Skocz do zawartości
luck.ass

Pure Wings 2 czy Fractal Dynamic X2 GP-12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamierzam złożyć nowego kompa i chcę żeby był bezgłośny. Zastanawiam się nad dwoma wentylatorami .... a właściwe to obudowami bq pure base 500 z zamontowanymi fabrycznie 2x pure wings 2 140mm albo Fractal Design Define C z zamontowanymi Dynamic X2 GP-12. Do tej pory byłem zdecydowany na Fractala bo jest mniejszy ale wyczytałem, że zainstalowane w nim wentylatory są kiepskie i w zasadzie musiał bym dorzucić kolejne 150-200 zł na nowe Silent Wings czy Noctuę. W takim wypadku zacząłem ponownie myśleć o pure base 500. Tylko jak znów wypadają te wentylatory przy 300-400 rpm. Czy może przy takich obrotach nie będzie żadnej różnicy między bq i Fractalami?

 

Zestaw składał się będzie z zasilacza Corsair RMx 550/650W, boxowego wentylatora na Ryzenie 2200G@4ghz i dysku SSD. Kiedyś może dokupię pół pasywnego Radka RX580. Zależy mi na tym żeby podczas przeglądania neta i pisani w wordzie panowała "dead silence" a to zasilacz pasywnie, na procku wentylator włączający się na chwilę koło 60-70* i wyłączone albo pracujące max na 300-400 rpm pure wing czy fractal dynamic w budzie. Jak zamontuję RX580 i będę grał to wtedy może być już głośniej :) Całość tego będzie sterowana przez PWM z płyty głównej MSI.

Edytowane przez luck.ass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Fractal Dynamic X2 to lepszy wentyl niż PW. Aczkolwiek słyszałem opinie o terkotaniu, mi się nigdy nie zdarzyło na taki trafić, ale tez nie miałem jakiejś wybitnej ich liczby nigdy. Ot parę kompów znajomym w budach Fractala składałem i zawsze wentylatory były niezłe.

 

BTW Przy twoim setupie to raczej bym myślał o dorzuceniu jakiegoś chłodzenia na CPU, bo niestety AMD Wraith Stealth jest kijowy, nawet przy przeglądaniu neta hałasuje (rodzice mają kompa w SPC Regnum L50, B350, 2400G i jest to zdecydowanie najgłośniejszy element mimo starego chiefteca jako PSU. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej obudowie mam założone 5x Fractal Dynamic X2 140mm. I z tych 5 wentylatorów tylko jeden trochę terkocze (nie wybija się to znacznie ponad szum powietrza, stąd nie przeszkadza mi to jakoś bardzo).

Ogólnie to przy tych około 400-500rpm są dla mnie akceptowalnie ciche, ale już powyżej 500-550rpm tyłka nie urywa. Poniżej 400rpm lubią „wariować” odczytywane obroty, tj HWiNFO pokazuje chwilowe wartości z zakresu 10-40 000rpm, podczas gdy nie słychać zmian w pracy wentylatorów ale to już pewnie przypadłość pracy na napięciu 4,2V i niższym.

Edytowane przez Viper260260

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Fractale wraz z obudową Fractal i musiałem je sprzedać bo tak terkotały, mam be quiety na procesorze i w zasilaczu (7 lat!) i nic ich nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem wczoraj nową obudowę Pure Base 500, i jest głośniejsza od nzxt h500, po prostu trafiły mi się kiepskie wentylatory które terkoczą, chyba ją zwrócę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Dynamic X2 GP-12 ale kupilem kiedys 4 sztuki Pure Wings i wszystkie cztery lekko terkotaly na wolnych obrotach. Zwrocilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Pure Wings nie terkoczą...skręcone aby była cisza...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przygody z Pure Wingsami przezywalem jakies 2,5 roku temu. Mozliwe ze nowsze rewizje sa pozbawione terkotania, albo po prostu mialem ogromnego pecha? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moje kupowałem gdzieś w połowie września czy pod koniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Pure Wings kupowałem w sierpniu i też słychać lekkie terkotanie, a dodatkowo trochę też wibrują. Mam 1 Arctic P12 i ten jest cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PW 2 wsadzone do zasilacza od kilku miesięcy i słyszę bardzo ciche terkotanie. W dzień praktycznie niesłyszalne, dopiero w nocy jak jest dookoła grobowa cisza. Zauważyłem, że jest ono zmienne - czasem je słychać a czasem się wycisza i zlewa z szumem powietrza. Nie wiem, jakie są obroty, ale napięcie mam ok. 5V. Wg mnie to dobry tani wentylator do kompa co ma być cichy przy normalnej pracy w dzień, ale jak ma być maksymalna cisza, to trzeba coś lepszego brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też porównywałem pure wingsy do arctica P12, i moim zdaniem arctic jest lepszy. Do tego opcja wyłączenia modelu PWM, wbudowany splitter w wersji PST. Bardzo fajne i dobrze wycenione wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...