Skocz do zawartości
malagaa

Problem z Fpsami

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Z góry chciałbym przeprosić jeśli to nie ten dział na temat :).

Niecaly rok temu zlożyłem kompa z wasza pomoca, na podzespolach

Płyta główna MSI B450-A PRO

Rhyzen 5 2600

2x Pamięć Ballistix 3000 MHz 8gb

Geforce gtx1080

 

Do dzisiaj grałem na mońku 60Hz także nie skupiałem sie na tym jak bardzo moge obciążać moje graty, ale dzis poszla przesiadka na 144Hz,

Ku mojemu zdziwieniu nie jestem w stanie utrzymac 100fpsow, ba dropy sa nawet ponizej 60, na ultra grajac w glupie call of duty modern warfare(2019), gdzie podczas testow ludki wyciagaja okolo 200 w max i nie spadaja ponizej 130.

Temperatura karty graficznej nie przekracza 60 stopni, procesor dochodzi do 70.

Czy posiadanie stockowego cooling systemu do proca moze powodowac ograniczenie jego mocy w grach, przez co mam ucięte frame'y (czyt. zbyt duza temperatura)?

Jak podreperować ten niezbyt zachęcający wynik bez przesiadki na jakąś tytanową karte za 8k. Zależy mi na min 100 fps w fhd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zen, Zen+ - 60 do 100Hz

Intel 8-9gen, Zen 2 - 144Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zen, Zen+ - 60 do 100Hz

Intel 8-9gen, Zen 2 - 144Hz

idiotyczne stwierdzenie, bo jest wiele gier gdzie procesor sie nudzi a to od karty zależy ilość klatek

tak samo spokojnie ci znajdę gry, że i jakiś intel bez OC i zen2 nie utrzymają tych 144 kl/s

 

a CoDy nigdy nie były procesożerne, autor ewidentnie ma coś nie tak z systemem, może mu jakiś proces "wcina" moc procesora podczas grania, najlepiej włączyć monitoring np za pomocą msi afterburnera i śledzić użycie poszczególnych rdzeni

 

jeżeli okaże się, że nic ci nie blokuje to proponuje dać wszystko na low i zobaczyć, jak na samym procku gra będzie chodziła (nawet obniż rozdziałkę na 720p, wtedy najlepiej sprawdzisz procesor)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź, niestety nie wiele z niej rozumiem, jak obciazenie rdzeni moze mi powiedzieć czy coś jest nie tak z systemem ?

Ponizej wstawiam screena z CPUID po ok 30 minutach gry na ultra.

Imgur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i widzisz sam, max zanotowane, że wszystkie rdzenie chodziły na 100%, więc jakiś syf masz, tylko najlepiej takierzeczy na bieżąco badać a nie w jakimś hwinfo/cpuid po przeskoczeniu na okienko , tj tu np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no i widzisz sam, max zanotowane, że wszystkie rdzenie chodziły na 100%, więc jakiś syf masz,

Może to być syf w sensie, że ma jakiś program/proces w tle uruchomiony, który przed uruchomieniem gry powoduje np. 25% użycie CPU, które wzrasta do 100% przy dociążeniu grą. Ale to już autor tylko może sprawdzić to użycie CPU przed uruchomieniem gry.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież o tym pisałem wcześniej, sam tak kiedyś miałem , że jakis syf koparkowy mi sie wkradł i tylko jak następowało połączenie z internetem, procek zaczynał szaleć a w grach zamiast 70-80 kl/s robiło się 20-40 i wiecznie muliło dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...