Skocz do zawartości
Belianify

Windows 10 czy jestem na niego skazany? ISO win 7 z płyty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciałbym się was zapytać czy na nowej maszynie (Ryzen 3600, MSI B450, nvidia rtx 2080) jestem w stanie zainstalować windows 7 bez ewentualnych problemów podczas użytkowania?? wzbraniam się od 10 jak diabeł święconej wody chyba że ktoś mnie przekona do win10

 

Mam windows 7 oryginalne na płycie ale nie chce tej 7 przekształcać w win 10 żeby nie stracić klucza tylko pytanie czy mogę 7 z płyty zgrać na dysk w iso ?? miałbym pewną 7 do instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizując win7 do win10 nie tracisz klucza do win7. W każdej chwili możesz powrócić do win7 jeżeli win10 nie będzie Ci odpowiadał.

Czemu nie chcesz win10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ciągle czytam lub słyszę o problemach z tym systemem a ja jestem walnięty na punkcie porządku w systemie i wiem że w win 10 żeby wszystkie niepotrzebne rzeczy odinstalować to trzeba się namęczyć i dużo czasu stracić a później jedna aktualizacja i od nowa..

 

Windows 7 na nowym sprzęcie nie będzie stwarzał problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinno być w drugą stronę - to Ty powinieneś posiadać mocne argumenty by być w stanie wytłumaczyć (również innym, ale przede wszystkim sobie), dlaczego potrzebujesz akurat win7, a nie nowszej wersji systemu.

 

Wsparcie win7 (przynajmniej dla konsumentów) kończy się w styczniu. Dalej za tym pewnie pójdzie kwestia sterowników.

 

Instalacja win7 na nowszych sprzętach nie jest dla laika trywialna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Autorze pod Ryzena to tylko win10. I żadnego klucza nie stracisz, przecież można aktywować 10 kluczem do 7. Sam kilka miesięcy temu zrobiłem aktualizację z 7 do 10 i po odpowiedniej optymalizacji systemu win10 uruchamia się szybciej niż wcześniej win7 na HDD na starej platformie (S775). Poza tym na Twojej platformie mogą wystąpić komplikacje podczas instalacji win7 np. konieczność dogrania sterowników pod USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co niby trzeba odinstalowywać z czystego win10? Takie rzeczy to na laptopach, gdzie producenci instalują pełno własnych programów.

Czytasz o problemach, bo zazwyczaj o tym ludzie piszą i stąd wrażenie, że są tylko problemy, co jest nie prawdą, bo jeżeli komuś działa jak trzeba to przecież nie będzie się rozpisywał że mu dobrze działa (co najwyżej jakieś pojedyncze przypadki, które na forach zaraz zostaną mianowane ludźmi promującymi windowsa biorącymi kasę od MS :E ).

Jeżeli w tym co piszesz chodzi Ci o telemetrię i tego typu rzeczy to w win7 jak zainstalujesz wszystkie aktualizacje jak leci to też Ci MS to dorzuci.

Także konkrety, co według Ciebie trzeba usuwać z czystego systemu win10 co sprawia, że twierdzisz że robi bałagan itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że do win 7 z aktualizacjami dorzucili telemetrię ale w win 7 da się ją usunąć (konkretne aktualizacje) co uczyniłem.

 

Nie wiem dokładnie co w win 10 można usunąć ale z pewnością jest tego więcej niż to o czym wiem czyli zbędne aplikacje i usługi np pogoda, mapy, sklep, wiadomości, przeglądarka edge, rejestrator głosu, skype, groove i reklamy. Telemetrii nawet nie da się usunąć. Chodzi mi o to żeby tak zoptymalizować system żeby chodził jak najwydajniej. Może znacie jakieś programy do optymalizacji ???

 

Muszę pobrać win 10 ze strony microsoft i wrzucić to na pendrive przy pomocy jakiegoś programu(?) i przy instalacji mogę podać klucz z win 7 i to wszystko ??

Edytowane przez Belianify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to żeby tak zoptymalizować system żeby chodził jak najwydajniej.

Optymalizowanie by było wydajniej musi mieć punkt odniesienia i jasno zdefiniowaną procedurę pomiarową - inaczej rodzą się tak durne mity jak np. ustawianie na sztywno ilości rdzeni w msconfig.

 

To że jakieś aplikacje są zainstalowane niekoniecznie wpływa w jakikolwiek sposób na wydajność systemu. Jeżeli coś cierpi, to Twoje OCD.

