Skocz do zawartości
szara_mysz

Laptop do 2800 dla nastolatki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam laptopa dla córki, głownie do prostych projektów do szkoły, oglądania filmów, internetu, prostych gier typu sims lub HP. Tak aby posłużył jej parę lat.

W przedziale 2000 do 2800 zł i jak to z dziewczynami bywa ważny jest kolor, najlepiej srebrny.

Wszystkowiedzący członkowie forum, pomóżcie, proszę.

Mam wiele talentów, ale na komputerach nie znam się wcale ;-

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć stówkę do budżetu i będzie kandydat wręcz idealny:

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Srebrny - 2899 zł

Matryca matowa IPS, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura. Jeśli chodzi o wydajność to wystarczy na długie lata do zastosowań codziennych a i gry mniej wymagające będą śmigały bez problemu. Można nawet w Wiedźmina 3 pograć na niższych detalach także to takie info dla poznania skali wydajności ;)

 

Można też wybrać laptop podobnie wykonany, o identycznej wydajności w codziennym zastosowaniu ale nieco słabszej karcie graficznej. Nadal wystarczy do Simsów bez najmniejszego problemu:

HP Pavilion 15 Ryzen 5-3500/8GB/256/Win10 Silver - 2599 zł

Tutaj też jest aluminiowa pokrywa, ekran matowy IPS i podświetlana klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10 za 2599zł

Lekki i mobilny laptop w srebrnej obudowie. Ma w2ydajne podzespoły i dobrą baterię, a przy tym nie kosztuje krocie. Matryca jest 14-sto calowa typu IPS i o rozdzielczości FHD. Zintegrowana karta pozwoli na uruchomienie mniej wymagających gier- takich jak chociażby wymienione Sims'y. W cenie jest oczywiście system Windows 10.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MARKETACH NIE MA PROMOCJI. To jest po pierwsze najgorsza propozycja a do tego łaskawie obniżona do ceny rynkowej nlbo i jeszcze nie. Matryca TN, brak podświetlenia klawiatury ale najważniejsze że w PROMOCJI :mad2:

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten sam laptop, nadal z gównianą matrycą ! Zostały Ci polecone najlepsze modele. Gdyby ten model był wart jakiejkolwiek uwagi to by został tutaj umieszczony, nie martw się, każdy chce zarobić na reflinku ale całe szczęście takie padło nam nawet przez myśl nie przejdzie polecić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam jeszcze o inne możliwości bo liczyłam się z mniejszym wydatkiem, natomiast co do hp mam mieszane uczucia (mam pracowniczego).

Dziękuję za poświęcony czas. Ja na pewno będę Cię polecać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam jeszcze o inne możliwości bo liczyłam się z mniejszym wydatkiem, natomiast co do hp mam mieszane uczucia (mam pracowniczego).(...)

 

A ten Acer? Kosztuje 2600zł.

 

Ewentualnie również z bardzo dobrym wykonaniem i materiałami masz takiego Huawe'ia (jakość na poziomie Swifta 3- powyżej Asus'a):

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256/Win10 za 2499zł

Jest tu aluminiowa obudowa oraz całkiem niezłe podzespoły. W tym wypadku otrzymuejsz ekran o większej przekątnej-15,6" (względem Acera) oczywiście IPS i o rozdzielczości FHD.

Obecnie jest też dostępna wersja srebrna (w tej samej cenie): Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256/Win10 srebrny 2499zł

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej mamy kilka takich sztuk na firmie. Dell cechuje się prostotą obsługi i wytrzymałością. Chodzi też o ewentualny support samej firmy Dell jak i kompletne sterowniki.

Ten Dell ma minimalnie słabszą kartę graficzną od Acera Aspire 5 ale to kosmetyczne różnice dla Pani zastosowań.

Pozostałe różnice to czysta kosmetyka.

W razie czego nie polecam firmy Lenovo na pierwszą "zabawkę" dla nastolatki. Do Lenovo wszystko trzeba instalować we własnym zakresie 90% laptopów które do mnie trafiają na domowy serwis to Lenovo od laików.

 

Ten Dell wygląda naprawdę dobrze i pewnie posłuży ładnych parę lat.

Aktualnie piszę ten post z Della z 2014 roku który swoje już widział i "przewalczył" a nadal działa naprawdę dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...