gdy grałem na win7 jeszcze było ok ale odkąd mam win10 jest o wiele ciężej z fpsami i tutaj moje pytanie czy przy tym sprzęcie zmiana procesora coś poprawi? Znajomy mówił że dało mu to sporo jednak wole też się dopytać na forum, bo szczerze mówiąc ja jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o komputery i się na tym nie znam.

 

Mój sprzęt:

Procesor: Intel® Core™ i5-4590 CPU @ 3.30GHz, 3301 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 4

Ram: 8GB

Typ systemu: 64 bit

Karta graficzna: Nvidia geforce gtx 970

Płyta główna:MSI B85M-E45 (MS-7817)

System: Windows 10

Zasliacz: 630W

 

Myślałem żeby wymienić na ten zestaw

https://allegro.pl/oferta/zestaw-intel-i5-9400f-msi-h310m-16gb-ddr4-2666-8341515420?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery+-+Wybrane+produkty+_PS_&ev_adgr=Komputery+-+PS&gclid=CjwKCAiA5o3vBRBUEiwA9PVzapBtfJCcYyPYMDyu1PCjNs6VUaxuNpYaRDbW76N3Z266bi0aDaAwCRoC238QAvD_BwE

 

Co poradzicie? A może macie lepsze pomysły? Dodam też że nie chce sprzedawać i kupować nowego kompa bo aktualnie mam budżet ograniczony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić i7 4790, latają po ok. 6 stów. Po sprzedaży twojego starego CPU wyjdzie jakieś 4 stówy dopłaty. Zancznie lepszą (bo przyszłościowoą) opcją jest zmiana platformy (płyta, cpu i ram), ale to już pieniądze w okolicach 1500 pln (po sprzedaży starych podzespołów pewnie ponad 1000 pln). Ten zalinkowany zestaw sobie odpuśc. Bo:

 

1) Martwa podstawka - na tą podstawkę nie wyjdą już nigdy żadne nowe procesory;

2) Pamięci 2666 - nie jest to jakaś tragedia, ale dzisiaj minimum przyzwoitiści to 3000. Ta płyta zresztą nie obsłuży szybszych niż 2666;

3) Szedłbym bardziej w stronę AMD i ryzena 2600x lub 2700 (te ostatnie można ostatnio kupić w jakiś śmiesznie małych pieniadzach). Jak jesteś skłonny dopłacić 200-300 pln to ryzen 3600 - bardzo wszechstronny i wydajny proc.

4) 6 wątków już teraz jest na styk. Za rok - dwa będzie z procesorami 6/6 ta sama historia co z obecnie z procesorami 4/4 - w nowe tytuły nie da się grać (trochę przesadziłem, ale tylko trochę).

Edytowane przez delaroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić i7 4790, latają po ok. 6 stów. Po sprzedaży twojego starego CPU wyjdzie jakieś 4 stówy dopłaty. Zancznie lepszą (bo przyszłościowoą) opcją jest zmiana platformy (płyta, cpu i ram), ale to już pieniądze w okolicach 1500 pln (po sprzedaży starych podzespołów pewnie ponad 1000 pln). Ten zalinkowany zestaw sobie odpuśc. Bo:

 

1) Martwa podstawka - na tą podstawkę nie wyjdą już nigdy żadne nowe procesory;

2) Pamięci 2666 - nie jest to jakaś tragedia, ale dzisiaj minimum przyzwoitiści to 3000. Ta płyta zresztą nie obsłuży szybszych niż 2666;

3) Szedłbym bardziej w stronę AMD i ryzena 2600x lub 2700 (te ostatnie można ostatnio kupić w jakiś śmiesznie małych pieniadzach). Jak jesteś skłonny dopłacić 200-300 pln to ryzen 3600 - bardzo wszechstronny i wydajny proc.

4) 6 wątków już teraz jest na styk. Za rok - dwa będzie z procesorami 6/6 ta sama historia co z obecnie z procesorami 4/4 - w nowe tytuły nie da się grać (trochę przesadziłem, ale tylko trochę).

 

A mógłbyś coś złożyć do 1.5k w miarę sensownego?

