Skocz do zawartości
qwer91

pendrive Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pendrive z systemem Windows 10 ma wszystkie pliki nieusuwalne ? W pendrivie zwykłym pliki można kasować a nie chciałbym, żeby choć jeden plik z systemem Windows 10 się skasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schowaj ten pendrive w szafce z dokumentami i nie wyciągaj. By zainstalować świeży system i tak najlepiej tworzyć za każdym razem nowego, świeżego pendraka prosto ze strony Micro$oftu. ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie przymierzam się do reinstalki systemu - piszecie o zrobieniu nowego pendraka - jak to się robi? Nie guglowałem jeszcze tego tematu, ale jeśli możecie to jakoś krótko streścić to byłoby miło thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na stronę Microsoft do działu download win 10 i jest tam narzędzie do tworzenia pendrive lub ISO, zwie się Media Creation Tool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, tak, mam, w międzyczasie poguglowałem - po prostu myślałem, że to będzie bardziej skomplikowane, coś w stylu zasysanie konkretnych wersji czy plików z aktualizacjami i wrzucanie razem na pena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie zrobić pendrive z nieusuwalnym iso to kupujecie np. kingstona g4 na kontrolerze phison ok 10zł.

 

Używacie modeconverter phisona: https://www.usbdev.ru/post-modeconverterff01-m1001/

Aby przełączyć pena w tryb pracy: mode 21 - wirtualny napęd cd/dvd + normalny pen.

Można też użyć mode 30 - czyli sam napęd cd/dvd

Plus takiego rozwiązania to 1 pen z windowsem do botowania w uefi oraz legacy i obraz jest nietykalny z pamięci flash - aby go zmienić/usunąć trzeba użyć modeconvertera.

 

Na kontrolerach smi (niektóre peny verbatima) można stworzyć nawet 7 wirtualnych napędów.

 

Wszystko opisane: https://www.usbdev.ru/articles/luncdrom/

 

Przechwytywanie.png

Edytowane przez vcewsm2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna opcja to Total Commander. Co prawda nie zablokujemy usuwania, ale robimy pliki sum kontrolnych np. SHA3_512 i md5 oraz zapisujemy ile jest plików i żaden wirus nic nie zrobi, ale jeśli nawet to się łatwo poznamy, tak samo jeśli jakiś plik zostanie uszkodzony z innych powodów.

 

Nieusuwalne to mało sensowne, bo pendrive są potwornie drogie (płyta DVD za grosze), ponadto wychodzą nowe wersje Win 10 i instalacja starej i ściąganie masy poprawek jest mało sensowne. Także mam wątpliwości co do trwałości danych (na kilka lat nieużywanym pendrive - retencja danych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...