Skocz do zawartości
Raniek

1070ti Czy ruszy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do was pytanie do was... Nie wiem jak to samemu sprawdzić dlatego pytanie kieruję do was. Czy karta graficzna 1070ti 8gb ruszy mi na płycie głównej Gigabyte GA-H61M-S1 ? Z góry dziękuję za odpowiedź i poproszę o sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej 1080ti kupić ? Czy nie ma dużej różnicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z procesorów pasujących do H61 nie będzie w stanie poprawnie napędzić 1080Ti, chyba że zamierzasz dojechać kartę grami w 4K wtedy jakoś to może działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z procesorów pasujących do H61 nie będzie w stanie poprawnie napędzić 1080Ti, chyba że zamierzasz dojechać kartę grami w 4K wtedy jakoś to może działać.

A 1070ti da radę ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej kryształowej kuli wyczerpały się baterie, więc mógł byś zacząć od podania modelu procesora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do domu po 21 to dam znać co to za model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle co 1080ti kosztuje mógłbyś przeznaczyć na wymianę platformy, a potem myśleć o lepszej karcie do nowszego zestawu. A do najlepszej i7 na 1155 to pewnie coś koło 1070 maks.

Edytowane przez kammel19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej kryształowej kuli wyczerpały się baterie, więc mógł byś zacząć od podania modelu procesora ;)

 

intel core i7-3770 processor / 3.4/3.9 ghz

 

Znalazłem taki link

https://www.gpucheck.com/pl-pln/gpu/nvidia-geforce-gtx-1070-ti/intel-core-i7-3770-3-40ghz/

 

A jeszcze się zastanawiam czy trochę procesora nie podkręcić

Edytowane przez Raniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesory starsze to sie kręci do granić stabilnosci a nie trochę

Jak do ostro podkręcisz to myślę ze 1660 super to i tak maks co sie do niego nada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesory starsze to sie kręci do granić stabilnosci a nie trochę

Jak do ostro podkręcisz to myślę ze 1660 super to i tak maks co sie do niego nada

 

Z czytaniem problem?

Jak ma podkręcić zablokowany procesor na zablokowanym czipsecie h61? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak chciałeś go trochę kręcić?

 

Jak by nie było to moim zdaniem 1660 super to max do tego cpu

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z procesorów pasujących do H61 nie będzie w stanie poprawnie napędzić 1080Ti

Kuwa mać. Przestań wypisywać bzdury. Procesor nie zajmuje si napedzaniem karty graficznej. Nie szerz ciemnogrodu jakim sam jesteś. Karta graficzna jak dostanie instrukcje licz to bedzie liczyła z pełną mocą choćbyś te instrukcje wysłał jej naciśnieciem guzika a nie przy pomocy procesora

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuwa mać. Przestań wypisywać bzdury. Procesor nie zajmuje si napedzaniem karty graficznej. Nie szerz ciemnogrodu jakim sam jesteś. Karta graficzna jak dostanie instrukcje licz to bedzie liczyła z pełną mocą choćbyś te instrukcje wysłał jej naciśnieciem guzika a nie przy pomocy procesora

 

No właśnie, przestań wypisywać bzdury i nie zapowietrzaj się, bo pękniesz... :lol2:

W pierwszej kolejności naucz się korzystać ze słownika, a dopiero potem bierz się za udzielanie rad, bo po za ujadaniem nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz ;)

 

3770 bez OC jest za słaby do 1080Ti (pomijając 4K) i możesz sobie stękać do woli, ale faktów nie zmienisz.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przestań wypisywać bzdury i nie zapowietrzaj się, bo pękniesz... :lol2:

W pierwszej kolejności naucz się korzystać ze słownika, a dopiero potem bierz się za udzielanie rad, bo po za ujadaniem nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz ;)

 

3770 bez OC jest za słaby do 1080Ti (pomijając 4K) i możesz sobie stękać do woli, ale faktów nie zmienisz.

Jak może być za słaby, ale w 4K nie być za słaby. Wytłumacz czytającym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo przy 4k procesor juz nie ma takiego znaczenia jak przy 1080p wtedy nawet procesory wydajniejsze o 40% w 1080p w 4k sie praktycznie zrównują i wszystko spoczywa na mocy gpu

 

Co do tego ze jego procesor jest za słaby na 1080 Ti to prawda, pewnie nawet 1070 Ti bedzie miało na nim bottlenecka dlatego napisałem że max to 1660 super co warto tam wcisnąć

 

Kolejna sprawa, chodziło o gry a nie o to że cpu napedza gpu... W koparce moje karty pracowały na 100% a był tam jakiś intel za 25zł z olx ale gry to nie kopanie krypto (obliczenia tylko dla gpu)

 

Jak wsadzisz 2080Ti do słabego cpu to w grach bazujacych na gpu bedzie ona pracowała np. na 40% a na i9 9900k bedzie pracowała na 98%

dlatego kupowanie za mocnego gpu do cpu to strata kasy

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i7-2600 wiec nieco slabszy procesor, to sie wypowiem:-) max karta do tego procka to gtx1070, do rozdzielczosci 1080p. Procek radzi sobie lepiej w 1440p, z racji nizszej ilosci fps, no i tutaj dopiero karta chodzi na 100%. W 4k procesor odpoczywa, z racji nizszej ilosci klatek wyswietlanych przez karte.