Mówię oczywiście o nowych, nie chce używanych podzespołów

Edytowane przez Znike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek przecież lajtowo powinien ciągnąć Wowa... Coś masz nie tak, w systemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek przecież lajtowo powinien ciągnąć Wowa... Coś masz nie tak, w systemie...

Gdy dochodzi UI / raidy itd to jest cieżko, zresztą i tak chce wymienić trochę sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek przecież lajtowo powinien ciągnąć Wowa... Coś masz nie tak, w systemie...

to nie 2007 rok kolego, sam grałem w latach 2006-2007 w WoW-a, gdzie tylko 2 dodatki były a chodziło to na jakimś dwurdzeniowym athlonie i karcie 7600gt

obecnie kumpel sie skarżył, ze mu na i5 4460 i karcie gtx970 na raidach pada wydajność , a to przecież nie jakiś archaiczny sprzęt - ale praktycznie co dodatek (a tych już przecież było od groma) to jakiś wielki update poprawiający grafę i obsługę rdzeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie 2007 rok kolego, sam grałem w latach 2006-2007 w WoW-a, gdzie tylko 2 dodatki były a chodziło to na jakimś dwurdzeniowym athlonie i karcie 7600gt

obecnie kumpel sie skarżył, ze mu na i5 4460 i karcie gtx970 na raidach pada wydajność , a to przecież nie jakiś archaiczny sprzęt - ale praktycznie co dodatek (a tych już przecież było od groma) to jakiś wielki update poprawiający grafę i obsługę rdzeni

 

Dokładnie ale z tego co słyszałem to wow mocno polega na procesorze i stąd decyzja żeby to wymienić aktualnie myślę o Ryzenem 5 3600 + MSI B450 TOMAHAWK MAX + 2x8GB DDR4 3000Mhz

 

Chyba ze ktoś może coś lepszego złożyć do 1.5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoW dość mocno siedzi na cpu to bez dwóch zdań.

Do 1500 zł nic lepszego nie złożysz.

Na 970 nie odpalisz wowa na ultra, potrzebujesz też mocniejszą karte graficzną.

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoW dość mocno siedzi na cpu to bez dwóch zdań.

Do 1500 zł nic lepszego nie złożysz.

Na 970 nie odpalisz wowa na ultra, potrzebujesz też mocniejszą karte graficzną.

Wystarczy mi to żebym mógł grać normalnie raidy i przynajmniej mieć high na worldzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie udało mi się takie coś złożyć ale czy zasilacz wytrzyma?

Ryzen 5 3600 + MSI B450 TOMAHAWK MAX + 2x8GB DDR4 3000Mhz

Zasilacz Thermaltake Smart SE 630W (SPS-630MPCBEU)

Edytowane przez Znike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wytrzyma, pewnie cały komputer weźmie nie więcej niż 250wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie udało mi się takie coś złożyć ale czy zasilacz wytrzyma?

Ryzen 5 3600 + MSI B450 TOMAHAWK MAX + 2x8GB DDR4 3000Mhz

Zasilacz Thermaltake Smart SE 630W (SPS-630MPCBEU)

Zasilacz bez problemu podoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie masz jeszcze i5 9600kf za 750 zł w morelach, niemniej jednak zestaw na ryzenie to podobny poziom wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie masz jeszcze i5 9600kf za 750 zł w morelach, niemniej jednak zestaw na ryzenie to podobny poziom wydajności.

Podobno ryzen lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ryzen lepszy

bardziej przyszłościowy, widać to juz w AC Odyssey czy nawet Watch Dogs 2 , jak gołe 6 rdzeni, mimo , że pojedyńczo wydajniejszych, dostaje od ryzena po pupie dzieki jego 12 wątkom

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wowie jak i w 95% reszcie gier i5 jest szybszy, szczególnie po OC czego na amd sie nie da zrobić(pomijając te 100-200 mhz). Ryzen miał sens jak był wyraźnie tańszy, a nie droższy.

Z resztą przy gtx 970 to żadne różnice. przy rtx 2080 już coś widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...