Skocz do zawartości
KULA666

Problem BIOS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj naszła mnie ochota na aktualizacje biosu. Więc dla bezpieczeństwa zacząłem od aktualizacji biosu B która zakończyła się sukcesem po przejściu na bios A stała się tragedia bo komputer chyba odrzucił mój pendrive i aktualizacja się nie powiodła. Komputer po resecie pokazał chyba błąd FF i teraz co 2-3 sekundy się resetuje. Na bios B komputer wstaje, ale nie mogę zrobić ponownej aktualizacji biosu A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam również ze aktualizacje biosu A próbowałem robić przez M-FLASH oraz przez program MSIHQ, nie wiem czy nie pomoże wymiana procesora na inny bo mam jeszcze stary procek, a gdzieś czytałem na zagranicznym forum MSI że komuś się udało po podmianie procesora, bo błąd FF to chyba problem z napięciem na CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno, czy problemem może być to, ze próbowałem zrobić update do wersji 2.8 a teraz próbuję naprawić wersją 1.4 lub 1.5?? Tylko że wersja 2.8 jest instalowana z systemu Windows nie wiem czemu ale bios i msihq nie widzą wersji 2.8 na pendrive. Mam pytanie czy jak będę instalowal 2.8 z windowsa to czy mogę przed instalacja w systemie zmienić zworkę z bios B na A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zaktualizowałem bios B do wersji 2.8, na pendrive programem MSIHQ udało mi się wrzucić również wersje 2.8. Po restarcie kompa zacząłem robić update bios A i niby wszystko poszło OK, na końcu informacja że "update success and completed", ale po restarcie kompa pojawił się teraz post code AF i znowu mam boot loop.... ktoś pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz na elektrodzie ale ja stawiam na uwalona kość biosu . Kupić nowa kość i zaprogramować w programatorze zewnętrznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...