Skocz do zawartości
PERIX234

Monitor przestał działać

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

 

Podczas dzisiejszej pracy na komputerze manitor nagle przestał działać... Wcześniej nie dawał żadnych sygnałów aby był z nim jaki kolwiek problem poprostu czarny ekran i dioda przy przycisku włączania się nie świeci czego to może być wina ? Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być wina zarówno monitora jak i komputera. Podstawowa rzecz jaką powinieneś teraz zrobić to sprawdzenie tego monitora z innym komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas dzisiejszej pracy na komputerze manitor nagle przestał działać... Wcześniej nie dawał żadnych sygnałów aby był z nim jaki kolwiek problem poprostu czarny ekran i dioda przy przycisku włączania się nie świeci czego to może być wina ? Pomocy

Wypięty kabel zasilania? :P (to nie jest żart - sprawdź czy kabel zasilający nie wypiął się od strony monitora, bo spotkałem się z tym, że kabel niby podpięty, ale tak poluzowany, że objaw taki jak u Ciebie) Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypięty kabel zasilania? :P (to nie jest żart - sprawdź czy kabel zasilający nie wypiął się od strony monitora, bo spotkałem się z tym, że kabel niby podpięty, ale tak poluzowany, że objaw taki jak u Ciebie)

 

 

Zmierzyłem miernikiem i okazało się że nie ma napięcia zasilacz teraz pytanie czy jak wymienię kabel będzie dobrze czy w monitor też poszło chce też zaznaczyć że prawie nigdzie takiego zasilacza nmg znaleść

Edytowane przez PERIX234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem miernikiem i okazało się że nie ma napięcia zasilacz teraz pytanie czy jak wymienię kabel będzie dobrze czy w monitor też poszło chce też zaznaczyć że prawie nigdzie takiego zasilacza nmg znaleść

Nie musi być przecież taki sam. Wystarczy, że będzie miał takie samo napięcie i równy lub wyższy deklarowany Amperaż/ilość Wat ... no i polaryzacja na wtyczce musi być identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być przecież taki sam. Wystarczy, że będzie miał takie samo napięcie i równy lub wyższy deklarowany Amperaż/ilość Wat ... no i polaryzacja na wtyczce musi być identyczna.

 

A jest taka możliwość że przez zasilacz się monitor uszkodził albo na odwrót?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zawracać sobie dupę gdybaniem, lepiej podaj model monitora i najlepiej fotkę zasilacza, oraz wtyczki, będzie łatwiej dobrać jakiś zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zawracać sobie dupę gdybaniem, lepiej podaj model monitora i najlepiej fotkę zasilacza, oraz wtyczki, będzie łatwiej dobrać jakiś zamiennik.

 

Monitor lg22ma53

Zasilacz Psab-L205b wtyczka 6.5*4.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj sprzedaje za 5 dyszek taki zasilacz: Mój link

 

Porównaj czy pasuje napięcie i polaryzacja wtyczki, natężenie może być wyższe w nowym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj sprzedaje za 5 dyszek taki zasilacz: Mój link

 

Porównaj czy pasuje napięcie i polaryzacja wtyczki, natężenie może być wyższe w nowym zasilaczu.

 

Wszystko jest tak samo też ma 19V i 2.1A więc powinno być git więc zamawiam ... oby to był tylko zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...