Skocz do zawartości
Agharta

Problem z uruchomieniem się gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Próbuje uruchomić grę po przez launcher rockstar games ale gra mi się nie włącza. A launcher odczytuje jak by była i taki komunikat mi wyskakuje gdy jeszcze raz ponownie chce grę włączyć:

 

"gra grand theft auto san andreas jest już uruchomiona. poczekaj aż gra zostanie całkowicie zamknięta"

 

Nie wiem dlaczego nie chcę się włączyć. Może wie ktoś jak ten problem rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takie coś:

post-588730-15764996042996_thumb.jpg

Edytowane przez Agharta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam ten sam problem z GTA V - napisałem dzisiaj do supportu, odpisali mi tak:

 

Witaj,

 

Dziękujemy za kontakt z Rockstar Support.

 

Proponujemy spróbowanie z Menadżerem zadań:

 

Naciśnij jednocześnie klawisze: Ctrl Shift Esc. Spowoduje to otwarcie Menedżera zadań.

Wybierz zakładkę Procesy.

Znajdź i zaznacz na liście plik wykonywalny gry. Można uzyskać szczegółowe informacje, rozszerzając kolumnę Opis.

Kliknij prawym przyciskiem myszy na zaznaczonym procesie.

Wybierz „Zakończ zadanie”.

Jeśli system poprosi o potwierdzenie zamknięcia programu, naciśnij przycisk „Zakończ proces”.

Gra powinna zostać zamknięta. Możesz teraz spróbować uruchomić ją ponownie.

 

**Jeśli powyższa porada nie rozwiązała problemu**, proponujemy czystą instalację, która pozwala uniknąć konfliktów między plikami oraz problemów z dostępem. W zależności od wersji gry trzeba ją odinstalować, usunąć wszelkie pliki i foldery pozostające w folderze instalacyjnym oraz innych miejscach, a następnie ponownie ją zainstalować.

 

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Social Club / wersja spoza Steam:

 

1. Użyj systemowej funkcji Dodaj/Usuń programy, aby odinstalować Grand Theft Auto V.

2. Otwórz folder instalacyjny Grand Theft Auto V (domyślnie: C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V).

3. Usuń w tym miejscu wszystkie dodatkowe pliki i foldery.

Wersja Steam:

 

1. Uruchom Steam i kliknij PPM w bibliotece pozycję Grand Theft Auto V.

2. Wybierz opcję Odinstaluj > Usuń.

3. Przejdź do folderu instalacyjnego Grand Theft Auto V na Steam (domyślnie C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto V).

4. Usuń w tym miejscu wszystkie dodatkowe pliki i foldery.

Pliki Social Club:

 

1. Przejdź do folderu z tymczasowymi plikami Social Club (domyślnie C:\Użytkownicy\\Dokumenty\Rockstar Games\Social Club).

2. Usuń w tym miejscu wszystkie pliki i foldery.

- Po tej czynności będzie konieczne ponowne wprowadzenie danych logowania Social Club.

 

Dodatkowe pliki/zawartość:

W poniższych miejscach mogą znajdować się pliki z zapisanym stanem gry, ustawienia oraz filmy stworzone w edytorze Rockstar.

Folder AppData w systemie Windows jest domyślnie ukryty. Zanim przystąpisz do usuwania plików wymienionych poniżej, upewnij się, że wyświetlanie ukrytych elementów jest włączone.

Należy pamiętać, że jeśli nie zostaną wykonane kopie zapasowe, usunięte pliki zostaną utracone na zawsze i nie będzie można ich odzyskać.

 

- Usuń wszystkie pliki i foldery w C:\Użytkownicy\\Dokumenty\Rockstar Games\GTAV.

- Usuń wszystkie pliki i foldery w C:\Użytkownicy\\AppData\Local\Rockstar Games\GTAV.

Ponowna instalacja:

 

- Po zakończeniu powyższych działań wykonaj czystą instalację gry.

 

Jeżeli posiadasz dodatkowe pytania lub problemy, prosimy o kontakt.

 

Czekam na ponowne pobranie plików gry, zobaczymy czy to pomoże :)

Edytowane przez janeksok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam ten sam problem z GTA V - napisałem dzisiaj do supportu, odpisali mi tak:

 

 

 

Czekam na ponowne pobranie plików gry, zobaczymy czy to pomoże :)

 

I jak coś pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie supportowi Rockstara udało się dojść, że problem związany jest z kartą graficzną. Idąc tym tropem, zaktualizowałem BIOS i okazało się, że to rozwiązało problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...