Skocz do zawartości
jach3366

Downgrade Biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Zaktualizowałem dzisiaj bios na mojej ASUS PRIME X470-PRO do wersji 5406. Po wejściu do Biosu i wybraniu poprzednich ustawień zapisałem i wyszedłem. Tutaj mnie zaskoczyło to, że wentylatory kręcą się głośno przez dłuższy okres czasu niż zwykle. Komputer nie chciał zbootować. Dopiero po wyłączeniu zasilacza i ponownym uruchomieniu komputer normalnie zbootował. Mogę zdowngradować Bios do poprzedniej wersji(5220, nie miałem z nią problemu, nowy bios z nową agesą wyszedł) za pomocą tego samego narzędzia co do aktualizacji? Szukałem informacji na ten temat, m.in. na forum MSI znalazłem odpowiedź, że niekiedy trzeba się bawić inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na stronę asusa z info o twojej płycie i przy biosach powinieneś mieć informację na temat danego BIOSu. Jesli nie ma żadnej informacji, ze dana wersja uniemożliwia downgrade, to powinno się dać wrócić do poprzedniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Wygląda na to, że mogę wgrać poprzednią wersję. W Biosie bez problemu czyta ten plik i "pyta czy zaktualizować".

 

Co ciekawe, wygląda na to że mój problem ustąpił. Przy zapisywaniu ustawień i wychodzeniu komputer bez problemu bootuje i to nawet szybciej. :E Chyba powstrzymam się na razie z downgradem, potem się zobaczy. Tak czy inaczej dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup: Nie ma co się śpieszyć, powrócić do starszej wersji jeśli to umożliwia(a wychodzi ze umożliwia) można zawsze, najpierw poustawiaj, przetestuj. Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...