Skocz do zawartości
karij

Ps4 pro i instalowanie aktualizacji gier bez aktualizowania konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupilem wlasnie ps4 pro wraz z paroma grami i domyslam sie, ze zeby skorzystac z lepszej wydajnosci np killzone shadow fall (w koncu mam konsole w wersji pro) musze ja (gre) zaktualizowac. W ps3 aktualizowanie gier bylo niezalezne od aktualizacji konsoli (dlugo mialem fabryczna wersje, ale gry aktualizowalem - np taki killzone 2 po aktualizacji dostawal dokladniejsze sterowanie).

Czy w przypadku ps4 cos takiego jest mozliwe?

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przecież update systemu to nic złego :hmm:

 

Chyba, że ograniczają Cię jakieś limity transmisji danych czy coś podobnego. Wtedy konsolę bierz pod pachę i idź do jakiegoś kumpla zassać trochę danych i tyle :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie chce aktualizować softu konsoli bo leci na piracie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie chce aktualizować softu konsoli bo leci na piracie.

I jest podłączony do sieci? Odważny. Albo głupi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola jest nowa, nawet jej jeszcze nie rozpakowalem, bo robie wlasnie na nia stojak.

Ale ktos sie orientuje jaka jest odpowiedz na tytulowe pytanie?

 

 

""Może nie chce aktualizować softu konsoli bo leci na piracie.""

 

Wystarczajacym powodem ku temu aby nie aktualizowac konsoli dla mnie jest to, ze nie lubie jak ktos gmera przy moim sprzecie, a ta aktualizacja wlasnie tym jest. Dodatkowo, jak cos pojdzie nie tak, to jak pisza na stronce "system moze zostac uszkodzony". Nie chcialbym tez aby z aktualizacja bylo jak z update'ami do windows 10 ze niektore cos psuja. No i ostatnie w istocie chcialbym miec zawsze mozliwosc przerobienia konsoli.

 

W kazdym razie rozumiem, ze do grania przez internet musze miec aktualna wersje oprogramowania konsoli - tak jak w przypadku ps3, ale co z tym patchowaniem gier?

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy tego nie używałem, ale wejdź na stronę

 

https://ps4database.io/search

 

ściągnij jakiegoś patcha i nagraj na odpowiednio sformatowanego pena i zobacz czy to zadziała

 

poza tym nie ma łatki dla pro dla killzona, jedynie możesz włączyć turbo mode w konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola jest nowa, nawet jej jeszcze nie rozpakowalem, bo robie wlasnie na nia stojak.

Ale ktos sie orientuje jaka jest odpowiedz na tytulowe pytanie?

 

 

""Może nie chce aktualizować softu konsoli bo leci na piracie.""

 

Wystarczajacym powodem ku temu aby nie aktualizowac konsoli dla mnie jest to, ze nie lubie jak ktos gmera przy moim sprzecie, a ta aktualizacja wlasnie tym jest. Dodatkowo, jak cos pojdzie nie tak, to jak pisza na stronce "system moze zostac uszkodzony". Nie chcialbym tez aby z aktualizacja bylo jak z update'ami do windows 10 ze niektore cos psuja. No i ostatnie w istocie chcialbym miec zawsze mozliwosc przerobienia konsoli.

 

W kazdym razie rozumiem, ze do grania przez internet musze miec aktualna wersje oprogramowania konsoli - tak jak w przypadku ps3, ale co z tym patchowaniem gier?

przeciez to nie gmera ci sąsiad tylo ten kto i tak gmeral przed zakupem konsoli zebys mogl grac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@karij,

Podaj jaka masz wersję systemu na konsoli?

PS. Ustawienia - > Informacje o systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne i tak bede mial poki co najnowsza wersje bo konsola nowka, ale to jutro zobacze(poki co testuje stojak na konsole i nowy kabel na ps3).

A chociaz bede mogl wykorzystac wieksza wydajnosc ps4 pro (wole wiecej klatek w fullhd niz 4k, ktorego i tak nie mam na czym odpalic) na tym killzonie shadowfall korzystajac jedynie z plytki, czy tez sie nie obejdzie bez patcha?

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne i tak bede mial poki co najnowsza wersje bo konsola nowka, ale to jutro zobacze(poki co testuje stojak na konsole i nowy kabel na ps3).

A chociaz bede mogl wykorzystac wieksza wydajnosc ps4 pro (wole wiecej klatek w fullhd niz 4k, ktorego i tak nie mam na czym odpalic) na tym killzonie shadowfall korzystajac jedynie z plytki, czy tez sie nie obejdzie bez patcha?

Zależy od rewizji konsoli. Jak masz sprzęt, który rok leżał na półce to nie będzie miał łatki z wczoraj, tylko o rok starszą. W takim układzie nawet odwiedzanie psstore nie będzie możliwe. konsola na dzień dobry wypluje Ci konieczność updateu. W ogóle głupi pomysł z nieaktualizowaniem sprzętu i jeszcze Twoje wytlumaczenia o grzebaniu - to siedź sobie na wersji z premiery, może bez obsługi turbo albo z jakimś expolitem, który był już załatany ale Ty przez 'przezorność' nie zamierzasz aktualizować. Podaj jeszcze dane z karty, tak dla bezpieczeństwa.

 

 

Głupota i typowy przejaw januszowania - a sobie zostawię na JB, może się przyda :E

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odpalilem w koncu konsole i mam wersje oprogramowania 6.70.

