Skocz do zawartości
Caroozo

Mała obudowa z możliwością instalacji GPU 2-slotowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

mam mega dylemat, próbuję zbudować sobie jak najmniejszy komputerek nadający się do HTPC/emulatorów i lekkiego gamingu pod telewizor, żeby moja żonka na mnie nie krzyczała "co to za gówno pod telewizorem" :P i żeby dzielnie stało koło konsol i nie straszyło gości ale jednocześnie oferowało satysfakcjonującą wydajność. Najpierw celowałem w gotowy komputer SFF ale np. ładne (w mojej opinii) Optiplexy 3020 NIE mają możliwości zainstalowania karty GPU 2-slot, a jednoslotówkę ma tylko GT 1030. HP 400/600/800 G1 są fajne, ale średnio mi się podobają, zaś Lenovo M83/93 są po prostu brzydkie. Najtańszy GTX 1050 2GB LP wyjdzie ok. 300 PLN, a w tej cenie można już kupić używaną RX570 albo GTX 1060 3GB, ew. 1050 Ti 4 GB.

 

Pomyślałem więc, że najlepszym wyjściem będzie:

A) zakup obudowy z możliwością pionowej instalacji GPU na riserze tak, aby karta była nad płytą, powiedzmy na poziomie coolera - z tego względu odpadają takie rozwiązania bo chciałbym mieć możliwość zmiany chłodzenia i wymiany CPU:

https://www.anandtech.com/show/11735/shuttle-squeezes-desktop-graphics-card-into-a-3liter-xh110g-sff-pc-barebones

B) zakup obudowy a'la barebone/Shuttle i montaż płyty microATX + normalny GPU i jakiś zgrabny PSU (możliwie jak najbardziej zbliżony do wymiarów konsoli, przynajmniej jeśli chodzi o wysokość - ma stać pod TV).

 

Założenia to możliwie jak najmniejsza obudowa, kompa chciałem oprzeć o 4 generację Intela i coś pokroju 4590/4670 i 2x4 GB RAM plus jakaś mało prądożerna i wydajna karta (750 Ti 2 GB, GTX 1050Ti lub RX560), ale mam już dość szukania odpowiedniego modelu LP w dobrej cenie. Kupując customową budę mógłbym już sobie kupić albo płytę nie-OEMową (czyli w grę wchodziłoby ew. podkręcanie i inwestycja w lepsze chłodzenie) lub też coś pod AM4 i miałbym pole manewru w rozbudowie takiego komputera. Do tego oczywiście dochodziłby PSU. Nie łudzę się, że udałoby się dostać coś takiego:

https://www.asrock.com/nettop/AMD/DeskMini%20A300%20Series/index.pl.asp

Bo takie konstrukcje wykluczają GPU, a nie chce mi się czekać na APU od AMD które zapewnią odpowiednią wydajność.

 

Czy ktoś może polecić - lub wręcz sprzedać - mi jakieś rozwiązanie, np. konkretne modele komputerów, a raczej ich obudowy, które mogę wykorzystać jako bazę dla takiego projektu lub też konkretne obudowy (mogą, a nawet powinny być z drugiej ręki ;))? Druga rzecz - jaki riser najlepiej użyć do tego celu? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem dokładnie ten sam problem co Ty.

Zbudowałem sobie mały piecyk na obudowie Kolink Satellite Plus która mieści płytę miniITX i małe MicroATX (max. 22,6 x 18,0cm), spore karty graficzne i standardowy zasilacz ATX.

Wszystko całkiem sprawnie działało z dużą RX580 Nitro+ i i7-6700 (non K).

 

Wg mnie mniejszego pudełka nie ma sensu robić bo Ci się sprzęt ugotuje.

