Skocz do zawartości
MonkingMonkey

[7000zł] Laptop gamingowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć ,że z nowinkami komputerowymi jestem opóźniony o dobrych parę lat i potrzebuję waszej pomocy przy wyborze.

Mam do zagospodarowania +/- 7000PLN na sprzęt. Wiem ,że PC za takie pieniadze pewnie bylby sensowniejszym wyborem i też się na tym zastanawiam jeszcze ALE! jeżeli mielibyście wybierać w lapkach co byście polecili...

Laptop miałby być w głównej mierze do gier, dobrze by było żeby za te 2-3 lata nowinki działały na najwyzszych detalach. Fajnie jakby był juz z systemem operacyjnym ale nie jest to priorytet. Kwestia wyglądu jest najmniejszym zmartwieniem, może być klocem. Jeżeli chodzi o bebechy totalnie polegam na waszym zdaniu, tak jak mówiłem kompletnie sie nie znam na teraźniejszych kartach graficznych i prockach.

 

Liczę na waszą pomoc, dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP OMEN 15 i7-8750H/32GB/256+1TB/Win10 RTX2060 144Hz za 6 449,00 zł

Bardzo fajny laptop, z dobrym układem chłodzenia i świetnym ekranem - 15" IPS 144Hz.

Na pokładzie wszystko czego można chcieć w tym budżecie - czyli wydajne i7, 32GB ram w dualu, RTX 2060, SSD + HDD. System operacyjny w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tessir, zawsze wydawało mi się że znasz się na komputerach a wypisujesz takie głupoty. O ile RTX 2060 jeszcze przeboleję (a jest przepłaconą opcją bo oferuje to samo co GTX 1660 Ti za 500-800 zł więcej) to 32 GB RAM do gier nie rozumiem zupełnie. Nie będzie w stanie wykorzystać takiej ilości RAM w grach.

 

Autorze, jeśli chcesz maksymalną wydajność , to nieco poza budżetem dostaniesz RTX 2070 8 GB ( i to będzie przyszłościowy wybór z uwagi też na ilość VRAM):

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 - 7799 zł

Matryca IPS 144 Hz.

 

Ale najbardziej opłacalnym wyborem dla graczy jest tylko i wyłącznie GTX 1660 Ti sparowany z i7 i 16 GB RAM. Dla porównania wrzucam polecony Ci wyżej OMEN ale w "odpowiednio skonfigurowany":

HP OMEN 15 i7-9750H/16GB/256/Win10 GTX1660Ti 144Hz - 5699 zł

 

Tutaj porównanie tych dwóch modeli kart - RTX 2060 laptop vs GTX 1660 Ti laptop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej opłacalna opcja to GTX 1660Ti ,a w budżecie do 7000zł dostaniesz już dobrze wyposażone laptopy z taką kartą i w 17" np:

Acer Helios 300 i7-9750/16G/512/W10 GTX1660Ti 144Hz za 6299zł

Co moim zdaniem będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż mniejsze 15-stki, a większa przekątna to więcej miejsca zarówno na ekranie jaki i dla chłodzenia podzespołów, przez co są szanse na niższe temperatury, cichszy układ i stabilniejsze działanie.

Bez systemy taniej dostaniesz natomiast:

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 za 5999zł

Wobu przypadkach podzespoły są b.podobne bo jest tu i7 połączony z kartą GTX 1660Ti oraz 16GB pamięci i 512GB dysk SSD. Oczywiście matryce mają po 144Hz i są typu IPS. Acer jest nieco droższy, ale ma już system.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tessir, zawsze wydawało mi się że znasz się na komputerach a wypisujesz takie głupoty. O ile RTX 2060 jeszcze przeboleję (a jest przepłaconą opcją bo oferuje to samo co GTX 1660 Ti za 500-800 zł więcej) to 32 GB RAM do gier nie rozumiem zupełnie. Nie będzie w stanie wykorzystać takiej ilości RAM w grach.

32 GB, bo modele z 16GB są 100/200 tańsze. Zawsze to lepsza i bardziej przyszłościowa opcja, a przy takim budżecie różnica praktycznie niezauważalna. Można naotwierać okien w przeglądarce, odpalić Spotify, włączyć wymagającą grę i mieć pewność, że ramu nie braknie.

Sam używałem 1660Ti laptopowe i 2060 laptopowe i jest między nimi różnica, także nie widzę powodu dlaczego nie dopłacać. Wszystko zależy też z czym to 2060 jest połączone i jak chłodzone. Tutaj akurat nie będzie zupełnie blokowane ani przez CPU, ani przez cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...