Skocz do zawartości
Smutny83

Ryzen 3500X za 650zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hejoo :)

 

Mam pytanko, myślicie, że wart zapłacić za nowy procek Ryzen 5 3500X wersja BOX z wentylatorem 650zł? Nie wiem jak z gwarancja bo to chińskie, ale procki nowe.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cena to z cłem i vatem, czy tylko na aliexpress ? Jeśli to drugie to dolicz dobre 200zl, bo zapewne paczka trafi na dodatkowe opłaty.

 

Co do gwarancji to ciężko powiedzieć, jak w sumie dostaniesz dowód zakupu , to można w razie w , robić wysyłkę na rma amd w razie awarii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress mam do kupienia za 470zł z wysłką razem.

 

Cła nie ma z Chin jest tylko VAT 22% jak doliczą, wiadomo loteria.

 

Ten za 650zł w polszy juz.

Edytowane przez Smutny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to wcale głupio to nie wygląda. Tylko z drugiej, za około 750zl można trafić outletowego ryzena 3600 , zawsze 6/12 A nie 6/6 I w dodatku normalny dowód zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo się zastanawiam nad kupnem 10-20 sztuk z chinatown :) i nie wiem czy by to szło za 650zł

 

Bez vatu minus tylko prowizja allegro (ok20zł) zarobek dobry, ale jak doliczą Vat to za procek wyjdzie już 575zł plus allegro 20zł i sie robi 595zł, 55zł to chyba uczciwy zarobek?

 

teraz Vat na 100% doliczą bo nagonka na to jest :)

 

i przeglądałem testów dużo to ten 3500X jest przeważnie szybszy od 3600

Edytowane przez Smutny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro od miesiąca liczy 10% prowizji od ceny sprzedaży, nie więcej niż 50zl , wiec prowizja 50zl wyjdzie, tyle zysku co w pysku, wiec na moje gra nie warta świeczki. Lepiej poluj okazje na pepperze, trafiają się nieraz dobre ceny i pewnie lepiej na tym zarobisz.

 

Ewentualnie jak już, to wyszukaj sobie sprzedawcy co ma magazyn w Europie, zamawialem tak naście rzeczy , w tym elektronikę, i nie miałem ani razu nic doliczonego, a paczki przyjechały dhlem:)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dzięki za cynk o tej nowej prowizji 10%. widzę alledrogo już jak ebay uk 10% prowizji bierze, z tym, że na ebayu jak ktoś CI nie wysle lub wyśle popsute to kase od bez problemu oddają, a allegro ma w dupie, tylko ściemniają o bezpiecznych zakupach. ale jak coś pojdzie nie tak to Cie wysłają po policjach i tylko problemy same i strata czasu

 

to podzielę się linkiem do Ryzena 5 3500X za 470zł bo przez polskie aliexpress ciężko znaleźć:

 

 

 

 

6 fizycznych rdzeni okazuje się lepsze niż 12 wirtualnych, polecam testy :)

Edytowane przez Smutny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o sprawdzenie zainteresowania , wystaw dla picu na olx, zobaczysz ile osób będzie pisac/zadzwoni , to tak najprościej żeby zbadać rynek, zawsze możesz powiedzieć że dostawa jeszcze nie dotarła i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale niewarte zachodu. Jakby nie trzeba było płacić haraczu dla państwa to dobra opcja, a teraz pewnie zatrudnili dodatkowych 100000 ukraińców :) żeby specjalnie tzrpali każdą paczkę co to by Vat doliczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamów do paczkomatu zamiast na adres pocztowy, to cła na 99,9% nie doliczą.

 

Poczta polska prędzej ci cło naliczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamów do paczkomatu zamiast na adres pocztowy, to cła na 99,9% nie doliczą.

 

Poczta polska prędzej ci cło naliczy.

 

o dzięki. nie wiedziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie z chin zamówić do paczkomatu?

przecież oprócz kuriera wysyłki z chin realizuje poczta polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj właśnie kurier Inpost paczkę z Ali dostarczył , też się zdziwiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przesyłka wyjdzie Aliexpress Standard Shipping i wyślą to poprzez pośrednika przez Belgię i Francję z przepakowaniem w Polsce to nie będzie VAT :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku i5 ma miec 6/12 a i3 4/8 wiec sens kupna 6/6 raczej chyba chybiony, Intel i5 6/12 wymusi obnizke cen ryzenów 3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku i5 ma miec 6/12 a i3 4/8 wiec sens kupna 6/6 raczej chyba chybiony, Intel i5 6/12 wymusi obnizke cen ryzenów 3600

 

Było by świetnie, bo obniżki zawsze mile widziane, skąd wiesz ile w przyszłym roku będzie kosztował i5 6/12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 fizycznych rdzeni okazuje się lepsze niż 12 wirtualnych, polecam testy :)

 

Chodzi Tobie o 12 wątków? tylko że nie ma procka który ma tylko 12 wątków i nic więcej, ma też 6 rdzeni ;)

 

Czyli 6c/12t > 6c/6t.