 

 

Przejście na win10 czeka Cię prędzej czy później. To trochę jak z psującym się zębem - możesz czekać, ale z czasem będzie tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego mnie wyzywasz od zaburzonych i obrażasz bo poza tym nie napisałeś nic konkretnego w odpowiedzi na moje pytania a punktem odniesienia będzie stabilne i szybkie działanie systemu, gier i programów co łatwo można zauważyć bez narzędzi pomiarowych - chyba każdy wie jak działa zasyfiony system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak Twoja wydajność ma skoczyć poprzez usuwanie zbędnych rzeczy z windowsa 10, nie masz starego sprzętu żeby walczyć o każdą klatkę bądź sekundę szybszego startu na Windzie. Masz sprzęt z tego roku który jest bardzo wydajny, 10 jest wrażliwa na jakieś zabiegi, szybko sie wysypuje. Zyskasz z 500 mb na terabajtowym dysku? To nie 2010 rok:) Telemetria jest minusem ale lepiej już nie będzie, coraz częściej będziemy inwigilowani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem autorze skąd u Ciebie takie obiekcje względem win10 skoro nie użytkowałeś go nawet 1 dzień. Przecież napisałem że u mnie na starym sprzęcie ten system działa lepiej na HDD niż win7 . Wiadomo ze świeży win10 będzie obarczony zbędnym balastem, ale przy SSD raczej nie będzie to wpływać zauważalnie na start czy responsywność systemu. Telemetria telemetrią ale pewnie nawet nie wiesz że niektóre jej nazwijmy to "składniki" można ograniczyć już na etapie samej instalacji systemu a i z poziomu uruchomionego systemu jest sporo rzeczy, które można wyłączyć ograniczając w mniejszym czy większym stopniu telemetrię. I nie jest prawdą że win10 jest wrażliwy na jakieś zabiegi i się szybko wysypuje jak pisał @Strato, przerabiałem to u siebie. I nie chodzi tylko o ingerowanie w system za pomocą opcji dostępnych w ustawieniach (tych mniej i bardziej ukrytych), których jest multum w win10.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie była obraza tylko apel o świadomość co się robi i odróżnianie rzeczy istotnych od nieistotnych.

Insynuujesz że system zaraz po instalacji jest zasyfiony i trzeba sprzątać i optymalizować by dało się z niego sensownie korzystać.

To że program jest zainstalowany, albo nawet że działa w tle nie musi oznaczać, że w jakikolwiek sposób przekłada się na działanie albo wydajność systemu. Jeżeli jednak masz tendencję czepiać się również takich przypadków, to to jest OCD. Bo jest skupianiem się na rzeczach, które nie mają na nic wpływu, kiedy zamiast tego można normalnie korzystać z PC, albo robić cokolwiek innego.

 

Weź ten system, postaw, i wyrób swoją opinię, a nie bazuj na uprzedzeniach/opiniach innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ciągle czytam lub słyszę o problemach z tym systemem a ja jestem walnięty na punkcie porządku w systemie i wiem że w win 10 żeby wszystkie niepotrzebne rzeczy odinstalować to trzeba się namęczyć i dużo czasu stracić a później jedna aktualizacja i od nowa..

 

Windows 7 na nowym sprzęcie nie będzie stwarzał problemów ?

Zaaktualizujesz ISO moim programem i będzie dobrze. Osoby , które piszą że do ryzena potrzebny jest tylko win10 są noobami albo kłamcami. Ostatnio znalazłem nawet podpisane stery do usb3.2 w x570..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też od zawsze siedziałem przy starych systemach wzbraniając się przed instalacją nowszych. Długo siedziałem na xp, potem na win 7 ale na nowym sprzęcie zainstalowałem win10 i jestem zadowolony. Fakt gdy miałem złoma to win10 działał tragicznie. Zawsze też podobało mi się że w 7 mam wszystko pod kontrolą , procesy, usługi i to co mi działa w tle. Na 10 po podstawowej konfiguracji pod siebie jest ok, przy 16gb ram i ryzenie oraz ssd już się tak nie przejmuje tymi procesami, wszystko działa . W necie piszą o problemach po aktualizacjach a mi od zawsze wszystko działa i nie ma sensu wracać do 7 bo temu systemowi nic nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co niby trzeba odinstalowywać z czystego win10?

Takie rzeczy to na laptopach, gdzie producenci instalują pełno własnych programów.

Nie instalowałeś nigdy systemu na czysto, że piszesz takie brednie ? Nie tylko na laptopach jest mnóstwo śmiecia niepotrzebnego nikomu.

 

Usuwam ponad 40 aplikacji wbudowanych w system - większość z nich nie da się odinstalować prostą opcją systemową odinstaluj i trzeba kombinować żeby je usunąć - a są mi zbędne. Zbędne są 99% użytkowników Windows 10 na świecie. :lol2:

 

Także konkrety, co według Ciebie trzeba usuwać z czystego systemu win10 co sprawia, że twierdzisz że robi bałagan itp.

