Skocz do zawartości
Knight Dee.Bee.

Spadki zużycia GTX 980 z 70% na 50% i ścinki w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu zaobserwowałem pewien problem. Gram w parę gierek i zauważyłem że nawet w dość mało wymagającej grze Titan Quest mam nagłe spadki zużycia GPU z 70% na 50% (w ułamku sekundy) i wtedy prędkość animacji drastycznie spada a gra się zacina. Komputer składałem 3 lata temu. Procesor to Intel Core i5 3570 chłodzony Scythe Grand Kama Cross. Karta graficzna to ASUS GTX 980. Mam 8 GB RAM DDR3 (jedna kość 4GB Kingston a druga 4GB Goodram) kupione w 2010 roku. Mam dwa dyski - SSD Samsung 840 EVO z 2016 roku i HDD Samsung HD502HJ z 2010 roku. Zasilacz to 9-letni OCZ StealthXstream 2 700W. Obudowa to Fractal Design Define R3. Większość gier trzymam na SSD i mam też na nim zainstalowany system Windows 7 64-bit. W Titan Quest temperatura CPU wynosi 50 stopni a GPU 62 stopnie.Dodam, że system był niedawno postawiony. Wydajność mam w panelu sterowania ustawioną na wysoką.

Macie jakieś sugestie ? Pozdrawiam :)

Edytowane przez damian555666777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram działa w dualu? ogólnie i5 3570 może czasami hamować gtx 980 ale raczej nie do takiego stopnia i w takiej grze. jak inne gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram działa w dualu?

Kolejny geniusz. Wiesz co to za gra titan quest? Ta gra chodziła płynnie na pentium 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W Assassin's Creed Odyssey użycie GPU spada czasem do 47% na średnich detalach.

Ile masz fps-ów na tych ustawieniach? Grasz w 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Assassin's Creed Odyssey użycie GPU spada czasem do 47% na średnich detalach.

A zużycie CPU jakie w assyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram w 1080p na średnich detalach mam w miarę stabilne 60 fps ze spadkami do 55FPS i wszystko byłoby dobrze gdyby nie te ścinki :( co ciekawe taki Far Cry z 2004 czy Painkiller nie ma ścinek.

Użycie CPU w Asasynie to ok. 90%.

 

Edytowane przez damian555666777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyciem cpu w Asasynie bym sie nie przejmowal,z twoim prockiem bedzie blokowal ci tą gre calkowicie .

Bardziej ciekawi te spadki w Titanie,bo tam procek nie powien blokowac a gtx 980 pracuje tam na 100% ? i potem masz spadek np do 50 ?

 

moze to byc wina HDD,daj gre tylko na ssd i zrob test.

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uzyciem cpu w Asasynie bym sie nie przejmowal,z twoim prockiem bedzie blokowal ci tą gre calkowicie .

Przecież procek nie blokuje zbytnio przy takim użyciu i tylu fps-ach. Gorzej byłoby jak by miał cały czas użycie CPU w zakresie 95-100%.

Autorze sprawdzałeś jak to jest z użyciem CPU i GPU na wyższych ustawieniach, np. wysokich?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież procek nie blokuje go przy takim użyciu i tylu fps-ach. Gorzej byłoby jak by miał cały czas użycie CPU w zakresie 95-100%.

Autorze sprawdzałeś jak to jest z użyciem CPU i GPU na wyższych ustawieniach, np. wysokich?

CPU dziwnie się zachowuje. W AC:O wszystkie CPU 4c/4t Intela mają 100% zużycia niezależnie od ustawień graficznych.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Evhvv21sZWM

 

Przy okazji zużywa około 6-7GB RAMu i od 2GB do 4GB RAMu karty graficznej w zależności od ustawień.

 

Jeżeli chodzi o Titan Quest to znajdź plik .exe -> prawy przycisk myszy -> właściwości -> kompatybilność -> wyłącz optymizacje pełnoekranową - Sporo osób piszę, że to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież procek nie blokuje zbytnio przy takim użyciu i tylu fps-ach. Gorzej byłoby jak by miał cały czas użycie CPU w zakresie 95-100%.

Autorze sprawdzałeś jak to jest z użyciem CPU i GPU na wyższych ustawieniach, np. wysokich?

 

 

No ja obstawiam ze caly czas ma 99% :E ,tam nawet i7 4790 tez chodzily na 100% ,nieiwem czy potem tego jakims patchem nie zalatano.

Ale fakty takie ze do gier Ubi tych nowszych z prockiem 4/4 to podchodzic sie nie da ,chyba ze ktos lubi spadki z 60 do 35 fps,bo gdzie nie pojawia sie byle jakie npc,tam cala moc idzie na cpu.

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli wygląda że te ścinki, lagi czy jak to nazwać wynikają z 100% użycia CPU, niezależnie od ilości fps-ów, bo pisał że ma 60 ze spadkami do 55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w podgląd zdarzeń czy jakieś błędy lub ostrzeżenia natarczywie się nie powtarzają. Co prawda problem głównie dotyczy windows 10 gdzie nawet microsoft store potrafi zrobić psikusa ale może jakaś inna aplikacja tobie spamuje co by tłumaczyło spadki użycia w ułamek sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...