 

Jeżeli Ci przypasuje taki rozmiar to wg mnie masz kilka opcji:

-Kolink Satellite Plus - ładna, w pełni aluminiowa obudowa (super spasowana i sztywna), ale może być problem z dostępnością

-Kolink Satellite - tańsza wersja, z lepszą cyrkulacją powietrza;

-Sharkoon QB ONE - ładna, ale wg mnie trochę gorzej wykonana od Kolinka obudowa

-Sharkoon SHARK ZONE C10 - j.w.

Edytowane przez Krzy5i3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Cube Tower chodziła mi po głowie (m.in. Thermaltake Core V1, bo można tam włożyć dość długie GPU i nie jest brzydka), ale szukam czegoś nieco mniejszego - niestety ekstremalnie małe komputery to tylko z zasilaczami pico i zewnętrznymi zasilaczami ;). Ja szukam czegoś bardziej "spłaszczonego" i wolałbym sprzęt bardziej w formacie konsolowym niż cube'owym, gdzie płyta wchodziłaby pod niski PSU, a grafa obok na riserze - to byłby ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowy które Ci zaproponowałem są znacznie mniejsze niż Core V1.

Np. Satellite jest o 8,6 cm niższa i o 3,6 cm krótsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowy które Ci zaproponowałem są znacznie mniejsze niż Core V1.

Np. Satellite jest o 8,6 cm niższa i o 3,6 cm krótsza.

Tak, wiem, w sumie tego typu obudowy brałem pod uwagę, ale jak mówię - wolałbym coś bardziej horyzontalnego :). Cóż, dzięki za tipa, wezmę pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za tipy, właśnie takiej obudowy szukałem :). Trochę drogie ale i tak trzeba będzie kupić parę części, m.in. zasilacz SFX, mimo wszystko jednak patrząc na rezultat warto :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fajny zestaw

 

img_20170308_202133rzsu8.jpg

img_20170308_201455umsud.jpg

 

SS Steam case

GB H97I WiFi

SS SFX 450W Gold

 

 

Za 580 z wysyłką może być Twój ;)

Stan bdb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czegoś takiego szukam, tyle że jeszcze bardziej "ascetycznego", tzn. nawet bez tego napisu ;). Wczoraj odpaliłem starą płytę GA-G31M-S2L rev 1.1 od Gigabyte, malutka a odpali nawet 130W modowane Xeony, jedynie 2 sloty na ram, ale jak usłyszałem wycie wentylatorów od PSU i coolera (boxowego! siedzi tam skromny E7300), to teraz będę miał problem z ogarnięciem hałasu ;D. W ogóle zamysł miałem taki, żeby do takiego kompa użyć komputera USFF ale niestety bez dGPU zabawa nie ma sensu (rozdzielczość max x2 jak nie native i zamuły w wymagających emulatorach), zaś ciągle chodzi mi po głowie użycie płyty laptopowej + eGPU ładnie skomponowany w środku. Tylko czy to będzie znowu bardziej ciche vs zasilacz pico i cichy, duży cooler na cepa? Dylematy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zabawa w mobo z lapka + eGPU to "druciarstwo", niższa wydajność a koszty tak czy siak poniesiesz.

 

Klasycznej budy nie kupisz tylko będziesz musiał zrobić ją sam

Nie wiem jak z Twoimi zdolnościami manualnymi bądź dostępem do sprzętu ale strzelam że Twojej kobiecie bardziej przypadnie Node 202 niż DIY case ;) druga sprawa to to że nawet Thunderbolt 3 ma swoje ograniczenia a trochę kosztuje. Nawet jeżeli skorzystasz z portu m.2 X4 na płycie to dalej jest to przepustowość X4 :) Rozwiązanie z ITX jest bardziej uniwersalne w przypadku ewentualnego upgradu - pod kątem budy, płyty i rozmieszczenia na niej slotów.

 

Ja bym poszedł w Node 202, big shuriken 2 rev. b i Corsaira SF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może 2400g na itx + inwin chopin?

