Skocz do zawartości
Am4tor

Problemy z wydajnością aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, otóż mam problem, który tak naprawdę ciężko jest mi opisać. Będę pisał w podpunktach, żeby było czytelniej.

- Origin - zostawiłem na noc, żeby pobrać grę, po 5 min mi się wyłączył. God knows why..

- Steam, przy pobieraniu łapie zwiechy (program nie odpowiada) oraz pobieranie potrafi stanąć na 0MB/s i nie ruszyć.

- Cały system jakoś ma tendencje do zawieszania się oraz odwalania dziwnych rzeczy, zacinanie się, wieczne włączanie się itd.

 

To wszystko dzieje się po formacie (który też myślałem że naprawi ten problem) sterowniki do karty sieciowej zainstalowane, tak samo jak do grafiki. Dyski były formatowane przy instalacji windowsa, więc są czyste.

 

Moja specyfikacja:

Gtx 1080ti Aorus Extreme Edition

i7 8700k 3.70GHz

16gb ram corsair vengeance

Killer E2500 Gigabit ethernet controller

Z370 GAMING M5

1tb hdd wd blue

256gb ssd crucial

128gb ssd crucial

 

Pracuję na 2 monitorach.

 

Każda pomoc się liczy <3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A smart dysków nie pokazuje nic niepokojącego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A smart dysków nie pokazuje nic niepokojącego?

Jak mam to sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za pomocą programu CrystalDiskInfo. Można znaleźć w sieci wersję portable jak nie chcesz instalować. Poniżej przykład z mojego kompa. Jak widać też mam aktualnie 3 dyski zamontowane (7 partycji w sumie):

 

jjjjpg_qarxphh.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą programu CrystalDiskInfo. Można znaleźć w sieci wersję portable jak nie chcesz instalować.

Generalnie teraz to już komputer umarł i nie wiem czemu. Włączam go i nawet bios się nie pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak zostawisz podpięty tylko dysk systemowy to też nie bootuje? Sprawdź to. Oczywiście dyski odłączaj przy wyłączonym kompie (najlepiej jest wyłączyć zasilacz przełącznikiem lub całkiem listwę jeśli komp jest podłączony do sieci przez nią).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zostawisz podpięty tylko dysk systemowy to też nie bootuje? Sprawdź to. Oczywiście dyski odłączaj przy wyłączonym kompie (najlepiej jest wyłączyć zasilacz przełącznikiem lub całkiem listwę jeśli komp jest podłączony do sieci przez nią).

Okej, generalnie komputer bootuje bios ale łapie bsod, sformatuje dysk i zainstaluje na nowo system z pendrive

 

Prawdopodobnie wina HDD ale jeszcze nie jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...