Skocz do zawartości
Szuener

[5000-5700] Laptop gamingowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze laptopa, mam upatrzone 2 modele. Nie wiem tylko, który z nich jest lepszy.

Chodzi mi o porównanie tych dwóch laptopów pod względem: chłodzenia, matrycy, i ogólnej jakości wykonania.

Dodatkowo do laptopa planuje dokupić dysk HDD 2TB za 300zł.

 

Link - 5399 zł Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/32GB/960 GTX1660Ti

Link - 5299 zł MSI GL75 i7-9750H/32GB/512 GTX1660Ti 120Hz

 

Który Wy byście wybrali i dlaczego, a może jest coś lepszego w tej cenie?

 

Wymagania:

- 17”

- dysk SSD minimum 480 GB

- bez systemu operacyjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz że przekleje z wczorajszego mojego posta:

Za raptem 100 zł więcej możesz mieć laptop z najlepszym chłodzeniem, mowa o Heliosie 300:

 

Acer Helios 300 i7-9750/16G/512/W10 GTX1660Ti 144Hz - 6299 zł

 

Tutaj masz jego dokładny test w wariancie z RTX 2060: Test Acer Helios 300 (2019) - Predator atakuje i nie bierze jeńców

A to cytat z testu:

Acer Helios 300 jest najlepszym laptopem z procesorem Intel Core i7-9750H oraz kartą NVIDIA GeForce RTX 2060, który przyszło mi testować. Podzespoły pracują tutaj najbardziej stabilnie oferując wysoką wydajność nawet pod maksymalnym obciążeniem.

 

Tutaj też link do testu (EN) na notebookcheck, już wersji z GTX 1660 Ti: Link

 

Jest tu co prawda system ale laptop jest w mojej opinii wart swojej ceny.

 

Co do tych dwóch które linkujesz ja osobiście wybrałbym Legiona, ale w wariancie z 16 GB bo 32 GB nie wykorzystasz w grach, nie ma takiej opcji, wyrzucanie kasy w błoto:

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/960 GTX1660Ti - 5049 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 5599 złotych

Z twoich dwóch propozycji to Lenovo jest lepsze. Oprócz niego ten Asus jest całkiem niezły. Ma dobre chłodzenie, ciekawy design i świetne głośniki. Obudowa jest dość solidna, chociaż wykonana z tworzywa sztucznego.

 

Asus najbardziej mi się podoba, ale wychodzi drożej o 450 zł (jeśli w msi i lenovo też zmniejszymy pamięć do 16GB) lepsze chłodzenie i odświeżanie ekranu są tego warte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manuelos, Ten Helios 300 jest świetny, ale niestety wykracza już poza mój budżet, a co do Lenovo to masz rację, będę brał pod uwagę tylko wariant z 16GB

Edytowane przez Szuener

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również sie przymierzam do zakupu nowego laptopa gamingowego i mam dosłownie mętlik w głowie, chodzi mi po glowie legion y540 i7/1660ti/1tb ssd/144hz ips/16gb ram za niecałe 5200zł, ale ogladam filmiki na jego temat i kamerka jest od dołu matrycy, wykonanie tworzywo sztuczne i sie zastanawiam czy nie lepiej wziać omena z taka sama konfiguracja lecz z dyskiem 256gb + sluchawki i myszka w zestawie za ok 5700, badź za doplaca 250 zl 480gb dysk, ale wnetrze jest aluminiowe, sam juz nie wiem co robic, jak wyglada chlodzenie w Omenie wzgledem y540, moglby ktos sie wypowiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zastanawiam się nad tymi trzema, opłaca się dołożyć do asusa? Matryca jest w nim dużo lepsza niż w pozostałych?

