Skocz do zawartości
Alpc

Komputer źle działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy raz składałem własnoręcznie komputer z następujących części:

Obudowa: msi Vampiric mag 010

CPU: AMD RYZEN 5 2600

Płyta glowna: msi b450 tomahawk max

Ram Patriot Viper 2x8gb

GPU: (ze starego komputera) gtx geforce 745

Dysk: (ze starego komputera) nie znany mi dysk HDD

 

Po złożeniu system się urachamial i wszystko całkowicie działało, ale przy głębszym korzystaniu korzystało się niekomfortowo dlatego że cały system bardzo się zacinał i działał powoli.

Przy sprawdzeniu okazało się że procesor ma bardzo duże skoki do 100%. Nie wiem czym to jest spowodowane, zaznaczam również że przy składaniu nie nakladalem własnej pasty na procesor, wykorzystałem ten, który był już na chłodzeniu.

Drugim problemem jest to że komputer widzi zaledwie 7,4 gb ramu podczas gdy wkladalem do płyty głównej 16. Kompletnie nie wiem czym to może by spowodowane i jak zrobić, aby komputer wykorzystywał całe 16 gb, a nie 7,4. Jest jeszcze jeden problem, ale nie wpływający na działanie komputera. Otóż obudowa jest podświetlana oraz ma podświetlany wentylator. Wydaje mi się że wszystko dobrze podłączyłem, ale wentylator nie świeci się oraz obudowa nie jest wykrywana w aplikacji msi mystic light.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż ram do slotów (licząc od procesora) 2 i 4. Jeśli wszystko działało na starym kompie powinno działać i tu. Jaki system? Windows 10 ? Nowa instalacja ?

Edytowane przez The-Wraith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD+Win 10 więc nieco muli...ale skoki CPU do 100% są podejrzane skoro muli bo to w końcu 6C\12T...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś testować OCCT lub Prime ? Spróbowałeś wyłączyć w BIOS funkcję Core Performance Boost ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...