Forum PCLab.pl: Słuchawki bezprzewodowe 500-1500zł - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Słuchawki bezprzewodowe 500-1500zł

#1 Użytkownik jest niedostępny   CyBu318 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 01 Grudzień 2019 - 21:04

Przymierzam się do kupna słuchawek.
Do tej pory miałem brainwavz hm5, lecz plastiki popękały i ledwo się trzymają.
Nie jestem audiofilem i pewnie nie zauważyłbym różnicy pomiędzy tańszymi słuchawkami.
Interesują mnie konstrukcje zamknięte/półotwarte wokoło uszne.
Fajnie by było, gdyby miały metalowy pałąk.
Najważniejszy jest komfort noszenia.
Karty dźwiękowej nie będę kupował, bo nie widzę takiej potrzeby.
W tej chwili mam zintegrowaną w MSI Z87-G45 Gaming i nigdy się nie skarżyłem.
Słuchawek będę używał do gier, filmów.

#2 Użytkownik jest dostępny   kola01 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Grudzień 2019 - 23:31

Długo nie mogłem się zdecydować, jakie słuchawki wybrać. Zamawiałem i odsyłałem różne modele *brałem czasem po kilka na raz głównie w cenach 800-1300zł) dopóki nie trafiłem na model Audio-Technica SR50BT. Zakochałem się w nich od razu.
Wtedy były w cenie 999 zł ale i tak jakością brzmienia, wygodą i komfortem wygrały z dużo droższymi modelami typu NAD Viso HP70 (ok 1300 zł).
Są bezprzewodowe, Mają metalowy pałąk, są zamknięte wokółuszne. Mają też bardzo wysoki komfort noszenia, porównywalny z chwalonymi pod tym względem SONY WH1000XM3. Nieznacznie wyższy komfort oferowały jedynie ww. NAD'y.
Karta dźwiękowa jest bez znaczenia, bo słuchawki mają swój przetwornik AC i wzmacniacz, więc możesz nie mieć w ogóle katy dźwiękowej w kompie. No chyba, że chcesz je używać także przewodowo co nie jest konieczne, bo bezprzewodowo słuchawki oferują praktycznie taką samą, bardzo wysoką jakość brzmienia co przy połączeniu bezprzewodowym. Swoich używam do muzyki, filmów i czasem do grania.
Mają bardzo przyjemne, pełne i przestrzenne brzmienie. Pozycjonowanie w grach jest rewelacyjne.
Swoje ściągałem z niemieckiego Amazona za 850zł (wysyłka do Polski trwała 2 dni), bo u nas wtedy (ok 3 miesiąca temu) we wszystkich sklepach były dostępne najtaniej za 999 zł. Obecnie, być może z okazji black friday znajdziesz je już za 649 zł. Za tę kwotę to już nie rewelacja ale prawdziwa petarda. Kupiłbym je jeszcze raz, choćbym miał wydać nawet te pierwotne 999 zł.
Ich rzetelną i obiektywną recenzję znajdziesz na stronach audiofanatyka: https://www.audiofan...ica-ath-sr50bt/

Ten post był edytowany przez kola01 dnia: 01 Grudzień 2019 - 23:37

#3 Użytkownik jest niedostępny   CyBu318 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 02 Grudzień 2019 - 19:18

Powiem ci że czegoś takiego właśnie szukam. Tylko niepokoi mnie trochę ta jakość plastiku o której wspomniał autor recenzji.
Nie będzie aby tak że ten plastik łączący pałąk i słuchawkę (to co zakładamy na ucho :) ) będzie pękał po którymś razie przy zakładaniu?

#4 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy lokalni

Napisany 03 Grudzień 2019 - 01:50

@kola01 - bardzo dziękuję za ciepłe słowa.

@CyBu - za krótko miałem słuchawki na teście, aby móc odpowiedzieć Ci na to pytanie. Pytasz o wytrzymałość materiału na osi czasu, a to zawsze jest element losowy. Niemniej pałąk jest tam metalowy, a boki są wzmacniane śrubami w newralgicznych miejscach, więc nie powinno się nic złego stać. Z drugiej strony zawsze jest tak, że jak ktoś się uprze, to każde słuchawki połamie, bez względu na konstrukcję i cenę.

#5 Użytkownik jest dostępny   kola01 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Grudzień 2019 - 10:15

Zobacz postCyBu318, o 02 Grudzień 2019 - 19:18, napisał(a):

Powiem ci że czegoś takiego właśnie szukam. Tylko niepokoi mnie trochę ta jakość plastiku o której wspomniał autor recenzji.
Nie będzie aby tak że ten plastik łączący pałąk i słuchawkę (to co zakładamy na ucho :) ) będzie pękał po którymś razie przy zakładaniu?

Ja nie mam zastrzeżeń do plastiku. Nic nie trzeszczy, trzyma się stabilnie. Spasowanie elementów bardzo dobre. Nie ma się do czego przyczepić. Oczywiście nie siadam na nich i nie rzucam o ścianę :)

#6 Użytkownik jest niedostępny   CyBu318 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 04 Grudzień 2019 - 16:12

A co sądzicie o Sennheizer momentum m2 i m3 ? Posiadał ktoś z was takie ?

#7 Użytkownik jest dostępny   kola01 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Grudzień 2019 - 20:02

Zobacz postCyBu318, o 04 Grudzień 2019 - 16:12, napisał(a):

A co sądzicie o Sennheizer momentum m2 i m3 ? Posiadał ktoś z was takie ?

Osobiście nie testowałem ale solidną recenzję M2 znajdziesz u kolegi Jakuba: https://www.audiofan...omentum-m2-aeg/

Strona 1 z 1