Skocz do zawartości
spets

Czy monitory 144hz można przełączać na 60hz?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, pytanie wydaje mi się z serii mega głupich, ale muszę je zadać.

Co się dzieje jeśli mam monitor 144hz ale odpalę jakąś gierkę single player np Wieśka i mam w nim powiedzmy 80fps? Monitor przechodzi w tryb mniejszego Hz czy mam tak jakby ścinki obrazu bo gra wyświetla mniej klatek niz monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, pytanie wydaje mi się z serii mega głupich, ale muszę je zadać.

Co się dzieje jeśli mam monitor 144hz ale odpalę jakąś gierkę single player np Wieśka i mam w nim powiedzmy 80fps? Monitor przechodzi w tryb mniejszego Hz czy mam tak jakby ścinki obrazu bo gra wyświetla mniej klatek niz monitor?

 

Jeśli monitor ma freesync/g-sync to dopasuje dynamicznie odświeżanie do liczby kl/s, dzięki czemu nie będzie widać tearingu. Jeśli nie ma tych funkcji (większość ma), to będzie tearing. Niektóre monitory można ustawić np. na sztywno na 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli monitor ma freesync/g-sync to dopasuje dynamicznie odświeżanie do liczby kl/s, dzięki czemu nie będzie widać tearingu. Jeśli nie ma tych funkcji (większość ma), to będzie tearing. Niektóre monitory można ustawić np. na sztywno na 60Hz.

 

Każdy monitor 240/165/155/144/120/100Hz można ustawić na 60Hz, podstawowy inicjujący profil EDID w sterowniku monitora jest właśnie kalibrowany pod to odświeżanie, każda wyższa wartość jest programowana w bloku extension.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy monitor 240/165/155/144/120/100Hz można ustawić na 60Hz, podstawowy inicjujący profil EDID w sterowniku monitora jest właśnie kalibrowany pod to odświeżanie, każda wyższa wartość jest programowana w bloku extension.

 

czyli jeśli mam Asus Rog swift, lub Samsung C27HG70 mogę mu obniżyć do 60hz podczas edycji grafiki? - na te monitory się czaję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung C27HG70 mogę mu obniżyć do 60hz podczas edycji grafiki?

Edycja grafiki na tak dużym VA? Mi by przeszkadzała zmiana gammy i kolorów, w zależności od tego, w którym miejscu na powierzchni ekranu jest obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja grafiki na tak dużym VA? Mi by przeszkadzała zmiana gammy i kolorów, w zależności od tego, w którym miejscu na powierzchni ekranu jest obraz.

fakt VA nie ułatwi,

bardziej się napalam na ASUS PA279Q, Asus ma za to aż 99% Adobe RGB, Ale tylko 86 hz... i teraz pytanie, czy w grach typu RDR2, COD , Detroit Become Human, w ogóle odczuję że nie mam 144? skoro rtx 2070 Pewnie więcej niż 70fpsów nie wyciągnie, mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jeśli mam Asus Rog swift, lub Samsung C27HG70 mogę mu obniżyć do 60hz podczas edycji grafiki? - na te monitory się czaję

 

Będzie taka częstotliwość na liście, standardowo wbija się 59.950 Hz zaś dalsze tryby są w rozszerzonym bloku dodawane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli monitor ma freesync/g-sync to dopasuje dynamicznie odświeżanie do liczby kl/s, dzięki czemu nie będzie widać tearingu. Jeśli nie ma tych funkcji (większość ma), to będzie tearing. Niektóre monitory można ustawić np. na sztywno na 60Hz.

Mam AOC 24G2U , Freesync jest napewno, ale nie wiem jak z gsync, a mam kartę NVIDIA.

Powiedzcie mi jeszcze czy żeby ta synchronizacja działała to monitor musi być podłączony przez DisplayPort?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AOC 24G2U , Freesync jest napewno, ale nie wiem jak z gsync, a mam kartę NVIDIA.

Powiedzcie mi jeszcze czy żeby ta synchronizacja działała to monitor musi być podłączony przez DisplayPort?

 

Tak musi być podłączony przez DP, musi też być certyfikowany do działania z kartami NV, jeżeli nie jest to trzeba ręcznie aktywować Freesync/G-Sync Compatible w panelu, po włączeniu funkcji trzeba zaznaczyć monitor i na dole wybrać włączenie mimo wszystko.

 

Podstawowo po właczeniu G-Sync/F-Sync ustawiasz w ustawieniach 3D V-Sync: On, G-Sync: On, zaś w grach V-Sync zostawiasz wyłączony, to gwarantuje poprawną pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...