Skocz do zawartości
Kociarz

Ulepszenie PC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dwa lata temu składałem tutaj sobie PC... niestety wtedy przyoszczędziłem trochę na karcie graficznej, w ogóle przyoszczędziłem na całym zestawie, czego żałuję niestety, no ale budżet wtedy był ograniczony... a że teraz mam trochę więcej kasy to myślę o poważniejszym upgrade :)

Będę się przymierzał do kupna monitora 144hz (właściwie dwóch takich samych) i prawdopodobnie w 2560x1440 więc już w ogóle będzie to konieczne, aby kartę wymienić, ale to będzie osobny wątek w innym dziale odnośnie monitorów.

Głównie zastanawia mnie, czy jak kupię mocniejszą kartę graficzną to udźwignie to moja płyta i zasilacz? Z tym pytaniem do analizy przychodzę do Was :D

 

Komputer służy mi do montażu filmów w Adobe Premiere i renderowania, pracuję też trochę w Photoshopie no i od czasu do czasu gry. Oglądam też filmy na kompie często, dlatego też chcę zmienić monitor na większy i wygodniejszy.

 

Ogólnie teraz posiadam:

i7-8700 bez "K" + Fortis 3 - jestem zadowolony, wystarcza mi w zupełności, nie czuję potrzeby w sumie zmieniać i dopłacać, może dopiero za jakieś dwa lata. Fakt faktem, mogłem kupić wtedy z "K", dziś bym mógł bawić się w podkręcanie i by starczył na dłużej. No ale to się wiązało wtedy z droższą płytą główną, zasilaczem itd. co mnie wtedy przerażało, heh.

AsRock Z370 Pro4 - tu trochę wtedy też przyoszczędziłem, żałuję, że nie dołożyłem stówy do lepszej, ale chyba wiele by to nie zmieniło i chyba nie jest zła? o tym za chwilę

4x 8 GB RAM GoodRam Play DDR4 3000 mhz - tu też ciut przyoszczędziłem, no ale cóż, myślę że jest ok i to czy by miała kilkaset mhz więcej to chyba byłby tylko efekt kosmetyczny i nie ma co inwestować i jej zmieniać?

Dysk NVME SSD 512 GB Plextor M8Pe + HDD 2 TB - to też wystarczające, nic nie chcę zmieniać

Obudowa: Silentiumpc gladius m35 + dołożyłem wiatraki zamiast fabrycznych dla lepszej cyrkulacji powietrza - jestem zadowolony, tylko czy pomieści nową kartę graficzną?

Grafika: ZOTAC GeForce GTX 1060 3GB Amp - tutaj bolączką były zawsze te 3 gb na których przyoszczędziłem , do tego jest niewyobrażalnie głośna pod obciążeniem, muszę ograniczać prędkość wentylatorów, ale wtedy zaś się niemiłosiernie grzeje, nawet po wymianie pasty :(

Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W

 

Ogólnie więc sprzedam tą kartę pewnie za kilka stówek i zależy mi na wymianie grafiki na coś mocniejszego, cichszego i chłodniejszego za ok. 2500 zł - myślałem o MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6 - podobno ma najlepsze chłodzenie?

 

Po pierwsze, czy w ogóle wystarczy ona do płynnego grania w wysokich detalach na rozdziałce QHD? Tzn. różnicę na pewno odczuję na monitorze FullHD, ale ten monitor nowy bym kupił z QHD 144hz, ale jeśli taka grafika nie wystarczy to kupiłbym FHD... ogólnie gram na jednym monitorze, no bo tak nie pasuje grać mi jakoś na dwóch, na dwóch zazwyczaj pracuję. Więc karta musiałaby udźwignąć grę w 144hz na jednym monitorze w QHD.

 

Po drugie - rozchodzi się głównie o to, czy mój zasilacz i płyta główna "uciągną" tę kartę (lub podobną do tej) pod obciążeniem wraz z resztą podzespołów, bo chyba zużywa ona więcej mocy niż mój obecny ZOTAC? I jak z obudową, wejdzie ta grafika w ogóle?

W RTX 2080 chyba nie opłaca się inwestować w moim przypadku, skoro nie jestem codziennym maniakalnym graczem- a to dodatkowy tysiąc by był.

Edytowane przez Kociarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz brać 2070 super, poczytaj recenzje i testy danych modeli i coś wybierz gaming x trio jest ok tylko drogo.

Zasilacz da rade ten komputer nie pobierze więcej niż 350w z 2070s. 1440p 144hz będziesz zadowolony ja gram na 1080 i nie narzekam, w esportówkach wyrabiam znacznie więcej fps a gry AAA wystarcza mi 70-80 klatek z g sync.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...