Skocz do zawartości
Medejz

Statyw biurkowy do mikrofonu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Niedawno na promocji sklepu x-kom zakupiłem mikrofon Razer Seiren X szukam do niego statywu na biurko. W internecie ciężko znaleźć coś polecanego, a tym bardziej więcej informacji czy dany statyw będzie odpowiedni do tego mikrofonu.

Znalazłem coś takiego Mój link jednak czy to będzie naprawdę stabilne?/ Czy w ogóle by pasowało Chciałbym wydać max 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Przez brak odpowiedzi oraz ilości lakonicznych rozwiązań w internecie zaniechałem zakup statywu wraz z resztą tj. kosz oraz pop filtr. 

W internecie jest opis, że mikrofon posiada gwint 5/8. 

W internecie z ciekawszych i tanich statywów znalazłem Mozos SB37 do niego chciałbym zainstalować kosz antywibracyjny i tu pojawia się problem. Nie wiem czy np. TEN będzie kompatybilny z mikrofonem (chodzi mi czy pokrętło oraz przycisk nie będą jakoś zawadzały w założeniu tego mikrofonu do kosza? Do tego mam upatrzony ten kabel. 

Z kompatybilnych opcji jak dla mnie jest jeszcze ten kosz. Jednak wydaje mi się, że nie będzie mikrofon zamontowany centralnie po środku z tego względu, że gwint na koszuku jest lekko przesunięty do jednej strony. 
Jakieś sugestie :)?

Edytowane przez Medejz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Twój mikrofon nie jest przystosowany do montażu w koszu. Na SB37 prawdopodobnie da się go wkręcić bezpośrednio "na sztorc". Także moim zdaniem SB37 - tak, popfiltr - tak, shockmount - nie. 

Rozumiem. Był kosz dedykowany dla Seiren X jednak już nigdzie nie jest dostępny. 
A w kwestii przewodu. Czy np. kabel usb o długości 3m może powodować jakieś straty w przesyłaniu dźwięku? Jestem w takim razie zdecydowany na statyw sb37 jednak nie wiem czy mając komputer dosłownie przy biurku przewód np. o długości 1.6m starczy. Chyba, że byłbyś w stanie polecić jakiś konkretny. Bo sam upatrzyłem dokładnie ten

Edytowane przez Medejz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...