Forum PCLab.pl: Trwałość wejścia HDMI w telewizorze - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Trwałość wejścia HDMI w telewizorze Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   mrqpa 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 01 Grudzień 2019 - 12:20

Mam telewizor plazmowy Panasonica na którym oglądam filmy. Do tej pory wykorzystywałem do tego dekoder od Orange, ale po ostatniej aktualizacji oprogramowania przestało działać w nim odtwarzanie plików (można tylko rzutując z komputera, ale jest to męczące gdy komputer jest w innym pokoju, no i prądożerne).
W telewizorze tym nie ma złącza USB, ale nie zamierzam go zmieniać. Pomyślałem więc żeby podłączyć do niego Raspberry Pi i to na nim odtwarzać pliki. I tu pojawia się kolejny problem - ten telewizor ma tylko jedno wejście HDMI. Powiecie żebym kupił switcha - próbowałem i z dekoderem od Orange nie przyniosło to zadowalających efektów: obrazu i dźwięku albo nie było wcale, albo przerywało co pół godziny.
Pomyślałem więc o zamienianiu kabli podłączonych do wejścia HDMI. Czy jak 2-3 razy dziennie będę je zamieniał, to nie "wyrobi" się gniazdo w telewizorze?
Docelowo i tak Raspberry Pi będzie podłączony do konwertera HDMI-Component, a konwerter do wejścia Component w telewizorze, ale będę go miał dopiero w styczniu (w Polsce są za drogie i zamawiam z USA), a na grudzień pościągałem już sobie sporo filmów.
Macie jakieś doświadczenia w temacie trwałości wejść HDMI w telewizorach?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Grudzień 2019 - 17:54

Jaki model plazmy?
Sam mam panasa starszego i wejścia hdmi, mimo iż nie dotykane za często to się gibają. Aczkolwiek to może być cały moduł że złączami. W sharpie znów jedno się uszkodziło na tyleż że przewód musi być zadarty do góry, aby działał.
Ogólnie powiem Ci tak. Chcesz robić roszady na złączu w starszym TV to kup może huba/splittera jakiegoś. Wtedy kabel wpiety do TV nie będzie uszkadzał złącza. O ile tego nie miałeś na myśli pisząc switch. Ja korzystałem z wieku, a raczej wiele wykorzystałem i nie było z tym problemów. Cena za taki sensowny to jakieś 100-150zl bo musi być aktywny, ale nie pamiętam niestety nazwy

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 02 Grudzień 2019 - 17:58

#3 Użytkownik jest niedostępny   mrqpa 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 02 Grudzień 2019 - 21:37

Telewizor to TH-42PV7P, z tym że ja mam jakąś niszową odmianę obsługującą już Full HD, a nie tylko skalującą z 1080p do niższej rozdzielczości. W każdym bądź razie obraz jest bardzo dobry mimo ponad 12 lat użytkowania. Problemem jest tylko brak większej liczby wejść HDMI.
Pisząc switch miałem na myśli właśnie to o czym piszesz. Kupiłem aktywny z obsługą HDCP i niestety z tym dekoderem od Orange to nie bardzo działało - czasem przerywało, czasem wcale nie było obrazu. Próbowałem różne modele i różne egzemplarze.
Postanowiłem dlatego, że dekoder będzie dalej działać pod HDMI, a Raspberry podłączę do konwertera HDMI-Component. Na szczęście Orange poprawiło już soft do dekodera i zanim konwerter dojdzie, będę mógł oglądać filmy na nim. Mam nadzieję że obraz w 1080i nie będzie się zbyt różnił od tego w 1080p, kable mam w każdym bądź razie pozłacane.

#4 Użytkownik jest niedostępny   kemotix 

• You Got No Proof - A Dealer in Style
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Grudzień 2019 - 08:29

Nie lepiej kupić taką przedłużkę https://allegro.pl/o...10cm-7489737830 i w niej gniazdo katować przełączaniem?

Zobacz postmrqpa, o 02 Grudzień 2019 - 21:37, napisał(a):

Mam nadzieję że obraz w 1080i nie będzie się zbyt różnił od tego w 1080p, kable mam w każdym bądź razie pozłacane.

720p jest przyjemniejsze dla oka od 1080i

#5 Użytkownik jest niedostępny   mrqpa 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 03 Grudzień 2019 - 13:24

Zobacz postkemotix, o 03 Grudzień 2019 - 09:29, napisał(a):

Nie lepiej kupić taką przedłużkę https://allegro.pl/o...10cm-7489737830 i w niej gniazdo katować przełączaniem?

720p jest przyjemniejsze dla oka od 1080i

Niegłupi pomysł z tą przejściówką. Chyba nawet przez to zrezygnuję z konwertera.

Strona 1 z 1