Skocz do zawartości
emsiak

3700x taktowanie zegara w trybie boost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem podzespoły w sklepie x-kom i złożyłem komputer. Procesor sięga 4,1-4,250 GHz maxymalnie przy obciążeniu. Zależałoby mi, żeby jednak osiągał maxymalnie taktowanie na rdzeniu. Temperatury sięgają 65-70 stopni. (Przy otwartej budzie , niestety zakupiłem jakaś lipę i otwarcie obudowy zmniejsza temperatury o 15 stopni).

Reszta podzespołów : rtx 2070 super, 16 GB ram 3200 Viper, mobo aorus b450 M.

Co można zrobić w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mógłbyś ustawić go na sztywno( z tego co pamiętam im jest chłodniej tym większe turbo osiągnie a max dla 3700X to 4400 z tym ze nie jest to taktowanie dla wszystkich rdzeni), ale to nie ma większego sensu, bo tryb turbo działa w tej generacji podobno dość sprawnie.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mmnie przy PBO dziala kiepsko, raz to odpalilem i pod CB20 takty 4150mhz a pod bf5 4250mhz i naiecie kosmiczne 1,49 nawet wiec mam na sztywno 4350mhz przy 1,375v. Do 4400mhz all core potrzebuje 1,49v ale to juz uwazam za duzo na 24/7.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod bf5 4250mhz i naiecie kosmiczne 1,49 nawet wiec mam na sztywno 4350mhz przy 1,375v.

A tak zapytam jaki wzrost "klatkarzu" daje ci te 100Mhz? Tyle ze faktycznie jak ktoś ma problemy z wysokimi napięciami to warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem podzespoły w sklepie x-kom i złożyłem komputer. Procesor sięga 4,1-4,250 GHz maxymalnie przy obciążeniu. Zależałoby mi, żeby jednak osiągał maxymalnie taktowanie na rdzeniu. Temperatury sięgają 65-70 stopni. (Przy otwartej budzie , niestety zakupiłem jakaś lipę i otwarcie obudowy zmniejsza temperatury o 15 stopni).

Reszta podzespołów : rtx 2070 super, 16 GB ram 3200 Viper, mobo aorus b450 M.

Co można zrobić w tej kwestii?

Nigdy nie będziesz miał 4.4 GHz na wszystkich rdzeniach przy mocnym obciążeniu, tak działa boost. Jeśli chcesz 4.4ghz możesz podkręcić procek, lecz wątpię, że tyle osiągniesz. Stawiam na max 4350mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie będziesz miał 4.4 GHz na wszystkich rdzeniach przy mocnym obciążeniu, tak działa boost. Jeśli chcesz 4.4ghz możesz podkręcić procek, lecz wątpię, że tyle osiągniesz. Stawiam na max 4350mhz.

 

Czytałem, że kręcenie ryzenów jest bezsensu i wydajność tylko spada. Żeby to miało sens musiałbym go chociaż na 4,5 Ghz sztywno ustawić. Czy warto próbować Ryzenem Master ( czy jakos tak szla nazwa tego programu) się bawić i próbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 4350 allcore może wymagać niebotycznych napięć które mogą degradować CPU i może pojawić się problem z temperaturami. Ja bym go zostawił na auto. CN R20 ciśnie po instrukcjach AVX więc tam nigdy nie będziesz miał takiego boosta bo AVX tnie zegary. Na przykład mój 3900X w CN boostuje do 4050 na allcore. Pokaż lepiej zegary w grach to wtedy zobaczymy czy PBO działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 4350 allcore może wymagać niebotycznych napięć które mogą degradować CPU i może pojawić się problem z temperaturami. Ja bym go zostawił na auto. CN R20 ciśnie po instrukcjach AVX więc tam nigdy nie będziesz miał takiego boosta bo AVX tnie zegary. Na przykład mój 3900X w CN boostuje do 4050 na allcore. Pokaż lepiej zegary w grach to wtedy zobaczymy czy PBO działa prawidłowo.

 

W grze Rainbow Six siege zegar siedzi na 4,1 - 4,2 ghz. W menu czasem skacze bez powodu do 4.3 Ghz, szkoda ze nie podczas rozgrywki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że kręcenie ryzenów jest bezsensu i wydajność tylko spada.

 

Mozesz rozwinac ? Jak to spada wydajnosc po oc ? o.o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinac ? Jak to spada wydajnosc po oc ? o.o

 

Pewnie miał na myśli to jak ustawisz na sztywno np R5 3600X 4.2 GHz all core, to już pojedynczy rdzeń nie zabostuje do ~4.4 GHz też jestem zdania że kręcenie R trzeciej generacji jest pozbawione sensu lepiej się pobawić PBO i limitami TDP bo one ograniczają taktowanie i temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie miał na myśli to jak ustawisz na sztywno np R5 3600X 4.2 GHz all core, to już pojedynczy rdzeń nie zabostuje do ~4.4 GHz też jestem zdania że kręcenie R trzeciej generacji jest pozbawione sensu lepiej się pobawić PBO i limitami TDP bo one ograniczają taktowanie i temperatury

 

 

Si, tak czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 4350 allcore może wymagać niebotycznych napięć które mogą degradować CPU i może pojawić się problem z temperaturami. Ja bym go zostawił na auto. CN R20 ciśnie po instrukcjach AVX więc tam nigdy nie będziesz miał takiego boosta bo AVX tnie zegary. Na przykład mój 3900X w CN boostuje do 4050 na allcore. Pokaż lepiej zegary w grach to wtedy zobaczymy czy PBO działa prawidłowo.

Ja mam 1,375v, naprawde spore napiecie :lol2:

 

A tak zapytam jaki wzrost "klatkarzu" daje ci te 100Mhz? Tyle ze faktycznie jak ktoś ma problemy z wysokimi napięciami to warto.

To mi daje ze przy avx nie zbija taktow tak nisko jak pisalem, w grach im wiecej tym lepiej, napiecie na PBO to jakis zart po prostu wiec poza taktowaniem daje mi niskie tempy. Wszystkie ryski maja wysokie napiecia na auto i tu nie ma wyjatkow.

 

1fKrkrN.png

 

W grze Rainbow Six siege zegar siedzi na 4,1 - 4,2 ghz. W menu czasem skacze bez powodu do 4.3 Ghz, szkoda ze nie podczas rozgrywki...

ustaw recznie na 4.3ghz all core, napiecie do takich taktow jest dosc niskie potrzebne wiec bedzie i wydajnie bez spadkow i chlodno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...