Bez jaj ! Przecież te ikony widać od razu w obszarze startowym - tego gówna tam sporo. Nie widzisz tego ? :hmm:

Edytowane przez Juzuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualizując win7 do win10 nie tracisz klucza do win7
Skąd takie info? Microsoft kradnie klucze po aktualizacji, jest pełno wiarygodnych potwierdzeń (nie tak niewiarygodne jak twoje), ludzie to robili (Win 10) i po ponownej instalacji Win 7 (lub 8) okazywało się, że klucz już nie działa.

 

Ja nie mogę nic potwierdzić ani zaprzeczyć, ale jeśli ktoś wydał 350 lub 400 zł to musi uważać by nie zostać okradzionym przez MS (masowe dowody pokrzywdzonych skutecznie mnie zniechęcają). Ponadto oryginał przemieniasz w pirata (legalna aktualizacja zakończona w środku 2016). Równie dobrze można używać Win 10 bez aktywacji.

 

Nie wiem autorze skąd u Ciebie takie obiekcje względem win10 skoro nie użytkowałeś go nawet 1 dzień
Starość nie radość, ciężko się przystosować, ale Win 10 to konieczność, wkrótce koniec wsparcia dla 7, a za 2-3 lata to i przeglądarki www z niego zrezygnują (jak z XP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech autor najlepiej zainstaluje najpierw windows 7, a pozniej windows 10, zeby mial dwa systemy na raz. A post wyzej smierdzi trollingiem.

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej twój. Użyj google, *ogromna ilość tematów.

 

To, że Microsoft kradnie klucze to oczywiste, bo inaczej można by mieć 2 licencje z jednej (jednocześnie Win 7 i Win 10 na dwóch różnych komputerach) lub też nawet zrobić jednym kluczem milion licencji na Win 10.

 

*EDIT. google zeszło na psy już dawno, ale zawsze może być gorzej, kiedyś znalazłem kilkanaście takich tematów (jeden na pewno na dobreprogramy), teraz znajduję same śmieci. Jestem na 100% pewny, że ludzie pisali, że im nie przyjmuje starego klucza, nawet jeśli to 1 przypadek na milion to za dużo. Microsoft ma 99% rynku i nie wiadomo czemu nie podlega prawu antymonopolowemu (gdy już 40% podlega). Nie mają prawa do pomyłki nawet raz na tryliard, dopóki nie obniżą ceny do cen gier z 2015-2016 (mających ponad 20 GB, typowo 29-99 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sino

Wiem, bo sam tak robiłem. Ponadto owszem, możesz zainstalować jednocześnie win7 i win10 na tym samym kluczu, tylko użytkowanie tego w ten sposób będzie po prostu niezgodne z posiadaną licencją, przez co MS może taki klucz zablokować.

Co do info to chociażby stąd

https://support.microsoft.com/en-us/help/4027936/windows-10-go-back-to-windows-7-or-windows-81

 

Z resztą na początku jak było darmowe uaktualnienie do win10 MS informował na swoich stronach, że użytkownik zachowuje klucz do poprzedniej wersji systemu i zawsze może do niej wrócić.

 

@Atak_Snajpera

Nikt nie napisał że się nie da, tylko jaki jest w tym sens?

Oczywiście, jak autor chce to jasne że się da, tylko trzeba wykonać pewne dodatkowe czynności.

 

@Juzuss

Wielokrotnie instalowałem system na czysto na wielu urządzeniach. Wywalam tylko gierki ze sklepu MS, które się automatycznie instalują i aplikacje do czytania wiadomości, facebook itp. Jakieś kalkulatory, rejestratory dźwięku, czy inne pierdoły kompletnie nie przeszkadzają bo nie pracują w tle od startu systemu, więc wywalanie rejestratora dźwięku z systemu (nawet z win7) uważam za zbędną zabawę, która kompletnie nie przynosi korzyści.

 

@maxpower

Na swoim prywatnym komputerze mam win10 już od października 2015 i po ponad 4 latach działa tylko nieznacznie wolniej, ale to dlatego, że doinstalowałem ostatnio kilka programów. Na 9 letnim komputerze z 8GB RAMu nie odczuwam żadnego wpływu na wydajność dlatego że mam jakieś tam aplikacje wbudowane w system czy zainstalowane razem z nim.

