Skocz do zawartości
reactorpcsu

Philips X Line 349X7FJEW/00 i FreeSync...

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, monitora jeszcze nie mam, ale czytam sobie instrukcję od niego i tam coś dziwnego znalazłem co do końca nie rozumiem... (zaznaczone na czerwono w załączniku)

 

Jak ja mam to zrozumieć? FreeSync działa DP do 59hz? A na HDMI 2.0 do 100Hz?

post-88940-15753103601177_thumb.png

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor to jakaś lipa, odpuść sobie. Niska jasność, kolory 92% sRGB, ograniczony freesync i jeszcze ten tekst, że monitor najlepiej działa przy 60Hz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory 21:9 wałkowałem tutaj na forum kilka dni... Wszystkim coś dolega i na dzień dzisiejszy nie ma fajnego monitora do 5k... A jakieś sensowne zaczynają od 10k... Wiec wyszedłem z założenia że kupie najtańszy polecany i padło na tego philipsa... Jedynie czego chce już od tego typu monitora to 100Hz, FreeSync działający w tym zakresie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A twgo tak do konca nie wiadomo... Widzisz philips tez ma niby 100hz i pełno opisow, że w swojej cenie (do 2,5k jest super!)... A w instrukcji takie jaja pisza, że chyba kupujesz 60hz o te 100 to jakieś fabryczne OC... Nie wiadomo o co chodzi... Po za tym ja brałem pod uwagę tylko zakup na raty. Jakoś nic lepszego nie było do 2,5k, chyba że mi coś znajdziesz u nas w PL z mołżiwośćią kupna na raty?

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem ten monitor, oglądałem dużo testów i 100hz działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1800 zł sprzedam Ci Acera ED347CKR, kupiony na Amazonie 2 miesiące temu, wszystko cacy, małe BLB, 100Hz, Freesync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, że przeczytałeś wyższe moje posty. Tak więc na w/w zasadach wezmę go za 1800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, że przeczytałeś wyższe moje posty. Tak więc na w/w zasadach wezmę go za 1800zł

na który w końcu się zdecydowałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze w HDMI masz FreeSync i 100Hz, było nawet gadane na tym forum parę wątków niżej.

 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/lc_power_lc_m34_uwqhd_100_c_test_niedrogiego_monitora_21_9_ultra_wqhd-10749.html Ponoć lepszejszy od tego philipsa i kosztuje 1600-1800pln w zależności gdzie się trafi

 

Żadnej regulacji, żadnego wyposażenia, brak USB-C. Generalnie cena adekwatna do tego co ma, czyli nic.

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względów finansowych biorę philipsa. Najwyżej go sprzedam później, z lekka strata, ale na chwile obecna nie mam zbytnio więcej kasz na monitor, bo cześć kasz y monitora została zainwestowana w GTX1660 Super :)

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze w HDMI masz FreeSync i 100Hz, było nawet gadane na tym forum parę wątków niżej.

 

 

Palusik byłbyś w stanie znaleźć mi te posty? Bo szukam od godziny i nie umiem tego znaleźć... To tyczy się tego philipsa?

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W philipsie pracują głąby. Tytuł tego artykułu tłumaczy wszytko: Nawet Philips nie wie, jak dobry ma monitor. RECENZJA 349X7FJEW

 

Zakres freesync na DP to jakieś 20-24 do 100Hz. Poniżęj 40Hz działa LFC. Z radeonem działa to bardzo dobrze.

 

Zakres Gsync Compatible w moim egzemplażu ostatnio jak sprawdzałem mieści się w chyba w 60-100Hz. Może troszkę niżej tak bez problemów. Nvidia musi sie jeszcze postarać i dopracować stery. Może na nowych sterach da się już ustawić natywny zakres, nie sprawdzałem. Po prostu przy ładowaniu gier nieraz migocze ekran (jasniej/ciemniej). Przy zmniejszonym zakresie nie ma problemów. I niee, to raczej nie migocze podświetlanie samego monitora :D

 

 

Na HDMI też działa 100Hz i pełny zakres freesync. Nie działa natoiast Gsync Compatible bo bo synchronizacja przez HDMI na nvidii jest ciągle zablokowana. Teraz dodali to jak ekran ma HDMI 2.1 ( jako częściowe wsparcie - VRR ).

