Skocz do zawartości
michasm

Zasiłek chorobowy - numer konta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kilka lat temu ZUS wypłacał mi zasiłek chorobowy. Nie pamiętam w jakiej formie.

Od tego czasu zmieniłem numer konta. Stare zostało zlikwidowane. Nowy numer posiada mój pracodawca.

W ZUS nic nie zmieniałem.

W tym roku trochę chorowalem na początku roku i w październiku. Zebrało się ponad 33 dni. Do 12 grudnia ZUS powinien mi wypłacić zasiłek chorobowy, bo 1p listopada pracodawca wysłał papiery.

I tu pojawia się pytanie - w jaki sposób ZUS wyleci mi zasiłek chorobowy?

Pracodawca podaję numer konta wraz z resztą dokumentacji, przyjdzie pocztą czy może powinienem coś zrobić?

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, przez pierwszy miesiąc chorobowe wypłaca Ci pracodawca, po tym czasie każdą "eLkę" będzie wysyłać do ZUSu, który z kolei po wpłynięciu pierwszego L4 wyśle Ci pismo, które będziesz musiał wypełnić(wraz z nr. konta) i odesłać do ZUSu -tyle ze mogę się mylić, bo dawno nie byłem na L4 :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pracodawca wypłaca pierwsze 33 dni w roku.

Wiem , że za październik cześć świadczenia ma mi wypłacić ZUS.

Martwi mnie to, że jeśli ja muszę podać jakiś numer konta to mogłem to zrobić kilka lat temu, a teraz oni mi wyślą przelew na niepoprawny numer konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie to, że jeśli ja muszę podać jakiś numer konta to mogłem to zrobić kilka lat temu, a teraz oni mi wyślą przelew na niepoprawny numer konta.

Z tego co pamiętam, to wydaje mi się że przy każdym L4 wysyłają pismo w celu potwierdzenia danych. Chcesz się upewnić, wystarczy zadzwonić i wcale nie musisz im się przedstawiać, wystarczy ze przedstawisz sytuację.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. Jutro zadzwonię na infolinię to może dowiem się czegoś. Jak znajdę odpowiedź to tu napiszę dla potomnych.

DO ZUSu nje pójdę, bo bym musiał wziąć urlop, aby odstać swoje w kolejce. Podlegam pod duży oddział z około 30 okienkami do obsługi interesantów na jednej dużej sali, ale z tego co pamiętam, to więcej niż 3 dni gdy nie są otwarte, a bywa, że jest jedno.

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to w robocie na chorobowym? :E Nie musisz stać w kolejce, papiery dostarczasz do "biura podawczego" a wszelkie info możesz zasięgnąć w "informacji"(która często jest w biurze podawczym) Tak czy siak, najlepiej, najprościej zadzwonić na infolinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w październiku 2 tygodnie na chorobowym i czekam wciąż na zasiłek za ten okres. Do pracy wróciłem w drugiej połowie października. ZUS ma 30 dni na wypłatę od momentu otrzymania dokumentów od pracodawcy. Ten termin mija w następnym tygodniu :P

Jak dawno temu składałem papiery na rentę rodzinną to musiałem wziąć numerek z terminala i czekać przy okienku. Na informacji stał wtedy... Ochroniarz, który głównie pomagał starszym osobą obsługiwać terminal i mówił w którą stronę gdzie trafić :P samo złożenie dokumentów niestety przy okienku do którego jest kolejka :P

Ale jutro zadzwonię i się dowiem.

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w październiku 2 tygodnie na chorobowym i czekam wciąż na zasiłek za ten okres. Do pracy wróciłem w drugiej połowie października. ZUS ma 30 dni na wypłatę od momentu otrzymania dokumentów od pracodawcy. Ten termin mija w następnym tygodniu :P

Jak dawno temu składałem papiery na rentę rodzinną to musiałem wziąć numerek z terminala i czekać przy okienku. Na informacji stał wtedy... Ochroniarz, który głównie pomagał starszym osobą obsługiwać terminal i mówił w którą stronę gdzie trafić :P samo złożenie dokumentów niestety przy okienku do którego jest kolejka :P

Ale jutro zadzwonię i się dowiem.

NMp aele za te 2 tyg powinien Ci chorobowe wypłacić pracodawca, chyba ze napisałeś już o 2 tyg poza pierwszym miesiącem ;) Mniejsza z tym, jak zadzwonisz to się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci raz piszę - pierwsze 33 dni zwolnienia w danym roku kalendarzowym wypłaca pracodawca. Nie ma znaczenia długość pojedynczego L4, a suma z całego roku. W tym wypadku pół świadczenia wypłacił mi pracodawca, a pół ma mi zapłacić ZUS, bo na początku roku też byłem na zwolnieniu - 27 dni.

Teraz 2 tygodnie co daje 12 dni zwolnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Mogę spać spokojnie :P u nas sprawy kadrowe załatwia firma zewnętrzna i ciężko czegokolwiek się dowiedzieć, zwłaszcza jak szefowa ma dużo pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od firmy - u mnie to firma wypłaca, a potem się jakoś rozlicza z ZUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To panowie jak to wkoncu jest?

Dajmy na to że ktoś pracuje w firmie zatrudniającej 1300osob i poszedł na L4 od 1 listopada tego roku. Wypłatę zawsze ma na 1 każdego miesiąca. To jak teraz przyjdzie styczeń a on do końca roku jest a L4 to kto mu zapłacili czy dostanie ta wypłatę na 1 czy po 30 dniach dopiero? Zawsze mnie to ciekawilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To panowie jak to wkoncu jest?

Dajmy na to że ktoś pracuje w firmie zatrudniającej 1300osob i poszedł na L4 od 1 listopada tego roku. Wypłatę zawsze ma na 1 każdego miesiąca. To jak teraz przyjdzie styczeń a on do końca roku jest a L4 to kto mu zapłacili czy dostanie ta wypłatę na 1 czy po 30 dniach dopiero? Zawsze mnie to ciekawilo.

Od 20 zatrudnionych osób zawsze wypłaca wszystko pracodawca i rozlicza się z ZUSem. Pracownika nic nie interesuje. Dostaje zasiłek jak normalną wypłatę (oczywiście zwykle mniejszą).

Edytowane przez dizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...