Niestety 2200G/2400G bazują na Zen 1, zaś 3200G/3400G na Zen+ i mają lekko podbite zegary na GPU. To była pierwsza moja myśl i nie ukrywam że dalej mnie to "męczy", jednak wydajność Vegi jest gorsza od taniutkiej 750Ti, nie mówiąc o 1050 2GB / 1050Ti 4GB i brak możliwości upgrade'u mnie skutecznie blokuje, bo wydajność Vegi 11 nawet z z RAM po OC jest niewystarczająca...

 

Już dawno temu kupiłbym coś w tym stylu:

https://www.asrock.com/nettop/AMD/DeskMini%20A300%20Series/

Wsadził 2200/2400G lub zrobił upgrade do 3200G/3400G i miał spokój. ALE. To nieszczęsne iGPU ;-). Dlatego chcę zrobić ten projekt "po taniości" (poniżej tałzena), bo mam obawy czy APU Ryzen 4000 podoła, albo może inaczej - jaka będzie kompatybilność z mobasami, kiedy wyjdą warianty z 12 i 15 CU (bo takie modele byłyby już BARDZO interesujące do takiego builda). Taki APU załatwiłby mi sprawę, a że czekam jeszcze na zmianę desktopa na AM4 (niestety remont auta jest ważniejszy ;)) to tak naprawdę patrząc na testy Zen2 nie chcę brać Zen 1 czy Zen+, widząc wydajność procesorową (na której najbardziej mi zależy).

 

Nie mam czasu na granie w gry AAA, grywam sporadycznie, niekoniecznie w nowości, a hity ogrywam na konsolach - i tak już od prawie dekady :). Najbardziej interesują mnie gry ciekawe z punktu widzenia fabuły, a jako die-hard FPSów i RPGów niekoniecznie muszę mieć monitor 144 Hz czy rozdzielczość 4K, skoro noszę okulary i nawet czasami nie widzę specjalnie różnicy na moim 43" TV czy gra jest w 720p, 900p, 1080i czy 1080p (hello Xbox One S! :P) czy też ile klatek sprzęt wyciąga. Oczywiście exclusive'y na PC lub gry z modami to moc PC-ta, bez dwóch zdań, ale jak ja to mówię - mądry człowiek gra w gry, nie w systemy (czyli wojenki konsolowe czy PC Master Race mnie śmieszy - to było zabawne na początku lat 90-tych "atarowca wal z gumowca" kiedy faktycznie była święta wojna :D).

 

Korzystam i będę korzystał mocno z emulatorów, w szczególności widząc soft pokroju BigBox w wersji premium:

Niezły bajer i świetna platforma obok jakiejś konsolki nowej generacji - all-in-one od 8-bitowców, przez gry z epoki SNES/Genesis, po PSX/N64 i oczywiście DC/Wii/GC oraz PS2 i PSP.

Korzystam szczególnie z genialnego PCem, emulującego procesor x86 i mam wierną kopię swojego starego P166 MMX z 32 MB RAM (no dobra, 128 ;D) i VooDoo 1, emulującego wszystko 1:1 - do tego jednak jest potrzebny porządny pojedynczy wątek - z tego co wiem, jeśli chodzi o AMD to dopiero R5 3600 i najmocniejsze Zen+ radzą sobie z emulacją P233MMX i VooDoo 2 bez stresu (tu już potrzeba 1 rdzeń na CPU plus dodatkowych 2 rdzeni na VooDoo 2). Emulatory pokroju RPCS 3 to już 4-6 rdzeni (przeżyję bo mam dostęp do PS3). Co do innych systemów, to emu Switcha wygląda obiecująco (choć ma duże wymogi co do GPU). DC chodzi nawet na Androidzie, więc nie ma z nim problemu, a co do klasyków sprzed lat, mam oryginalną PS2 i Wii/GC to nie chcę emulować systemów w natywnej rozdzielczości (szczególnie ten drugi, gdzie nawet z przejściówką HDMI jest bieda), tylko zrobić upscaling x3/x4 ze wszystkimi opcjami i cieszyć się starymi tytułami z moimi dorastającymi dziećmi, ale już w odpowiedniej oprawie :) - szczególnie MGS czy SoTC wymagają mocnego configu.