 

Ten monitor to jakaś lipa, odpuść sobie. Niska jasność, kolory 92% sRGB, ograniczony freesync i jeszcze ten tekst, że monitor najlepiej działa przy 60Hz :E

 

Katalogowo sRGB Philipsa to 117,3%*[/b]

 

W testach: https://www.tftcentral.co.uk/reviews/philips_349x7fjew.htm

110-113% sRGB

 

Więc podaj źródło swoich rewelacyjnych informacji :E

 

A co do niskiej jasności, to na plus jeśli chodzi o minimalną jasność jak rozumiem?? To się zgadzam. Nie migocze i schodzi nisko, nawet do 52 cd/m2. Jasność maksymalna nie ma znaczenia skoro to i tak nie jest ekran HDR. A jak puścisz go na max jasności nawet w dzień, to oczy aż bolą, jakbyś gapił się na żarówkę. To jest całkiem spora powierzchnia o wysokiej jasności. Po zmroku przy 100% jasności oczy aż same się mrużą tak daje po gałach. Zalecane jasności monitorów to 80-120 cd/m2. Jak ktoś chce siedzieć w całkowitej ciemności, to może zejść nawet do 51cd/m2. Nawet bez lampki za plecami nie męczy wówczas jasnością.

 

 

 

Od ponad roku używam ekranu na 100Hz i śmiga jak złoto.

 

 

LC-Power ma lepszy Input Lag ( około 9-10ms vs 14ms philipsa ).

 

https://www.pcbuildersclub.com/2019/11/lc-power-lc-m34-uwqhd-100-c-im-test-was-kann-der-350-euro-bildschirm/

https://www.bug.hr/recenzije/lc-power-lc-m34-uwqhd-100-c-pristupacna-ultrasirina-12081

 

Pokrycie kolorów słabsze. Ale cena atrakcyjniejsza.

www.morele.net/monitor-lc-power-m34-uwqhd-100-c-6278091/

Niestety nie jest już dostępny.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde Minciu! Teraz to ja dostałem 200% wiedzy konkretnej odnośnie tego monitorka wraz z linkami! :) Monitorek jest już u mnie. Właśnie go rozpakowałem, ale nie podłączałem. Jest bardzo zimny, a z tego co wiem, to powinien dojść do temp pokojowej, aby się tam elektronice czasem coś nie stało... Prawdo to? Czy moge go odpalać od razu? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby doszedł do siebie w pudle.

 

Chodzi o punkt rosy. Monitor ma z 5 stopni a woda skrapla Ci się w domu na elementach poniżej 10-15 stopni.

 

Zależy jaką wilgotność jest w pokoju.

 

Znaczy pewnie już nie aktualne :D

 

Daj znać jak tam się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest WOW! I nie chodzi o wielkość! Ale kolorystkę... Czerń jest naprawdę głęboka... Co do jasności, to się nie wypowiem... Ja lubię mało emisji rażącego światła po oczach, więc to mi absolutnie nie przeszkadza! Opcja redukcji niebieskiego światła tez fajnie ze jest! Nie wiem jak wygląda IPS, ale mam wrażenie, że nie da się już więcej wyciągnąć z balety barw (albo nie da się więcej zauważyć niż tutaj w takim philpsie) Niestety moja wypowiedz, raczej nie jest taką, na której można polegać... wcześniej miałem HP 2309 i było dla mnie super do samego końca... I jest super nadal, ale to nie jest zakrzywiony ekran i tej wielkości oraz proporcji... Monitor bez badpixeli jak na razie i równomiernie podświetlony moim zdaniem. Nie mam się do czego czepić obecnie, ale....