 

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 - 5599 zł

Lenovo Legion Y540-17 i7-97 960 GTX1660Ti - 5049 zł

MSI GL75 i7-9750H/16GB/512 GTX1660Ti 120Hz - 5049 zł

Edytowane przez Szuener

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lama

Poniżej zamieściłem linki artykułu i do testów.

https://pclab.pl/news80448.html

 

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y540-17IRH-in-Review-Mid-Range-Gamer-Makes-Full-Use-of-its-Core-i5.428305.0.html

 

https://www.notebookcheck.net/MSI-GL75-9SEK-Laptop-Review-An-average-mid-range-gaming-laptop-with-loud-fans.435496.0.html

 

HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz - 4499zł

Polecam laptop HP Pavilion 17 z kartą graficzną GTX1660Ti. Jest elegancki i ma stonowany desing. Matryca w tym modelu ma ładne kolory i odświeżanie 144Hz, które dobrze sprawdza się w szybkich grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hp ma kartę w wersji max-q czyli o obniżonych taktowaniach i -10% do wydajności a do tego 4 rdzeniowy procesor który będzie ograniczał tą kartę. Po co w ogóle wrzucasz taką propozycje bo raczej nie z troski o dobry wybór kupującego :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do mojego pytania odpowie ktoś ? lepiej wziąśc tego Omena w zeststawie z sluchawkami i myszka i win10 za 5699zl z 256 ssd badz 5949 z 480 ssd zamiast tego legiona y540 z 1 tb ss za 5200zl (bez win10) ? Chodzi mi również o dobre chlodzenie oraz materiał z ktorego jest wykonany laptop

Edytowane przez Lama15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach Legion ma 144 Hz, a w tym z x-komu jest inna matryca i ma tylko 60 Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszajmy tematów, jeden temat jeden wątek. Ale jak już piszę - Legion będzie moim zdaniem tak samo wykonany jak Asus ale zwróć uwagę że Legion który aktualnie jest oferowany w x-kom nie ma matrycy 144Hz ( kiedyś miał). Dodatkowo jesli patrzysz na testy to upewnij się czy patrzysz na 15 czy 17 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach Legion ma 144 Hz, a w tym z x-komu jest inna matryca i ma tylko 60 Hz

Polska dystrybucja oferuje wersję z matrycą 60Hz, więc w każdym z polskich sklepów Y540 !a matrycę 60Hz. Dopiero droższy Y740-17 ma 144Hz ekran. HP Pavilion z mojej propozycji ma matrycę 17,3" 144Hz.

 

Hp ma kartę w wersji max-q czyli o obniżonych taktowaniach i -10% do wydajności a do tego 4 rdzeniowy procesor który będzie ograniczał tą kartę. Po co w ogóle wrzucasz taką propozycje bo raczej nie z troski o dobry wybór kupującego :kwasny:

Rozgrywka na Pavilionie z kartą 1660Ti Max-Q będzie znacznie płynniejsza od każdego laptopa z kartą 1650. Karta Max-Q jest podyktowana smukłą i zarazem elegancką budową Paviliona w której i5 nagrzewa się podczas grania mniej od i7.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgrywka na Pavilionie z kartą 1660Ti Max-Q będzie znacznie płynniejsza od każdego laptopa z kartą 1650. Karta Max-Q jest podyktowana smukłą i zarazem elegancką budową Paviliona w której i5 nagrzewa się podczas grania mniej od i7.

 

Gdzie ty widziałeś w tym temacie GTX 1650 ? Wszyscy polecają i7 6 rdzenie + GTX 1660 Ti więc tylko ty wyskakujesz z taką żenadą i jeszcze próbujesz tego bronić :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w legionie jest lepszego, że wolicie jego niż MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GL75 to następca modelu GL73 z lepszą matrycą IPS 120Hz. Pełny GTX1660Ti będzie wydajniejszy, natomiast 1660Ti Max-Q to jednostka o obniżonym taktowaniu, która stawia na niższe temperatury i większą kulturę pracy. Pavilion z 1660Ti Max-Q w relacji wydajności do segmentu cenowego 4000-4500, gdzie są też modele z kartą 1650 wypada bardzo dobrze. Pierwszy raz widzę wersję Y540 144Hz na polskim rynku. Niektóre Legiony Y530 miały panel 144Hz. Jest jeszcze kwestia opłacalności tych 144Hz, bo jeżeli Autor ma zamiar grać w najnowsze wymagające gry w których liczba klatek będzie oscylowała w okolicy 60, to matryca z odświeżaniem 144Hz wiele nie zmieni. Jak będzie grał w tytuły gdzie ogarnie 60fps<+, to matryca z odświeżaniem 144Hz ma sens.

