Skocz do zawartości
chevalier

Zasilacz do 3960X + RTX 2080 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Pytanie: czy do poniższego zestawu:

 

AMD TR 3960X

RTX 2080 Ti

2x Seagate Barracuda 8TB

3x NVME M.2

64 GB Ballistix 3200 CL16

 

zasilacz SeaSonic FOCUS Plus 850W będzie wystarczającym rozwiązaniem (raczej bez OC procesora, ale OC na RAM)?

 

Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem akurat fanem tej jednostki ze wzgledu na dosc glosny wentylator ale zasilacz spokojnie da rade ucignac Twoj zestaw.

Sa jednak lepsze w tej cenie.

 

EDIT: Jesli jednak zachcialoby sie Tobie kiedys pokrecac CPU to jednak wypadalo by isc w 1000W.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To ciekawe, bo został mi polecony jeśli chodzi o ciszę właśnie. :exclam:

Jakie byłyby zatem Twoje typy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie przez kogo zostal polecony ten zasilacz? :) Tutaj raczej nikt by Tobie nie polecal Focus Plusa do takiego zestawu. Co naprowadza mnie tez na inna mysl, bo przeciez przed chwila pisalismy o wentylatorach do Fractala R4.

Komputer, ktory skladasz to niezwykle mocna konfiguracja z 24-rdzeniowym cpu i do tego 2080Ti.

Producent sugeruje chlodzenie AiO 360 do tego procesora. Z tego co mi wiadomo, to do R4 nie zmiesci sie takie chlodzenie.

Czym masz zamiar chlodzic tego potwora? :D Bo on pod obciazeniem (niepodkrecony) bedzie wydzielal ~300W.

Ja bym jeszcze przemyslal kwestie obudowy...

Co do zasilaczado 850W wystarczy jesli jednak bedziesz chcial krecic to po pierwsze zapomnij o tym bez customwego chlodzenia ciecza a po drugie 850W bedzie na styk.

Ja bym bral 1000W. Przy takim sprzecie i tak 100-200 zlotych nie zrobi Tobie roznicy ;)

Polecane zasilacze najczesciej w tym dziale to:

Corsair RMx 1000W

SeaSonic PRIME Platinum 1000W

Phanteks Revolt Pro 1000W

EVGA SuperNOVA 1000 P2

be quiet! Dark Power Pro P11 1000W

i jeszcze kilka innych.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Seasonic polecany na Benchmark, ale chyba w wersji 750W.

Niezależnie od sugestii AMD nie chciałbym iść w AiO. Widziałem już testy z chłodzeniem 3960X powietrzem. Ja będę miał NH-U14S TR4 z dodatkowym wentylatorem (w tej konfiguracji jes notowany na 250 TDP). Raczej nie przewiduję OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850w starczy bez problemu, i patrząc na testy ile ludziom ciagnie 2080ti nawet po ostrym oc nawet, będzie lekki zapas.

Rozbija się raczej o to że ten hardware jest bardzo drogi i przy tych cenach równie dobrze można dołożyć trochę do zasilacza i mieć go obciążone w połowie, wentylator by się ledwo kręcił. Różnice w cenie zasilacza vs koszt całej platformy są dość pomijalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Seasonic polecany na Benchmark, ale chyba w wersji 750W.

Niezależnie od sugestii AMD nie chciałbym iść w AiO. Widziałem już testy z chłodzeniem 3960X powietrzem. Ja będę miał NH-U14S TR4 z dodatkowym wentylatorem (w tej konfiguracji jes notowany na 250 TDP). Raczej nie przewiduję OC.

 

Ta Noctua to chyba jedyny cooler na powietrze, ktory da rade podolac temu procesorowi.

Co do zasilacza to sa tutaj wieksi eksperci na forum niz ja, ale rowniez przerobilem kilka highendowych zasilaczy (1000W+) i do takiego zestawu jak Twoj mozna dobrac zarowna lepsza elektrycznie jak i akustycznie jednostke niz Focus Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekam jeszcze na sugestie innych użytkoników co do polecanego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair RMX i bangla. Moim zdaniem żeby "poczuć" jakąkolwiek różnice musiałbyś imo dopiero iść w Corsair AXI.

 

RMX jest super cichutki.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem w sklepie w moim zamówieniu Focus Plus 850 na Corsair RM1000X. Ale ciągle mam drzwi otwarte i nasłuchuję sugestii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy Tobie będzie proponował co innego więc na zapas EVGA z serii P/T który mam w podpisie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie wiem, czy będę to ciągnął do 1200 W. Zapisuję w pamięci :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wychodzić poza 1000W PSU jak nie będzie 2x 2080Ti

mam tutaj żarłoka z 18-core i9 9980XE (4.2GHz all core OC) plus dwa TitanX i w benchmarkach/grach

pobór mocy jest taki:

 

 

 

20191203_203652o8kds.jpg

 

 

20191203_20252170js4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak z focusem? jeszcze niedawno się każdy nim zachwycał i rozwalił rynek swoją opłacalnością, chodzi o tą wadliwą serię co przy prądożernej karcie miała problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dla mnie to rozstrzyga kwestię.

To podobno zostało rozwiązane i od 2018 roku nie było tej wady :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podobno zostało rozwiązane i od 2018 roku nie było tej wady :Up_to_s:

 

Sorki, moja odpowiedź odnosiła się do ELDERA i tego, aby nie wychodzić poza 1000; pisaliśmy w tym samym czasie.

Edytowane przez chevalier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że z racji nienajlepiej zaprojektowanych konwerterow dc dc są sporawe wahania na dynamicznych obciążeniach, cierpi na to każdy zasilacz oparty na tej platformie. Co prawda to tylko linia 3,3v, ale imo warto odnotowania skoro wychodzi poza normy. Ważniejszym do powiedzenia jest to, ze, RMX jest o wiele cichszy. Zwłaszcza kiedy mówimy o wariantach mocowo powyżej 650w. Różnica jest sporawa.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy korsarze są takie ciche.. może wentylator, ale nie cewki zarówno w serii RMx czy HX.. tu zdecydowanie lepiej wypada seasonic. Obecnie siedzi u mnie Dark Power Pro i na nic bym go nie zamienił.

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak z focusem? jeszcze niedawno się każdy nim zachwycał i rozwalił rynek swoją opłacalnością, chodzi o tą wadliwą serię co przy prądożernej karcie miała problem??

Właśnie stary też chciałbym to wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy korsarze są takie ciche.. może wentylator, ale nie cewki zarówno w serii RMx czy HX.. tu zdecydowanie lepiej wypada seasonic. Obecnie siedzi u mnie Dark Power Pro i na nic bym go nie zamienił.

 

akurat cewki to randomowe sytuacje. cwt w takich platformach daje sobie rade bardzo dobrze i ciezko o statystyki które to zasilacze mają częstszy problem z piszczacymi cewkami

 

przecież napisałem co jest nie tak... focus dalej jest nizej osadzony niz rmx dlatego się go bierze, ale jeżeli chce się kompletny i cichy zasilacz to bierze się corsair rmx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...