 

Jedna rzecz mnie bardzo martwi i niepokoi! Bardzo bym prosił abyście koledzy powiedzieli mi o co chodzi bo... Na rozdzielczości w panelu nVDIDI przy opcji 3444x1444 (natywna) oraz 2560x1080 mam tylko odświeżanie 60Hz! A na niższych rozdzielczościach jest dopiero 100Hz! A na jeszcze niższych opcja do wyboru 75Hz i 100Hz... Wiec jak jest z częstotliwością odświeżania na natywnej rozdziałce? Gdzie te 100Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewin listę w dół, a nie na HDtv i wybierz rozdzielczość monitorowa, później odświeżanie zmień na 100.

 

Gsync Compatible trzeba dodać monitor do akceptacji, chyba Zakładka na samym dole w panelu. Następnie wybrać w ustawieniach 3d na synchronizację gsync.

 

W menu monitora tam gdzie masz info o rozdzielczości sprawdzasz też aktualne odświeżanie matrycy. Np do potwierdzenia działania gsync.

 

Kabel DP używasz czy HDMI? Jak HDMI to wsadziłem go do portu 2.0?

 

Edit, sygnaturkę masz aktualna? Chyba nie używasz GTX580?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 60Hz jest w liście rozdzielczości PC i nie ma możliwości zmiany na 100Hz. Co do grafiki to używam GTX580, bo jeszcze nie mam nowej karty... W menu rozdzielczości mam same rozdzielczości i możliwość wyboru, ale nie ma tam częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel uyzwam oryginalny DP (Na HDMI 2.0 max 30Hz mogę mieć) Co się dzieje i co jest tego powodem?

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szuka i szukam, bo nie wiem czy pakować i odsyłać monitor czy jak... Wpisywałem w przeglądarkę hasło "gtx 580 max fresh rate" oraz "Display Port 1.2 (taki mam) max rate fresh" i chyba, nie jestem pewny, ale karta graficzna ni jest w stanie wydolić z siebie więcej jak 60Hz na rozdzielczości 3444x1444 oraz 2560x1080. Na niższych mogę ustawić 100Hz.

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić GPU na takie z dp1.4

 

Podaj jakiś budżet to rzucimy propozycje. To nie problem bo GPU i tak masz syfiaste przy nowych generacjach. 1.5gb vRamu to tragedia do UWQHD. Wydajność też daleka od współczesnych kart.

 

Na pewno musisz brać minimum Pascala gtx10xx albo jakieś AMD żeby Freesync/gsync działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Ja mam DP 1.2 max! No ja już prawie kupiłem grafikę, ale w ostatniej chwili zrezygnowałem, bo miało być 1660 Super, a kupiłem bez "Super". Budżet 1000zł Procka mam podkręconego do 4,4, ale planuje skalpowanie i może uda się na 5.0 Odpowiednie chłodzenie posiadam (w stopce). Co byś kolego zaproponował, co wzajemnie będzie się w 100% wykorzystywać? (Obecna konfiguracja + nowa grafika) Kwota 1000zł i raczej nówka, bo obawiam się kupić wadliwej sztuki lub po "koparce". Ogólnie jestem za Nvidią, ale może ze względu na FreeSync może AMD? Jakiś RX590 i wykorzystać freesynca w 100%? Bo czytałem, że z Nvidią i freesync to zależy od monitora... Co polecasz?

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy i7 2600 plus nieco tańsze GPU nnie byliby lepsze od samego GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowajmy obecną konfigurację, bo idąc tą drogą, wymienię całego kompa i dalej będę miał złom... Bo 100zł na całość to nie są pieniądze...

 

PS: Na CPU przyjdzie czas, ale narzazie mam co mam i chce wydusić z tego max. Może potem zmodernizuje jednostkę i zmienie CPU za pół roku, a może wszystko wymienię za jednym razem (do 2 lat).

PS2: Myślę o karcie MSI RX590 ARMOR 8GB (podobno najlepsza z tej seri obecnie za 900zł) lub dowolnym GTX1660 Super - 1050zł

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...