 

Z jeszcze jednego powodu zależy mi na takim configu - retrogaming PC. GTX 750Ti jest jedną z ostatnich sensownych kart do ogrywania klasyków z epoki Win Xp i Win7. O ile Ryzeny mają wsparcie dla Win7, tak - jako wierny klient GOG i zapalony retro-gamer - wiem, że są spore problemy z odpaleniem wieeeelu tytułów. GOG jeszcze je jakoś patchuje, choć nie bez problemów (np. Carmageddon 2 po długich bataliach wymagał usunięcia pliku DLL odpowidzialnego za kwestie związane z muzyką i gra odpala normalnie nawet na netbooku - muzykę włączam z odtwarzacza ;)), ale inne tytuły, np. pierwszy Far Cry sprawiały problemy (glitche graficzne - przynajmniej na HD4600). Stąd też zbudowanie platformy "zahaczającej" jeszcze o wsparcie XP i domykającej się na Win7 (który otrzymał wsparcie DX 12 :)) - z multibootem - byłoby platformą do ogrania na kanapie wszystkiego od czasów DOS/Win9x do Win7 x64 włącznie. A do gier "nowożytnych" kupiłbym już petardę na AM4 - zajmuję się półzawodowo pro-audio, pracując też na etacie, więc dość sporo grzebię w soundzie - tam kompromisów już nie będzie :).

 

Inną kwestią jest też to, że 100x bardziej wolę z kumplem (również zapalonym graczem, choć on akurat na sprzęt i gry wydaje tysiące) usiąść na kanapie i pograć na splicie przy szklaneczce czegoś mocniejszego, lub też pograć z kuzynostwem lub młodszym pokoleniem w starsze gry w eleganckiej formie, bez kabli i przejściówek. Do w/w celów wystarczy moim zdaniem właśnie karta pokroju 750Ti 2 GB, RAM 2x4 GB DDR3, mocniejszy 4-rdzeniowy Haswell np. 4590 czy 4670 non-K, SSD na OS(y) + 2TB dysk na "kopie bezpieczeństwa" romów ;) i biblioteki gier ze Steama. Pewnie - ktoś wyżej pokazał link jak zrobić fajną maszynkę z Ryzenem i 2060 na PSU Pico - i pewnie, serce mocniej bije jak się widzi takie fajne konfigi :) - ale ten projekt akurat muszę zrobić za "wyskrobane" - zmianę lapka czy desktopa zrobię już "oficjalnie" (żonaci wiedzą o co chodzi ;)). Także najkorzystniej z mojego punktu widzenia nie jest wchodzenie w nowe, ładne rozwiązania, a znalezienie czegoś na rynku używek i osiągnięcie celu. Po prostu lubię kombinować i takie projekty realizować - gdyby HD4600, zastosowany w Lenovo USFF M93p dawał radę, pewnie bym nawet gitary nie zawracał, wersja z 4C Haswell'a 8 GB RAM i SSD + zewnętrzny HDD kosztowałby z 5 stówek i po sprawie :-).

 

