Skocz do zawartości
Roman.

Laptop do gier za okolo 3500: HP Pavilion Gaming 15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich,

 

Poszukuje komputera do gier w cenie +/-3500 zl (z systemem). Chcialem kupic ASUSa TUF Gamining z Ryzenem 5, Gtx 1650, 16GB, ale naczytalem sie wystarczajaco duzo o jego glosnej pracy i kiepskim dzwieku z glosnikow. Dlatego wybor padl na HP Pavilion - 15, ktory jest znacznie cichszy, a do tego jest na Intelu. Niestety zielona wersja jest dla mnie nie do zaakceptowania dlatego znalazlem podobna, ale z bialym podswietleniem. Chcialem zapytac jak bardzo oba HP-ki roznia sie od siebie?

zielony https://www.x-kom.pl/p/514348-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-i5-9300h-16gb-256-win10x-gtx1650.html

 

moj wybor https://www.komputronik.pl/product/649437/hp-pavilion-gaming-15-dk0020nw-7qb55ea-.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

 

Jedyna roznica to matryca, ktora i tak nic mi nie da w grach pokroju GTA, Widzemin.

 

Prosze jedynie o zielone swiatlo ;)

 

Pozdrawiam,

Roman

Edytowane przez Roman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy brałeś pod uwagę wersję HP z procesorem Ryzen i 16GB pamięci:

HP Pavilion Gaming R5-3550H/16GB/512/Win10 1650 144Hz za 3799zł

Jest tańsza i praktyucznie kompletnie wyposażona włącznie ze 144Hz matrycą IPS oraz 512GB dyskiem SSD.

 

Tak, i bardzo ubolewam nad swoim gustem, ktory nie moze zaakceptowac zielonego podswietlenia podobnie jak czerwonego w Acerze Nitro 5 :) Czy wymienione przeze mnie laptopy w linkach roznia sie czyms poza matryca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie zakładasz kolejny temat bo będzie to tylko pretekst to łapania na reflinki (jak widać). Popraw proszę linki bo nie wiem co się kryje pod tą drugą propozycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie wiedzialem ze to problem :( linki poprawilem, zielony jest drozszy o 200 zl, byc moze lepiej dolozyc 600zl i miec lepsza karte, ale HP ma wszystko co chce i jest cichutki, zimny i ma ladny dzwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo pomieszałeś linki albo zmieniła się cena ale ten z Komputronika nie rózni sie niczym poza lepszą ceną i kolorem podświetlenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo pomieszałeś linki albo zmieniła się cena ale ten z Komputronika nie rózni sie niczym poza lepszą ceną i kolorem podświetlenia ;)

 

No wlasnie minela polnoc i czar prysl... Jest tez wersja z 16gb w tej cenie, ale musze teraz sporo przemyslec. Dzieki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze zaczekac i kupic po Swietach, pewnie ceny troche spadna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze zaczekac i kupic po Swietach, pewnie ceny troche spadna?

 

Tak to można czekać w nieskończoność bo w elektronice co chwilę wychodzą nowe modele zbijające cene starych (nie dotyczy elektro marketów )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256/Win10 GTX1650 - 3799zł

Legion Y540 ma białe podświetlenie i jest dosyć podobny do Paviliona. Też jest elegancki i ma fajne audio.

 

ASUS VivoBook 15 X571GT i5-9300H/8GB/512/Win10 GTX1650 - 3999zł

Alternatywnie Asus VivoBook X571GT. Desing laptopa jest stonowany. Podświetlenie klawiatury ma biały kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w modelu dk0020nw jest miejsce na druga kosc RAM? Myslicie ze jej samodzielne, prawidlowe zamonotwanie anuluje gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest drugi slot. Nie, nie traci się gwarancji za dołożenie kości RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy DELL Inspiron 15 G3 3590-1347 bedzie lepszy? Cena podobna, ponoc rownie cichy max 40 db.

 

stem operacyjny : Windows 10 Home

przekątna ekranu : 15.6 cali

rozdzielczość : 1920 x 1080 (Full HD) pikseli

typ procesora : Intel Core i5

wielkość pamięci RAM : 8 GB

pojemność dysku SSD : 512 GB

karta graficzna : NVIDIA GeForce GTX 1650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie to zaczne umieszczać w podpisie bo co chwile ktoś pyta o Della jakby to był jakiś legendarny laptop. Nie, Dell to jedna z najgorszych opcji w laptopach konsumenckich. Plastik fantastik i wysokie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przekonaliscie mnie do tego Legiona :) a za 2 stowki wiecej mam 16gb i 17 cali, warto chyba doplacic. Jedna watpliwosc - HP w stresie siega 42db, a legion to juz ponad 50, szczegolnie wersja 17 calowa wypada slabiej w porownianiu z 15. Skad ta roznica, myslalem ze wieksze laptopy chlodza lepiej i ciszej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczegolnie wersja 17 calowa wypada slabiej w porownianiu z 15. Skad ta roznica, myslalem ze wieksze laptopy chlodza lepiej i ciszej :/

 

Jesteś pewny że porównujesz laptopy z identyczną konfiguracją ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli skąd masz informację o temperaturach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz doczytalem, ze to kwestia zle ustawionego biosa i generalnie oba warianty wypadaja podobnie, ale miedzyczasie przebilem sie przez 700 komentarzy na innym forum i ilosc zwrotow i narzekan na halas z tego laptopa przyprawila mnie o bol glowy, do tego jakis niepokojacy swist. W tym momencie juz zglupialem najchetniej wzialbym w promocji paviliona, ale zielony kolor mnie odrzuca i po prostu ciepriliwe czekam na dobra cena jego bialego brata, najlepiej z 16gb ram, jak spadnie do 3500 z windowsem, to biore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym HP w trybie (bez grania) slychac wiatraki? Czytalem ze nie mozna ich wylaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w dobrej cenie masz:

HP Pavilion Gaming R7-3750H/8GB/512 GTX1660Ti 144Hz za 3499zł

Co prawda bez systemu, ale za to już z kartą GTX 1660Ti.

Wersja z systemem jest odpowiednio droższa, ale moim zdaniem to nadal całkiem niezła oferta:

HP Pavilion Gaming R7-3750H/16GB/512/W10 1660Ti 144Hz za 3999zł

Masz tu już zdecydowanie wydajniejsze podzespoły - szczególnie kartę graficzną.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze wersja z ryzenem jest glosniejsza, ale mimo to i tak bym kupil, tylko ta zielona klawiatura... Obecnie czekam na dobra promke na legiona z gtx 1660ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem HP Paviliona z i5 9300H i GTX1650 + 8GB RAM + W10 za 3199zl! Chyba dobry deal (zalezalo mi na bialej, nie zielonej klawiaturze ;) dokupie jeszcze 8GB i bedzie ladnie.

 

Dla chetnych poki promka trwa https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-pav-i5-8gb-256ssd-gtx1650-w10.bhtml

Edytowane przez Roman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...