Skocz do zawartości
holo84

Czy do 1000 da się kupić 24' 144hz z dobrymi kolorami?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam LG 23MP65, wszystko z nim ok, ale ma 60 hz a widziałem ostatnio w testach Linusa że 144 hz robi olbrzymią różnicę w grach, zwłaszcza fps. A że gram w Apex Legends, czyli właśnie szybki fps, pomyślałem że sobie taki kupię.

 

Najpierw kupiłem Acer Nitro VG240YP, bo też niby IPS i 144. Kolory blade, jakby "płaskie", pogrzebałem chwilę w ustawieniach i nie udało mi się nawet zbliżyć do kolorów z mojego, poleciał na zwrot.

 

Dziś odebrałem Samsunga C24FG73FQUX, miał mieć piękne kolory, ja tego nie widzę. Albo jest szaro, albo wszystko kiczowato-jaskrawe jak pokemony, godzina zmieniania ustawień a złotego środka znaleźć nie potrafię. Też pójdzie na zwrot.

 

No i tu pytanie, czy da się kupić coś lepszego w tych pieniądzach, czy jest to po prostu niemożliwe i trzeba się liczyć z większym wydatkiem. Szkoda mi wydawać 2 tys na monitor do grania 2 godziny co dwa dni, skoro obecny pasuje mi idealnie, poza tym tylko odświeżaniem.

Edytowane przez holo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie że trzeba wybierać miedzy 144 hz a kolorami

tylko najpierw trzeba mieć grafe która dostarczy 144 fps ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie że trzeba wybierać miedzy 144 hz a kolorami

tylko najpierw trzeba mieć grafe która dostarczy 144 fps ...

 

Mam 1070, w Apexie daje rade na 144 ale szukam już 1080 żeby w innych też więcej szło. Kupiłbym coś jeszcze lepszego, ale jak skończy się, że zostanę przy tym 60hz to byłby za duży overkill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę polecić AOC 24G2U. Miałem go kilka dni i byłem zadowolony. Kolory, kontrast 3x lepsze niż w poprzednim IPS. Zwróciłem bo miał dead pixele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę polecić AOC 24G2U. Miałem go kilka dni i byłem zadowolony. Kolory, kontrast 3x lepsze niż w poprzednim IPS. Zwróciłem bo miał dead pixele

 

To jest ta sama matryca co w Acer Nitro VG240YP, wybrałem Acera właśnie bo czytałem że są mniej problematyczne niż AOC i widocznie coś w tym jest, natomiast obraz będzie taki sam.

Ale dzięki za sugestię.

Edytowane przez holo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ta sama matryca co w Acer Nitro VG240YP, wybrałem Acera właśnie bo czytałem że są mniej problematyczne niż AOC i widocznie coś w tym jest, natomiast obraz będzie taki sam.

Ale dzięki za sugestię.

Wątpię. Blade na AOC na pewno nie są, są bardzo dobrze nasycone i żywe. Dead pixele zdarzają się w każdym monitorze niezależnie od panelu czy producenta. Ja Ci polecam go chociaż przetestować bo jest to prawdopodobnie najbardziej opłacalny monitor w tej chwili. Rzekłbym, że jakość obrazu jest wyższa niż w niektórych dużo droższych monitorach. Polecam zobaczyć recenzję na yt u moreli.

Ja oczywiście będę brał kolejną sztukę AOC, gdyby nie dead pixele to byłby strzał w 10.

 

Jest jeszcze droższy ASUS TUF VG259Q, z tym, że nie znalazłem żadnych głębszych testów i recenzji tego modelu, więc w sumie to nie wiem jak wypada jakość jego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...