P.S. eGPU przy niższych rozdzielczościach na PCI x4 nie jest mega ograniczeniem - jest na YT gość który włożył GTX 1050Ti do Optiplexa 9020, który jako jedyny, w odróżnieniu od 3020 i 7020 ma na mobo zamiast PCIE x1 wersję x4. Tam jest za mało miejsca na 2-slotową dGPU, ale ten GTX włożony w x4 daje radę - jeśli jest różnica, to marginalna. Wierzę więc, że teoretycznie przynajmniej takie rozwiązanie miałoby sens. Problemy są jednak inne - customowa buda (mam znajomego spawacza/tokarza więc coś by wyrzeźbił ;)), obejście kwestii włącznikowej i dorabiania całego mnóstwa kabli oraz opracowanie odpowiedniego chłodzenia i cyrkulacji powietrza. Fajny projekt TYLKO jeśli dostanie się dość mocną płytę w dobrej cenie. Jako posiadacz lapka z i7 4810MQ stwierdzam, że ten CPU jest "akurat" do emulatorów a to co go skutecznie blokuje to właśnie grafa i pod uwagę w takim setupie brałbym płytę główną z socketem na 4 generację Haswelli (większa niezawodność w przypadku ew. awarii) ale z limitem TDP na 57W+ (czyli jakaś pozostałość po gamingowym lapku) obsadziłbym 4810MQ lub 4910MQ, które mają odpowiednio 400 i 600 MHz zapasu na OC. Potem tylko kwestia chłodzenia itd... No jest to jakaś opcja zawsze dla kogoś kto lubi się bawić w takie rzeczy ;). Jednak jest też kłopot z eGPU, więc finalnie pytanie - czy to się w ogóle opłaca i jak bardzo jest to niezawodne.... Eh rozpisałem się :E.

Edytowane przez Caroozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEH RVZ02 szybko zeszła - już nie aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś proponował Geeki

 

Geek Store

 

A jak chcesz coś naprawdę kozackiego to Raijintek Metis. Bo SPC Gladius Q50 już nie sprzedają. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego chcę zrobić ten projekt "po taniości" (poniżej tałzena)

sama buda, którą masz w zamyśle, to circa połowa tego budżetuszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama buda, którą masz w zamyśle, to circa połowa tego budżetuszczerbaty.gif

Buda niekoniecznie musi być nowa ;). Połowa funu w robieniu takich projektów to polowanie na odpowiednią sztukę, targowanie ceny... hehe ;). Jakbym chciał nowy rig to bym tylko zadzwonił do chłopaków i po rabacie dostał gotowy zestawik. Jednak mam obawy, że chociaż budę będę musiał tak czy inaczej nabyć, bo wymagania nietypowe...

 

BTW, co myślicie o PSU w formacie PICO? - mam tu na myśli kompletne rozwiązanie. Zawsze to pozwoli oszczędzić miejsca w obudowie i pod uwagę można brać już dużo mniejsze konstrukcje :-).

 

Nie wiem czy ktoś proponował Geeki

 

Geek Store

 

A jak chcesz coś naprawdę kozackiego to Raijintek Metis. Bo SPC Gladius Q50 już nie sprzedają. :E

Takie budy byłyby najlepsze - minimalistyczne :). Niemniej szukałem czegoś takiego właśnie bardziej "horyzontalne", ale jak nie będzie wyjścia, to wezmę właśnie coś w ten deseń. Musiałem trochę sprzętu audio posprzedawać, bo dzieciaki by pościągały i poniszczyły, poza tym mój stary Sony STR-6055 wyzionął ducha, ale w przyszłości będę robił remont i zmieniał salon, to upoluję sobie jakiś ładny amplituner właśnie w stylu szczotkowanego aluminium i taka buda będzie idealnie się komponować :).

Edytowane przez Caroozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że sam jestem użytkownikiem takiej obudowy to polecam. Oczywiście wersja Plus z otworem na topie mile widziana. Wtedy i wkładasz tam konkretną grafikę... wersja ITX, albo przy kombinacjach do 23 cm. Do tego normalne chłodzenie wieżowe na cepa.

 

Chociaż te Geeki wyglądają fajnie. Podobno trochę taki plastik fantastik, ale zacne mimo to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że sam jestem użytkownikiem takiej obudowy to polecam. Oczywiście wersja Plus z otworem na topie mile widziana. Wtedy i wkładasz tam konkretną grafikę... wersja ITX, albo przy kombinacjach do 23 cm. Do tego normalne chłodzenie wieżowe na cepa.

