Skocz do zawartości
kami3n

dostęp z zewnątrz do serwera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Chciałbym mieć dostęp do serwera który mam postawiony lokalnie z internetu,ale brakuje mi trochę wiedzy.

Opiszę na czym stoję:

 

1. internet UPC z connectboxem - jest tam jakiś publiczny adres + opcja DMZ

2. "wykupiona" domena na az.pl - xxx.eu

3. serwer Exchange który działa lokalnie ale na który chciałbym się dobić z internetu - dokładnie chodzi mi abym mógł zalogować się do OWA -Outlook Web App po wpisaniu adresu xxx.eu oraz wysyłać emaile na example@xxx.eu

 

Z tego co udało mi się wyczytać muszę ustawić adres serwera Exchange w DMZ. Pozwoli mi to po wpisaniu publicznego adresu dostać się do serwera którego IP podałem w DMZ. Wiem też, że muszę pewnie coś ustawić na samym hostingu ale nie wiem za bardzo co i jak. Docelowo zależy mi na tym abym mógł się dobijać do OWA po wpisaniu poczta.xxx.eu a na stronę po wpisaniu strona.xxx.eu, jednak najważniejszy jest exchange.

 

Prosił bym o rady co powinienem zrobić lub o czym doczytać abym był wstanie to uruchomić

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UPC masz publiczne IP (IP v4?), ale zmienne, więc dopisywanie domeny może być problematyczne. Aczkolwiek jak nie będziesz ruszał routera, to adres długo nie będzie się zmieniał. Samego serwera nie musiałeś wstawiać w DMZ, wystarczyło przekierować porty www (80,433).

Na stronie konfiguracji DNS domeny wskazuje swój publiczny adres. Dla sub domeny tak samo.

Na serwerze www który serwuje dostęp do Exchange (IIS?) musisz zrobić serwery wirtualne dla tych sub domen.

I tyle. A co do wysyłania emaili, to nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...