I7-3770 mozna podkrecic o 400mhz na plycie z chipsetem z77, o ile sie nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam i5 2500k @ 4800Mhz i patrzyłem na testy aby wybrać gpu między 1660 super a 2060 bez super i widziałem ze 2060 jest juz ograniczane przez i5 mimo mocnego oc.

 

U Ciebie na i7 2600 pewnie tez jest bottleneck na 1070 przy 1080p

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego gram w rozdzielczosci 1440p/75hz, najbardziej optymalnej do tego procesora. Freesync robi robote:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freesync to chyba na kartach amd działa ;p

 

Chyba ze masz przez DisplayPort itp.

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może być za słaby, ale w 4K nie być za słaby. Wytłumacz czytającym?

Jak widać czytający doskonale wiedzą że w 4K to karta jest dociśnięta na 100% i procesor schodzi na drugi plan, przy niżej rozdzielczości karta ma zapas i musi czekać na procesor aż ten dostarczy dane. Już nawet nie wspominam o pamięci ram, przy wolnych i kiepskich modułach nawet 8700k potrafi się zadławić :E

 

Mam i7-2600 wiec nieco slabszy procesor, to sie wypowiem:-) max karta do tego procka to gtx1070, do rozdzielczosci 1080p. Procek radzi sobie lepiej w 1440p, z racji nizszej ilosci fps, no i tutaj dopiero karta chodzi na 100%. W 4k procesor odpoczywa, z racji nizszej ilosci klatek wyswietlanych przez karte.I7-3770 mozna podkrecic o 400mhz na plycie z chipsetem z77, o ile sie nie myle.

 

Na P67, Z68 i Z77 da się to zrobić, chodzi tutaj o podniesienie mnożnika wszystkich rdzeni do poziomu turbo, ale tak masz rację. Przy odrobinie samozaparcia można 4.0 GHz przekroczyć pomagając jeszcze trochę BCLK max 104/105 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na i7 2600k 4.5 Ghz i

Gtx 1070Ti w 1080p czuć, że czasem procesor ja ogranicza ale to zależy od gry.

Edytowane przez JohnB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec przestańcie wypisywać bzdury że procesor jest za słaby dla karty. Procesor może być za słaby dla danej gry by mieć w danej grze powiedzmy 100fps. I to nie ma nic wspólnego z kartą graficzną. Po prostu dana gra na danym procku w wiecej niż w iluś tam fps nie pójdzie.

 

A wszyscy ci którym karty pracują na 100%, macie procesory ograniczone przez karty i procesor sie wam nudzi. Za dobre procki.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika pracująca na 90-100 % jest git, nie ma pieniążków wyrzuconych w błoto ;) procesor pracujący na 90-100 procent? Nie jest git, częsty suter, dropy FPS, frezy i inne tego typu kwaitki , część pieniążków wyrzucona w błoto ;)

Złoty środek ? Balans nie daje się karty za 2500 zł do procesora za 300 zł i na odwrót.

Komputer jest tak mocny jak jego najsłabszy element.

Większość osób które siedzi w temacie wie o co chodzi, ale nie będzie odpisywać każdemu laikowi na 2 strony dlaczego tak a nie inaczej, jak laik nawet nie potrafi napisać w jakiej rozdzielczości będzie grał, w co chce grać , jaka ma płytę glowna ramy itp.

A teraz zagadka dla Ciebie , wytłumacz takie zjawisko w danej grze procesor jest obciążony na 70% karta na 100% FPS 80,

Ta sama gra mocniejszy procesor obciążany w 50% karta dalej 100% fps 90.

Jak to jest możliwe?

A i jak wszędzie prawisz te swoje mądrości to proszę mi polecić optymalną kartę do grania w różne gry AAA do zablokowanego i7 3770 na wolnych ramach 1333 hz. Powiedzmy że chce grać w 60 klatkach, na detalach wysokich bądź ultra w 1080p.

Poprawiasz wszystkich ale jakoś nigdy nie widziałem żebyś dał jakaś propozycje, czyli de fakto odpowiedzi nie na temat.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wszytko zależy w jaki FPS celujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...