 

Chociaż te Geeki wyglądają fajnie. Podobno trochę taki plastik fantastik, ale zacne mimo to.

W Cube Tower tylko wieżówka z cichym fanem o dużej średnicy. Z mojego doświadczenia przynajmniej Haswell'e Mobile pięknie się undervoltują - w stresie 4300M zbiłem -110 mV do ok. 70 stopni, niestety 4810MQ to żaden select i schodzi "tylko" -80mV stabilnie, ale zawsze coś w płycie dostosowanej do TDP 37 W ;P. A lepsze sztuki idą nawet -160, więc pewnie desktopowe są równie wdzięczne :).

 

Sęk w tym że nie chcę włożyć tam konkretnej grafiki, albo może inaczej - pierwsza wersja takiego komputerka to podana parę postów wyżej konfiguracja, ale zapewne zestaw przejdzie upgrade i doczeka się ładniejszej obudowy :). Docelowo taki mini-komputer do poważniejszego nawet gamingu - czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście odradzam na siłę pchanie się w takie małe formaty, które w praktyce wcale nie są aż takie małe. Finalnie kończy się na tym, że otrzymujemy coś trochę mniejszego, a za tym idą potem same wady, jak np. wysokie temperatury i hałas. Nie mówię tu o samym cpu czy gpu, a też całe mobo (sekcja, chipset), ram, dyski. Wsadzisz to we wnękę, to po prostu zagotujesz. Przerabiałem najróżniejsze budy, a w tym i InWin Chopin, InWin A1, czy jakieś inne wynalazki. Ogólnie InWin A1 jest spoko, ale wysoka cena i wymaga przeróbek, a oryginalny zasilacz do żyda. Inwin chopin faktycznie jest małą obudową, ale nie ma tam miejsca na wentylację już nawet nie mówiąc o samym gpu, którego ona nie wspiera.

 

No chyba, że ktoś stawia mniejszy rozmiar ponad resztę, to wtedy inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam jeszcze parę, mniej lub bardziej ascetycznych rozwiązań, które dają radę

 

1. Miłośnikowi HTPC, z dosyć szerokim wachlarzem możliwych opcji jak 2-slotowe GPU czy "zwykły" ATX do zasilania.

 

20170108_16092890kfx.jpg

 

2. Podobnie, choć spojrzenie z innej, cichej perspektywy. Fajnie że daje możliwość wrzucenia 2-slotowej grafiki. Minus to drogie zasilenie tego przy bardziej wymagającym GPU (kostka od laptopa będzie za słaba).

 

img_2608pgk07.jpg

20190106_145618a6k3d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weri najs, ale czy weri kłajet?

 

Case jak dla mnie niemal idealny, ale niestety pewnie drogi, patrząc po użytych materiałach (150-200$ minimum). Jednak pasowałby mi do koncepcji, bo planuję kupić tego typu amplituner:

sony-str-6055-0115-2-5121395500.jpg

Niestety osoba która mi go serwisowała nie do końca się spisała i poszedł na części, ale po recapie i paru modach brzmi jak milion dolców i ten model albo podobny na pewno wezmę - pięknie by się razem komponowały :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Cube Tower tylko wieżówka z cichym fanem o dużej średnicy. Z mojego doświadczenia przynajmniej Haswell'e Mobile pięknie się undervoltują - w stresie 4300M zbiłem -110 mV do ok. 70 stopni, niestety 4810MQ to żaden select i schodzi "tylko" -80mV stabilnie, ale zawsze coś w płycie dostosowanej do TDP 37 W ;P. A lepsze sztuki idą nawet -160, więc pewnie desktopowe są równie wdzięczne :).

Nie tylko Haswelle tak robią, mój i5 7300HQ poszedł -0,155mV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zizu, a do tego HFX'a nie wszedłby jakiś SFX'owy zasilacz (z obudową lub bez ;))? Ew przy zastosowaniu płyty ITX + SFX na leżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...