Skocz do zawartości
DrPaul7

Problemy z wystartowaniem windowsa po złożeniu komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kolejny problem poskładałem kompa dyski przełożyłem z starego i dochodzi do logo windowsa na czarnym tle przed logowaniem (tym niebieskim tłem) restartuje kompa i tak w kółko dysk ssd win 7 z podstawki am3 fx8350, zmieniałem napicie na ram na niższe 2400,3200,auto, aktualizowałem bios i bez różnicy co może być nie tak ? Opis kompa w sygnaturce poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

 

1. Jest jakiś błąd w montażu. Najlepiej zmontuj całość ponownie. Dokładnie podopinaj kable

 

2. Coś może być niekompatybilne ze sobą.

 

3. Jakiś podzespół jest po prostu uszkodzony.

 

Najbardziej prawdopodobna opcja nr 1. i oby to było tylko to.

 

PS. czy ten Windows to siódemka?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie w jakim trybie pracuje interfejs SATA do którego podpięty jest dysk. Jeśli na starej płycie ustawiony miałeś tryb IDE a na nowej domyślnie masz AHCI to system ci nie wstanie tylko będzie się restartował w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kolejny problem poskładałem kompa dyski przełożyłem z starego i dochodzi do logo windowsa na czarnym tle przed logowaniem (tym niebieskim tłem) restartuje kompa i tak w kółko dysk ssd win 7 z podstawki am3 fx8350, zmieniałem napicie na ram na niższe 2400,3200,auto, aktualizowałem bios i bez różnicy co może być nie tak ? Opis kompa w sygnaturce poniżej.

Jeżeli nie wgrywałeś system na nowo, tylko przełożyłeś dysk z wgranym systemem i liczysz że wszystko będzie OK, to tutaj masz odpowiedź na swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę próbował zmienić na obecnym systemie na AHCI zobaczę czy coś pomoże, przekładałem wiele razy dysk do kilku komputerów nie było nigdy problemu oczywiście na starszych podstawkach intela i amd. Jeśli nic to nie da to zainstaluję tą 10 czego chciałem uniknąć bo zżyłem się z siódemką (ale czytałem ze traci wsparcie, i że ryzen nie działa na 7 w pełni możliwości ale nwm czy to prawdziwe info)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest progres mam okno logowania ale wtedy przestaje działać klawa i mysz, nie mam innej niż na usb jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się objawia restart po blue screenie ...

wróć z dyskiem do starego kompa wyłącz restart oraz włącz ręcznie sterownik AHCI

płyta niestety nie pozwala na ustawienie starego IDE zamiast AHCI

Advanced/Integrated Peripherals/SATA Mode [AHCI Mode]

w zasadzie to duża część płyt AM4 na to nie pozwala...

 

brak wsparcia Ryzenów objawia się brakiem aktualizacji, nie restartem

(co daje się obejść za pomocą https://github.com/zeffy/wufuc/releases)

propagandy kościoła świętego Win 10 radze nie słuchać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem z IDE na AHCI w tym rejestrach zamieniłem z 3 na 0 w biosie zmieniłem i na nowym odpala się windows bez restartu dziłą myszka i klawa do momentu logo windowsa na czarnym tle pojawia się panel logowania wpisz hasło i w tym momencie odcina klawe i mysze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klawa ps2 albo reinstalacja z dodanymi sterownikami usb3 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wgrywałeś system na nowo, tylko przełożyłeś dysk z wgranym systemem i liczysz że wszystko będzie OK, to tutaj masz odpowiedź na swoje pytanie.

Zmieniałem nie raz całą platformę (płyta główna i CPU) i nigdy nie trzeba było instalować systemu na nowo. Robiłem tak i z Windows 7 i Windows 10. Ostatnio zmieniałem płytę główną pod AM3+ ze starym czipsetem AMD970 i procesorem AMD FX-8350 na płytę z czipsetem AMD B450 i procesorem Ryzen 5 i też nie reinstalowałem systemu (w tym przypadku Windows 10). System po zmianie płyty i CPU normalnie się uruchomił, przed ekranem logowania pojawił się tylko na chwilę napis "konfigurowanie urządzeń" i to wszystko. Potem jeszcze tylko ściągnąłem sterowniki do czipsetu ze strony AMD, zainstalowałem i wszystko działa jak należy.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem nie raz całą platformę (płyta główna i CPU) i nigdy nie trzeba było instalować systemu na nowo. Robiłem tak i z Windows 7 i Windows 10. Ostatnio zmieniałem płytę główną pod AM3+ ze starym czipsetem AMD970 i procesorem AMD FX-8350 na płytę z czipsetem AMD B450 i procesorem Ryzen 5 i też nie reinstalowałem systemu (w tym przypadku Windows 10). System po zmianie płyty i CPU normalnie się uruchomił, przed ekranem logowania pojawił się tylko na chwilę napis "konfigurowanie urządzeń" i to wszystko. Potem jeszcze tylko ściągnąłem sterowniki do czipsetu ze strony AMD, zainstalowałem i wszystko działa jak należy.

