Skocz do zawartości
Xarthisius

Ulepszenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam płytę główna ASROCK G41C-GS z socketem 775, w płytę włożone są dwie kości RAM DDR2 2x2GB. Jest sens dołożyć 2x2GB DDR3 1333Mhz? Czy lepiej kupić 2x4GB DDR3 1333Mhz? Oraz procesor... aktualnie posiadam Intel Core 2 Duo (modelu niestety nie jestem w stanie aktualnie podać, mogę dopisać model jutro wieczorem), da się wymienić na coś lepszego ? Czy może lepiej nie dokładać w ten komputer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Do czego używasz tego sprzętu?

Moim zdaniem nie warto dokładać, to bardzo stara platforma, 775 jest od dawna martwa. Chociaż quada kupisz raczej dosyć tanio tylko pytanie ile Ci to da.

 

Dysk SSD bym kupił jak nie masz. Przełożysz ho później spokojnie do nowszego sprzętu a system na nim, nawet na tak starym komputerze działa znacznie sprawniej.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam do mało wymagających gier i częściej do robienia prac (prezentacji, referatów) do szkoły. Domyślam się ze najlepszym rozwiązaniem byłoby złożenie nowej jednostki ale póki co odkładam na samochód i nie jestem w stanie zakupić nowego komputera lecz bardzo bym chciał. Chodzi mi tylko o to żeby komputer lekko zwiększył swoje możliwości żeby nie było jakichś przycięć od czasu do czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zestaw tak stary, że pasowałoby go zmienić na nowszy.

Ale jeśli masz małe wymagania to za grosze możesz go ulepszyć, procek jakiś Quad np Q6600 to koszt 25zł, dołożysz te 2x2 Gb ramu to koszt z 20zł (niby lepiej mieć 2x4gb, ale koszty nie warte zabawy względem po prostu kolejnych 2x2Gb).

Jak do gierek to jeszcze pytanie jaką masz grafę (no i zasilacz czy utrzyma ewentualną nową karte), jak bardzo słabą to jakieś starocie, ale dalej w miare mocne za 50-70zł się znajdą.

Przydałby się też SSD chociaż na system, ale to już nieco większy koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga, oczywiście ddr2 i ddr3 nie można mieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zasilacz master cooler 600W oraz karte graficzna GeForce GTX 460. Wiem ze to wszystko jest słabe ale tak jak pisałem wyżej. Póki co nie mam pieniędzy na nowy zestaw.

 

Jaki dysk SSD w miarę dobrej cenie polecacie?

 

Odnośnie ramu, czyli lepiej kupić 2x4GB DDR3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...