Skocz do zawartości
archeas

Sieć biurowa

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy z wymianą routera WiFi w biurze - obecnie funkcjonuje w nim ok 20 laptopów + telefony czyli maks 50 urządzeń podłączonych do wifi jednocześnie.

W chwili obecnej sieć oparta jest na budżetowym routerze ac i pracuje bardzo niestabilnie(częste zrywanie połączeń, skoki opóźnień).

Biuro znajduje się w kamienicy, powierzchnia ok 150 m^2.

Zastanawiam się czy wymienić dotychczasowy router na coś lepszego (myślałem o ASUS RT-AC86U) czy w tym przypadku lepszym będzie rozwiązanie typu mesh.

Z góry dziękuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biuro znajduje się w kamienicy, powierzchnia ok 150 m^2.

A jedno czy więcej pomieszczeń? Możesz podłączyć po kablu kilka Access pointów? Jako AP można dać np. 2-3 UniFi® AP AC LITE i do tego kontroler UniFi® Cloud Key. Dlaczego to? Ponieważ po pierwsze są zasilane PoE, czyli jedną skrętką idzie zasilanie i połączenie z routerem. Po drugie mamy N300 i AC867 co w zupełności wystarcza w większości przypadków smartfonów i laptopów. Po trzecie kontroler zapewni nam tzw roaming WiFi, czyli będzie dbał żeby dane urządzenie było podłączone do sieci z mocniejszym sygnałem. Jeśli nie, to zostaje sieć Mesh. Systemy Mesh budżetowych producentów: Deco od TP-Link, AiMesh od Asusa, Orbi od Netgeara czy np. Nova od Tendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę połączyć kablem kilku urządzeń więc zostaje mesh, pomieszczeń jest kilka. Czy polecasz jakiś zestaw mesh? Czy gotowy zestaw będzie lepszy od np 2 routerów asusa spiętych w aimesh? Na ta chwile sprawdzałem gotowe zestawy asusa i zastanawiam się co byłoby lepszym wyjściem - lyra trio mesh (3 urzadzenia, koszt 1299) czy może Lyra Mesh 2 urządzenia(koszt 1099). Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...