 

Z problemow , bo niestety sa pewne problemy, to:

 

1 Gralem w kolekcje uncharted , dokladnie w pierwsza czesc i na poczatku na lodce gra sie zawiesila kod bledu CE-34878-0

2 Dzwiek ustawiony identycznie jak na ps3 czyli dolby digital 5,1 brzmi wedlug mnie wyraznie gorzej

3 Obraz jest za jasny, na ps3 na demku uncharteda jedynki nie bylo takiego problemu

4 Z konsoli niestety troszke smierdzi

5 konsola ma chyba krzywe nozki bo sie gibie lekko, watpie by to byla wina stojaka.

 

Teraz pytanie co robic aby zlikwidowac czesc z tych problemow

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odpalilem w koncu konsole i mam wersje oprogramowania 6.70.

 

Z problemow , bo niestety sa pewne problemy, to:

 

1 Gralem w kolekcje uncharted , dokladnie w pierwsza czesc i na poczatku na lodce gra sie zawiesila kod bledu CE-34878-0

2 Dzwiek ustawiony identycznie jak na ps3 czyli dolby digital 5,1 brzmi wedlug mnie wyraznie gorzej

3 Obraz jest za jasny, na ps3 na demku uncharteda jedynki nie bylo takiego problemu

4 Z konsoli niestety troszke smierdzi

5 konsola ma chyba krzywe nozki bo sie gibie lekko, watpie by to byla wina stojaka.

 

Teraz pytanie co robic aby zlikwidowac czesc z tych problemow

1) Normalka, pojawia się randomowo przy okazji różnych gier i na różnych rewizjach. Czasem pomaga przebudowa bazy danych, czasem po update przechodzi.

2) Inny dekoder dźwięku, czy lepiej czy gorzej kwestia gustu, ja róznic nie zauważyłem u siebie

3) :E to ściemnij

4) legendarna jakość wykonania :D Azazell by się oczywiście spinał, a ja nadal usilnie uważam, że jakość wykonania konsol od SONY po ps3 fat leci tylko na pysk. Epickich rozmiarów klęska zaczęła się od resetującego sprzęt przycisku power w ps4 fat, później było tylko gorzej

5) patrz wyżej.

 

 

Obecnie ps4 powinna hulać na 7.01 więc może stąd błąd ce-37xxx. Zrób update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odp.

 

Ale przez automatyczna aktualizacje konsola mi nie wyszuka zadnej bety?

Nie chcialbym bety tylko juz przetestowane pliki.

 

Co do jasnosci monitora to do tej pory byla dla mnie idealna na pc, na ps3.

Tutaj wedlug mnie nawet na ekranie uruchamiania ps4 czyli jak sie logo pojawia, to jest za jasno, a tlo niby ma byc czarne. Nie bedzie gdzies zadnej opcji tyczacej sie jasnosci, czy kontrastu w opcjach systemowych?

 

Sprostuje jednak ze akurat demko uncharteda 1 na ps3 moze i bylo jasne, ale reszta gier nie wzbudzila u mnie takich podejrzen.

 

Tutaj na ps4 to sie to po prostu w oczy rzuca, przynajmniej na ucnhartedzie 1 z kolekcji, jutro sprawdze pare innych gier.

 

Jesli idzie o dzwiek to moze po prostu jest troszke ciszej, zobaczymy co bedzie dalej i na innych grach, ale ten obraz wypadalo by poprawic.

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jesli idzie o jasnosc, to udalo sie ja zmniejszyc poprzez ustawienie pelnego zakresu rgb zamiast ograniczonego w opcjach ekranu w menu ps4. Przynajmniej tak mi sie wydaje.

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odp.

 

Ale przez automatyczna aktualizacje konsola mi nie wyszuka zadnej bety?

Nie chcialbym bety tylko juz przetestowane pliki.

 

Do bety trzeba się samodzielnie zapisać. Domyślnie zawsze będziesz miał instalowany już sprawdzony soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DObra zaktualizowalem konsole do 7.02.

 

I tu pierwsze pytanie, czy ktos wie co w praktyce oznacza "zlowrogie" poprawienie wydajnosci systemu ktore miala dac ta lata?

 

Druga rzecz: moze tak bylo wczesniej, ale teraz na spaczowanym killzonie shadowfall w ustawieniu turbo, gdy wchodzi sie/ wychodzi z menu w trakcie gry, to slychac pykniecie w glosnikach. Czasem te pyknie w stanie niewazkosci w etapie 3. Mozliwe, ze tak bylo wczesniej, bo malo gralem w shadowfalla w wersji 1.0 na nie zaktualizowanej konsoli.

 

Natomiast nowy problem to to, ze czasem wrogowie traca oznaczenie (widac ich przez sciany a nagle znikaja). Wczesniej jakos to sie nie zdarzalo (a przynajmniej nic takiego nie pamietam), moze tak ma byc, ktos sie orientuje?

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawiam się nad kupnem nowej ps4 pro albo xbox x. Niby leplsze gry na ps4 ale jak czytam co piszesz ze hałas że to to pod względem technicznym tym bardzej że mam starego Xbox 360 cbyba xbox x będzie bardzej bezpieczny i mniej uciążliwy. Sam już nie wiem co wybrać ty bardzej że to ma bardzej być dla 10 latka i czasami też sam zdarzy mi się zagrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawiam się nad kupnem nowej ps4 pro albo xbox x. Niby leplsze gry na ps4 ale jak czytam co piszesz ze hałas że to to pod względem technicznym tym bardzej że mam starego Xbox 360 cbyba xbox x będzie bardzej bezpieczny i mniej uciążliwy. Sam już nie wiem co wybrać ty bardzej że to ma bardzej być dla 10 latka i czasami też sam zdarzy mi się zagrać

Jak nie zależy Ci na exach, zamierzasz wykupić gamepassa ale np jakość wykonania i kultura pracy są dla Ciebie ważne to Xbox bez dwóch zdań. W innym wpadku PS4 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...