 

PS. 6C/6T nie ma raczej sensu już kupować, minimum 6c/12t żeby to trochę posłużyło.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Tobie o 12 wątków? tylko że nie ma procka który ma tylko 12 wątków i nic więcej, ma też 6 rdzeni ;)

 

Czyli 6c/12t > 6c/6t.

 

PS. 6C/6T nie ma raczej sensu już kupować, minimum 6c/12t żeby to trochę posłużyło.

 

jakie to ma znaczenie skoro w grach ten procesor(R3500X) dzisiaj jest szybszy od dwunastowątkowego R2600 i na dodatek tańszy

dla jednych liczy się wydajność dla drugich napis na pudełku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie to ma znaczenie skoro w grach ten procesor(R3500X) dzisiaj jest szybszy od dwunastowątkowego R2600 i na dodatek tańszy

dla jednych liczy się wydajność dla drugich napis na pudełku

 

Ale nie jest szybszy od r5 3600.

 

O jakim napisie mówisz i dlaczego uważasz że napis jest dla mnie ważny?

 

I5 9400f jest też za ok 640zł i też ma 6c/6t https://www.ceneo.pl/75271950 jest w pl i nie jest jakimś specjalnym hitem.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wg testów 3500X jest szybszy w grach od 3600. W apkach wiadomo, że nie bo mniej wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W grach, które zamkną się w 6 wątkach? Bo jak coś siedzi na większej ilości wątków to już nie bardzo?

 

Na logikę, jakim cudem w grach może wypaść lepiej 3500X? Tylko i wyłącznie jak odpalimy coś starszego ;)

Za to w czymś trudniejszym jak Kingdom Come Deliverance mamy masakrę. Zobaczcie na wykresy frametime intela i amd 6w vs 12w zen:

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ten proc kosztował faktycznie w okolicach 500-550zł, to "kilił" by wszystko w swojej klasie, a tak to średnio opłaca się ta cała zabawa z zamawianiem z Chin.

 

Troszeczkę dziwi mnie to dlaczego akurat ten procek został wypuszczony tylko na rynek chiński, skoro jest na niego popyt na całym świecie.

 

Takie sztuczne ograniczenie moim zdaniem, ale wiadomo, że wtedy cena byłaby z pewnością wyższa, a tak Chińczycy mają fajnego procka dużo taniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ten proc kosztował faktycznie w okolicach 500-550zł, to "kilił" by wszystko w swojej klasie, a tak to średnio opłaca się ta cała zabawa z zamawianiem z Chin.

 

Troszeczkę dziwi mnie to dlaczego akurat ten procek został wypuszczony tylko na rynek chiński, skoro jest na niego popyt na całym świecie.

 

Takie sztuczne ograniczenie moim zdaniem, ale wiadomo, że wtedy cena byłaby z pewnością wyższa, a tak Chińczycy mają fajnego procka dużo taniej ;)

Ryzen 5 3500X w najtańszej wersji kosztuje na aliexpress równowartość 455zł, a po wpisaniu kodu NAGRODY100 (zniżka 10$/100$, działa do 12.12) cena spada do ok. 416zł.

Oczywiście że nie jest to najwydajniejszy procesor i oczywiście że jest słabszy od R5 3600 (brak SMT i nieco gorszy bin).

Ale kosztuje dwa razy mniej, jego wydajność jest w porządku i jest świetną propozycją dla kogoś kto chce przeskoczyć np. z 4c/4t na LGA1155/LGA1150, gdzie i7-3770K/i7-4790K z drugiej ręki kosztują więcej.

 

AMD nie wypuszcza go na razie poza Chiny bo w Europie i USA mógłby skutecznie skanibalizować bardzo dobrą sprzedaż R5 3600. :)

 

Na logikę, jakim cudem w grach może wypaść lepiej 3500X? Tylko i wyłącznie jak odpalimy coś starszego ;)

Za to w czymś trudniejszym jak Kingdom Come Deliverance mamy masakrę. Zobaczcie na wykresy frametime intela i amd 6w vs 12w zen:

Niektóre gry nie lubią się z SMT, choć oczywiście na dłuższą metę R5 3600 to lepszy wybór.

Co do KC:D- po locku na 60fps powinno być ok nawet na 6c/6t.

W grach kompetetywnych typu Fortnite czy CS spokojnie powinien trzymać min. 144fps.

Ma bardzo dobrą ścieżkę przyszłego upradge, dobry boost nawet na najtańszych płytach A320, szeroki wybór lepszych płyt B350/B450, niski pobór energii i bardzo łatwo go schłodzić.

Czego oczekiwać więcej od procka za nieco ponad 4 stówki?

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekiwać więcej od procka za nieco ponad 4 stówki?

 

Żeby był z Polskiej dystrybucji, albo żeby ktoś potwierdził brak problemów w przypadku realizowania gwarancji bezpośrednio u AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...