 

@Belianify

Tak jak napisałem, usuwanie aplikacji nie mających wpływu na wydajność, bo nie uruchamiają się przy starcie systemu, to zbędna rzecz, bo ani nie zyskasz miejsca, ani nie zyskasz na wydajności. Owszem, aplikację do pogody, wiadomości itp. można usunąć, ale to raptem kilka kliknięć. Usuwając sklep można sobie tylko zdestabilizować system i zwiększyć problematyczność instalowania aktualizacji. Czegoś takiego jak Groove już nie ma. Ogólnie przy nowym sprzęcie i dysku SSD to tego typu elementy systemu mają praktycznie pomijalny wpływ na wydajność.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ponadto owszem, możesz zainstalować jednocześnie win7 i win10 na tym samym kluczu, tylko użytkowanie tego w ten sposób będzie po prostu niezgodne z posiadaną licencją"

 

Specjalista nie jestem, ale prosilbym o zrodlo tej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Atak_Snajpera

Nikt nie napisał że się nie da, tylko jaki jest w tym sens?

Oczywiście, jak autor chce to jasne że się da, tylko trzeba wykonać pewne dodatkowe czynności.

 

Pierwsze zdanie toski...

Autorze pod Ryzena to tylko win10.

Słowo tylko dlaczego zostało tu użyte?

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego nie będę używał klucza od 7 instalując 10 bo mam starego laptopa w którym do podstawowych rzeczy 10 nie jest mi potrzebna a z 7 można będzie korzystać nawet bez wsparcia.

 

@Toska78

Telemetria telemetrią ale pewnie nawet nie wiesz że niektóre jej nazwijmy to "składniki" można ograniczyć już na etapie samej instalacji systemu a i z poziomu uruchomionego systemu jest sporo rzeczy, które można wyłączyć ograniczając w mniejszym czy większym stopniu telemetrię.

 

Mógłbyś napisać konkretnie co można zrobić żeby ograniczyć telemetrię przy instalacji i w systemie??

 

@Juzuss

Usuwam ponad 40 aplikacji wbudowanych w system - większość z nich nie da się odinstalować prostą opcją systemową odinstaluj i trzeba kombinować żeby je usunąć - a są mi zbędne. Zbędne są 99% użytkowników Windows 10 na świecie. :lol2:

 

Co to za aplikacje i jak je usuwasz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co w tej 10 jest takiego strasznego, że jej się tak boisz? Windows 10 możesz pobrać z oficjalnej strony, testować (bez wpisywania klucza) przez tydzień, miesiąc i dopiero wtedy zdecydować, czy się męczyć z instalacją Windows 7.

 

Z samej 10 niczego nie trzeba odinstalowywać, bo niby po co :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a z 7 można będzie korzystać nawet bez wsparcia.
Z Windows XP też. Trzeba być realistą, Win 10 ma 4 lata i nie zapowiadają nowego. Na Win 7 nie wytrzymasz do roku 2030.

 

Z samej 10 niczego nie trzeba odinstalowywać, bo niby po co :hmm:
Po to, że nie lubię śmieci, w tym masy zbędnych procesów w tle (na XP ja ich miałem chyba ok. 16, gdy inni po 60, jasne jak to spowalnia).

 

A co wyłączyć jak zwykle szuka się w google: "optymalizacja Windows 10", "odchudzanie Windows 10", "Windows 10 niepotrzebne usługi", "Windows 10 zbędne usługi" itp. Tak samo było z innymi wersjami Win, takie porady należy czytać z rozsądkiem, bo czasem są zbyt radykalne i po 2 latach nie pamiętasz co robiłeś, a niektóre programy domagają się ich z założenia (tak jak zbędnej pamięci wirtualnej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Toska78

Mógłbyś napisać konkretnie co można zrobić żeby ograniczyć telemetrię przy instalacji i w systemie??

Jest multum poradników w sieci dotyczących ograniczenia telemetrii, zarówno skryptów jak i normalnych poradników,ja akurat skorzystałem z

. Jak przejrzysz od początku do końca, to będzie kilka rzeczy związanych z telemetrią.

 

Pierwsze zdanie toski...

Słowo tylko dlaczego zostało tu użyte?

Dla mnie to jest niepojęte jeśli ktoś kupuje najnowszy sprzęt za grube pieniądze (z takim RTX 2080), z myślą instalacji do niego windows 7, który za chwilę straci wsparcie, jednocześnie skazując się na niewykorzystanie jego potencjału (chociażby z braku DX12). Zaraz ktoś napisze że przecież wprowadzili obsługę tego API do 7 w tym roku tylko pytanie czy dotyczy to wszystkich gier czy programów go obsługujących. A poza tym jak informowała firma:

 

DirectX 12 najlepiej spisuje się na Windows 10, który ma wbudowane mechanizmy optymalizacji jego działania

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...