W życiu złożyłem ze 120 komputerów ze zmianą dysków i jak piszesz w większości nie było problemów. Ale z 10-15 przypadków z tych 120 jednak problem leżał po stronie dysku (system, sterowniki itd się gryzly). Więc dla świętego spokoju bym przeinstalowql system bo szybciej to zajmie niż czekanie aż się może naprawi.

Swoją drogą Windows 7 sam też może być problemem dla ryzena więc tutaj Windows 10 może się okazać do zainstalowania.

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem nie raz całą platformę (płyta główna i CPU) i nigdy nie trzeba było instalować systemu na nowo. Robiłem tak i z Windows 7 i Windows 10. Ostatnio zmieniałem płytę główną pod AM3+ ze starym czipsetem AMD970 i procesorem AMD FX-8350 na płytę z czipsetem AMD B450 i procesorem Ryzen 5 i też nie reinstalowałem systemu (w tym przypadku Windows 10). System po zmianie płyty i CPU normalnie się uruchomił, przed ekranem logowania pojawił się tylko na chwilę napis "konfigurowanie urządzeń" i to wszystko. Potem jeszcze tylko ściągnąłem sterowniki do czipsetu ze strony AMD, zainstalowałem i wszystko działa jak należy.

ale miałeś zainstalowany system trybie AHCI i zapewne sterowniki dla usb 3

... ciekawe czy instalacja jakich kol-wiek sterowników usb rozwiązuję problem

w wypadku FX masz na mysli Win7?

 

https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK-MAX#down-driver&Win7%2064

w Others Drivers są stery usb ciekawe czy da sie je zainstalować pod FX ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety próbowałem wgrać usb stery ale nie ta podstawka program wykrywa i nic z tego, dojdę do pulpitu ale bez myszki i klawy jestem bezradny, kupiłem jeszcze jeden ssd zainstalowałem 10 i działa czyli to nie wina podzespołów a sterowników USB, a szkoda bo wole 7 i nie musiał bym przewalać danych plików itp. jak by ktoś miał jeszcze jakieś pomysły będę testował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu złożyłem ze 120 komputerów ze zmianą dysków i jak piszesz w większości nie było problemów. Ale z 10-15 przypadków z tych 120 jednak problem leżał po stronie dysku (system, sterowniki itd się gryzly). Więc dla świętego spokoju bym przeinstalowql system bo szybciej to zajmie niż czekanie aż się może naprawi.

Swoją drogą Windows 7 sam też może być problemem dla ryzena więc tutaj Windows 10 może się okazać do zainstalowania.

Oczywiście, czasem się może zdarzyć, że po takiej większej zmianie sprzętu system się wysypie, ale jak sam zauważyłeś, są to raczej rzadkie przypadki. Mi osobiście jeszcze się taki nie przytrafił.

 

ale miałeś zainstalowany system trybie AHCI i zapewne sterowniki dla usb 3

... ciekawe czy instalacja jakich kol-wiek sterowników usb rozwiązuję problem

w wypadku FX masz na mysli Win7?

 

https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK-MAX#down-driver&Win7%2064

w Others Drivers są stery usb ciekawe czy da sie je zainstalować pod FX ...

Teraz to akurat tak, ale np kiedyś przechodziłem na tą płytę z AMD 970 z płyty głównej dość archaicznej, która była jeszcze na czipsecie nForcre 2 od Nvidii i też nie było żadnego problemu. W tamtym przypadku Windows 7 też się bez problemu uruchomił na nowej płycie z nowym procesorem, poinstalował sterowniki i działał bez problemu. Zresztą, Windows 10, który stoi u mnie obecnie to jest kontynuacja tego systemu, bo na tej siódemce cały czas, stale działałem, aż kilka lat temu zaktualizowałem ją do Windows 10. Systemu na czysto na swoim komputerze, to ja już chyba z 10 lat nie instalowałem jak nie lepiej. Nie było takiej potrzeby. ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...