Skocz do zawartości
rafiksq

Problem z częstym zrywaniem połączenia z ruterem

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem z połączeniem z ruterem, bez względu czy mam połączenie z ruterem czy nie, kreski zasięgu w dolnym pasku są na maxa, czasami spadają z 5 do 4.

Coraz częściej (średnio co 40min-60min), nie mam połączenia z internetem(jednocześnie z ruterem - nie mogę wejść w panel zarządz. ruterem) ale kreski zasięgu nadal są, nawet nie ma żółtego wykrzyknika. Wcześniej pomagało wybranie opcji 'rozwiązania problemu'. Jak połączę się z ruterem wi-fi na komórce czy z innym ruterem np. w domu nie ma problemu.

 

Zauważyłem, że jak uruchomię ruter wifi w komórce (ale nie połączę go z laptopem) to problem znika. :) Czy komórka wzmacnia sygnał? Możecie pomóc ?

 

 

 

Mój komputer:

Lenovo 551nj, karta sieciowa Intel 7260N, ruter Asus RT-N18U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstaluj może sterowniki?

Ustawienia fabryczne routera?

To takie podstawowe sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstaluj może sterowniki? Oczywiście robiłem, próbowałem też wgrać najnowsze i farbyczne stare - bez skutku

Ustawienia fabryczne routera? - reset, update - bez skutku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal jakiś soft do skanowania wifi i zobacz może na kanale na którym masz swoja sieć jest jeszcze kilka innych i się nawzajem zakłócają.

Zmień kanał na inny i zobacz czy pomogło.

 

Inna opcja jest taka że cos sieje w okolicy na 2,4GHz i nic z tym nie zrobisz.

Miałem tak u siebie i żadne cuda nie pomagały. Zmiany kanałów, zmiana routera, sterowniki, zmiana firmware w routerze, nic.

Tak jak u Ciebie losowo urządzenia traciły połączenie z routerem albo prędkość spadała w znaczący sposób i wzrastał ping. Miałem w domu 2 kompy podłączone w ten sposób i oba miały ten problem. Jedyne czego nie testowałem to przejście na 5GHz ale to było parę lat temu i takie routery i karty bezprzewodowe były jeszcze drogie. Położyłem w całym domu sieć LAN i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne komputery nie mają problemu, zrobiłem skan wifi(w załącnziku) ale tylko mój działa na kanale 10 więc nie tutaj leży problem.

post-156508-15755542825745_thumb.jpg

Edytowane przez rafiksq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...