Skocz do zawartości
gustaw1964

Błąd nvlddmkm Identyfikator 13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję, że umieszczam we właściwyn dziale. Problem jak w temacie. Podczas rozgrywki Wiedźmin 3 zawiesza ekran, gra (sądząc ze ścieżki dźwiękowej) toczy się dalej. Tylko CTRL ALT DELETE umożliwia restart. Dziennik Windows w podglądzie zdarzeń wskazuje błąd jak w temacie. Sterowniki karty najnowsze.

Gigabyte Z390 Aorus PRO

Intel I7 9700K (niepodkręcony}

GeFoece nvidia gtx 1660 Ti

zasilacz BeQuiet 700W 80+ Gold

16GB Ram

SSD 256 GB

HDD 1TB

WIN 10 Home

 

Nie podnosiłbym alarmu lecz miałem podobną sytuację ze zwieszaniem ekranu podczas rozgrywki w W3 i skończyło się na wymianie karty graficznej (błąd 43). Pierwsza "chodziła" ok 4 m-ce. Obecna ok 2, ciągle jest na chodzie ale wolę dmuchać na zimne. Obecnie w podglądzie zdarzeń błąd nvlddmkm Identyfikator 13 w ciągu 1 minuty wyskoczył dziesiątki razy.

Czy któryś z kolegów mógłby zasugerować, gdzie leży problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem W3, ekran od razu zablokowany, zero reakcji, dżwięk sugeruje, że gra toczy się dalej. Restart przyciskiem, win uruchamia się bez sterowników karty graficznej w min rozdzielczości. Aktualizacja sterowników z poziomu menadżera urządzeń nie powiodła się, komunikat "jest zainstalowany najnowszy sterownik". Restart, instalacja z poziomu GeForce Experience przywróciła sterownik graficzny. Historia dokładnie taka sama jak z poprzednią kartą graficzną. Wtedy po kilkakrotnym "odzyskiwaniu" sterownika w podglądzie zdarzeń "wyskoczył" błąd 43. Żadne z działań sugerowanych wtedy przez Nvidia support nie przyniosły rezultatu, karta do reklamacji. Nowa karta "chodzi" od jakichś 2 miesięcy i "przygoda" znów zaczyna się od W3. Mało prawdopodobne by nowa miała dokładnie taką samą wadę jak poprzednia. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Dodam, że do karty podłączony jest TV (kablem HDMI) i monitor: wyjście displayport-przejściówka displayport/HDMI-kabel HDMI- Przejściówka HDMI/DVI-gniazdo monitora DVI. Grając korzystam raz z TV raz z monitora.

Edytowane przez gustaw1964

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...