Skocz do zawartości
yojc

HyperX Alloy FPS - klawisz czasem nie odskakuje do końca

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Korzystając z Black Friday odebrałem niedawno swojego pierwszego mechanika, czyli HyperX Alloy FPS na przełącznikach Cherry MX Blue.

 

Generalnie jestem z niej turbozadowolony, ale jest jeden feler... Lewy Shift czasem (raz na kilkadziesiąt kliknięć) nie odskakuje do końca, zatrzymuje się tak w 1/3 drogi. Odskakuje na tyle że system nie widzi że jest wciśnięty, ale widać i czuć że się po drodze zablokował. Ponownie wciśnięcie przywraca go do normy. Nie przeszkadza przy pisaniu, ale w trakcie gry trochę dekoncentruje.

 

Tak to wygląda - na górze przycisk w normalnej pozycji, na dole przycisk nie do końca "odciśnięty":

 

K6RadKk.jpg

 

Na moje oko problem leży po stronie tych dodatkowych "prowadnic", które chodzą wyraźnie ciężej niż w np. Enterze czy prawym Shifcie:

 

EgAqh9I.jpg

 

Sam przełącznik Cherry wydaje się pracować poprawnie.

 

Czy jest to coś, co potencjalnie można byłoby naprawić samemu? Czy jednak lepiej sprzęt dać na rękojmię? Trochę średnio mi się uśmiecha dawać klawiaturę na nie wiadomo ile czasu do serwisu :/

Edytowane przez yojo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ją dzisiaj potestuję, bo jak wczoraj dla testu grałem to zacinała się coraz rzadziej, a przez ostatnią godzinę to chyba wcale... być może po prostu klawisz wymagał "dotarcia". Dziwne, no ale zawsze byłby to problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...