Skocz do zawartości
łYCZB

Jaki pc do renderingu animacji 3d+gaming do 4000zł (same podzespoły z obudową)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczynam zabawę z programe cinema 4d, chciałbym tworzyć animację 3d, głównie dla dzieci, jednak mój stary laptop nie wyrabia przy renderingu więc potrzebuje jakiś pc do renderingu+hobbistycznie do gamingu w najnowsze tutuły. Szukam czegoś w kwocie do 4000zł za same podzespoły. Proszę również o poradę w sprawie monitora, czy znajde coś za 1000zł z rozdzielczością 2560x1440 24-29 cali który nadawałby się także do gamingu w gry fps. Myślałem o ryzen 5 3600 czy to słuszny wybór, jeżeli tak to jakie podzespoły wybrać pod niego. Pozdrawiam.

Edytowane przez łYCZB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 3600 to zdecydowanie dobry wybór, ale w przyszłości przydałoby się go wymienić na Ryzen 7 3700X.

 

www.morele.net/configurator/redirect/591147

Zastanów się czy nie możesz dopłacić 200zł. Da ci to znacznie lepszą wydajność w grach, ponieważ dałem tam RX 5700.

Jeśli chcesz zmniejszyć koszty to przesiadka z RX'a na RTX 2060.

Edytowane przez BrotoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 3600 to zdecydowanie dobry wybór, ale w przyszłości przydałoby się go wymienić na Ryzen 7 3700X.

 

www.morele.net/configurator/redirect/591147

Zastanów się czy nie możesz dopłacić 200zł. Da ci to znacznie lepszą wydajność w grach, ponieważ dałem tam RX 5700.

Jeśli chcesz zmniejszyć koszty to przesiadka z RX'a na RTX 2060.

. Spoko zestaw . A jak z ramami nie lepiej zamienic na jakiez 3200-3400, czy bedzie znikoma roznica. Monitorem jaki bys polecil, cos do 1000zl aby sie to nie smuzylo w szybszych grach i zeby sie przyjemnie pracowalo w cimena 4d i pakietach adobe. Edytowane przez łYCZB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Spoko zestaw . A jak z ramami nie lepiej zamienic na jakiez 3200-3400, czy bedzie znikoma roznica. Monitorem jaki bys polecil, cos do 1000zl aby sie to nie smuzylo w szybszych grach i zeby sie przyjemnie pracowalo w cimena 4d i pakietach adobe.

No tak średnio.

Do gier tylko 144hz, a sam piszesz, że chciałeś WQHD.

://www.morele.net/monitor-samsung-lc27jg50qquxen-4141878/

A jeśli chodzi o Ramy to te będą dobre, dużo ludzi mówi, że dobrze się kręcą, ale jeśli chcesz to możesz dopłacić do 3200mhz.

://www.morele.net/pamiec-ballistix-ballistix-sport-lt-ddr4-16-gb-3200mhz-cl16-bls2k8g4d32aesbk-5675569/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecasz mu zakrzywiony VA do pracy z cinema4d i pakietem adobe? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecasz mu zakrzywiony VA do pracy z cinema4d i pakietem adobe? :hmm:

To jakies alternatywy¿ Chodzi mi o monitor uniwersalny do gier i do cinema 4d, fajnie jakby mozna bylo go zawiesic na scianie. Z tym ze c4d dopiero sie ucze wiec proste animacje bajkowe, nie sa to projekty na miare avengersow :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jaki system operacyjny polecacie? Windows 10 jest już dobracowany? Czy iść w Windows 8? I jak z tą płytą bo msi odradzają że niestabilna, a ten chipset trzeba aktualizowac pod ryzen 3600 czy lepiej brać jakiś nowszy?

Edytowane przez łYCZB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...