 

Kiedyś czytałem na zagranicznym forum jak Gość kupił gdzieś wersję 60Hz i pytał jak ustawić 144Hz. :)

 

ASUS Zephyrus G GA502 R7-3750H/16GB/512/Win10 - 4999zł

 

Alternatywnie z mniejszych 15-stek ciekawą propozycją jest Asus Rog Zephyrus z procesorem R7-3750H o zblizonej wydajności do i5-9300H. Też jest z kartą Max-Q, bo jest bardzo cienki i normalna wersja mogłaby się przegrzewać podczas grania w letnie upały. Asus montuje teraz w niektórych ZenBokach i Zephyrusach procesory AMD Ryzen, które mają za zadanie obniżyć ceny najwyższych wykonanych z najlepszej jakości materiałów serii. Rog Zephyrus to nawjwyższa półka Asusa jak chodzi o kompaktowe laptopy gamingowe typu slim, którego trend prawdopodobnie zapoczątkowała firma MSI.

https://www.msi.com/blog/how-has-thin-bezel-design-become-a-trend

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten MSI z x-komu na pewno ma matryce ips? Jeśli tak to prawdopodobnie go dzisiaj kupię.

 

Jeśli chodzi o gry to glownie:

-world od tanks

-pugb

-I kiedyś może GTA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten MSI z x-komu na pewno ma matryce ips? Jeśli tak to prawdopodobnie go dzisiaj kupię.

 

Jeśli x-kom nie pisze o tym że jest to IPS przy typie ekranu to w mojej opinii nie jest. X-kom bardzo często ma inne matryce niż producent oferuje na swojej stronie - zapewne dlatego że zamawiają duże partie i mogą sami o tym decydować. Bardzo często toczone były na tym forum dyskusje na podobne tematy i z tego co pamiętam zawsze okazywało się że x-kom ma rację a nie "internety" jak już ktoś kupił i sprawdził. Dlatego też ja osobiście MSI nie polecam - preferuję Legiona ( najlepszy cena/jakość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten MSI z x-komu na pewno ma matryce ips? Jeśli tak to prawdopodobnie go dzisiaj kupię.

 

Jeśli chodzi o gry to glownie:

-world od tanks

-pugb

-I kiedyś może GTA

 

Wymieniłes gry, które cechuje dynamiczna rozgrywka, dlatego na twoim miejscu celowalbym w ekran 120/144hz obowiązkowo.

Jeśli chcesz, żeby był to jak najbardziej przyszłosciowy laptop to nie baw się w żadne karty max Q.

Najwydajniejszy duet to gtx 1660ti i procesor i7, ale nie najbardziej korzystny cenowo oczywiście, bo procek i5 też będzie dobrze działał z gtx 1660ti.

 

Dobra propozycja i chyba najlepsza w tym przedziale to Acer helios 300, który ma bardzo dobre chłodzenie i w cenie 6300zl masz Windowsa, 500gb ssd, 16gb Ramu i7 i gtx 1660ti. Sam go zamówiłem ostatnio i za tydzień jak wrócę do Polski to go wypakuje i coś więcej będę w stanie powiedzieć, bo szczerze kierowalem się tylko recenzjami :)

 

Jeśli cena za duża to szedłbym w lenovo legion y540 ale te z matrycą 144hz.

Sam widocznie szukałem nieefektywnie, bo pewnie sam wziąłbym legiona y540 144hz ale ze względu takiego, że mój poprzedni laptop to był legion y520, który spełniał moje oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...