Skocz do zawartości
parcu

Głośna spacja w mechaniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przełączniki cherry mx brown.

Głośność jest dla mnie akceptowalna, jednak jeden z klawiszy - spacja - jest nad wyraz głośny, zwłaszcza jak naciskam go na środku, naciskając z lewej lub z prawej strony jest zdecydowanie cichszy.

Z czego to może wynikać? I czy to https://allegro.pl/oferta/o-ring-wyciszenie-klawiatury-mechanicznej-120-szt-7436245307 rozwiąże problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś? xd

 

Pisząc o tym, że "naciskając spacje na środku jest najgłośniejsza" miałem na myśli dźwięk podobny do "grzechotki". Naciskając ją przy lewym bądź prawym końcu jest ok.

 

Dodatkowo - naciskając ją na samym środku dochodzi jeszcze takie "twarde stukanie", dosłownie jakbym stukał plastikiem o coś twardego. Problem ten ustępuje gdy nie zakładam spacji do końca na przełączniki - wystarczy że minimalnie jej nie docisne do końca przy zakładaniu i wtedy tego stukania już nie ma.

 

Założyłem oringi - na ten dźwięk grzechotki nic nie dały, pomogły trochę jeśli chodzi o to "twarde stukanie", teraz jest ono takie "miększe" :E

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek grzechotki na 99% wynika ze slabej jakosci stabilizatorow. Jaki to jest model klawiatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek grzechotki na 99% wynika ze slabej jakosci stabilizatorow. Jaki to jest model klawiatury?

HyperX alloy elite RGB Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjscia. Albo oddajesz klawiature na gwarancje albo "domowymi sposobami" sprobujesz sam poprawic trzesace sie stabilizatory. Jest o tym sporo w necie. Poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjscia. Albo oddajesz klawiature na gwarancje albo "domowymi sposobami" sprobujesz sam poprawic trzesace sie stabilizatory. Jest o tym sporo w necie. Poszukaj.

 

Kupowana była jakoś pod koniec sierpnia, nie wiem nawet czy jest gwarancja i gdzie to zgłosić, czy w ogóle jest to gra warta świeczki.

 

Czytałem o jakichś silikonach w sprayu, podobno pomaga ale się boje, jak ma się całkiem popsuć to niech się tłucze .

 

@edit

Poczytałem trochę na temat gwarancji. Dałoby radę, pytanie czy uwzględnią reklamacje? I co w związku z w/w by zrobili, naprawili to jakoś czy wysłali nową?

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...