Skocz do zawartości
SPYCHCIO

Co lepsze 1440p144Hz czy 2160p 60Hz?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat jaki monitor kupić... obecnie chce kupić 2070 super i wymienić na Ampera "3070". Tylko teraz pytanie, najlepiej jak wypowie się ktoś kto widział na żywo to co jest w tytule tego tematu? W co lepiej celować? Czy 4K daje kopa w oprawie graficznej (jeśli gra jest dostosowana) w porównaniu do tej samej gry w 2K i na tych samych ustawieniach?

 

Jeśli już chodzi o cale to 2K - 27" a 4K - 32"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440P 144Hz

 

Idealny kompromis. Gry wyglądają bardzo dobrze, a 100+Hz dopełnia całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już wygląda 2560x1440 60Hz. Natomiast 4K i 144Hz jest czymś "ekstra". Osobiście wolę grać w Surviving Mars, czy Euro Truck Simulator 2 w 4K 60FPS, a nie w 2560x1440 z wielkim FPS. Także kwestia wyboru.

 

Natomiast na pulpicie, do word/exel, stron www, pdf, czy oglądania zdjęć, tym bardziej wolę 4K 60 Hz.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gier w jakie grasz. 4K 60Hz oczywiście da ostrzejszy obraz statyczny niż 1440p 144Hz, ale już obraz dynamiczny może być ostrzejszy w drugim wariancie (większa ilość klatek zapewni wyraźniejszy obraz w ruchu). Jak grasz głównie w strategie i lubisz podziwiać piękne widoczki w grach AAA to bierz 4K, jeśli jednak lubisz też dynamiczne produkcje (np. strzelanki) to skłaniałbym się ku 1440p 144Hz.

 

Ogólnie 1440p + 144Hz jest moim zdaniem rozwiązaniem bardziej uniwersalnym do gier - skok w rozdzielczości z 1080p i tak będzie spory, a wysokie odświeżanie (oczywiście jeśli blaszak zapewni dużo FPSów) też da niezłego kopa w odbiorze gier. Taka przesiadka z 1080p 60Hz w każdej grze zapewni zupełnie nowe doznania natomiast 4K 60Hz to będzie szok odnośnie ostrości tekstur i szczegółów, ale w takim CS: GO, Battlefieldzie czy CoDzie 4K zbytnio się nie przyda, za to zje sporo FPSów.

Edytowane przez AUTO6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wale w takim CS: GO, Battlefieldzie czy CoDzie 4K zbytnio się nie przyda, za to zje sporo FPSów.

Generalnie zgadzam się z tym co napisałeś, jednak jako gracz w Batlefield (ostatnio głównie 3) też wolę 4K, bo po prostu łatwiej dostrzec wroga przez snajperkę, czy po prostu idąc nawet z pistoletem, łatwiej wypatrzyć go w jakichś chaszczach. Także wszystko zależy od gry, ale ponadto też co w danej grze robimy (czy walczymy w korytarzu metra na dystansie 5m, gdzie precyzja kreślenia zbędna, ale za to kilkaset FPS się przydaje, czy może walczymy na większy dystans, gdzie jest dokładnie odwrotnie).

 

Także na końcu końców zarówno 2560x1440 144Hz jak i 3840x2160 60Hz ma przewagę, w zależności od sytuacji i kwestia sprowadza się do tego, co generalnie kto woli.

 

Sprawa przewagi pod wzgl. "uniwersalności" jednego nad drugim, wcale z mojej perspektywy nie wskazuje na 2,5K 144Hz. Także nawet wyższość jednego nad drugim pod tym wzgl. jest kwestią preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem. W sygnaturce masz oba monitory, które teraz posiadam.

 

Wypowiem się na przykładzie AC: Odyssey bo zacząłem grę na 4k/60hz, a skończyłem na 2k/144hz.

I prawdę mówiąc wielkiej różnicy w płynności nie widziałem. 2k - ok. 80 klatek, 4k ok. 50 klatek.

Ja wiem, że "Zakon 144fps" zaraz mnie zje, ale ja, jako przeciętny użytkownik nie zauważam tego podczas grania w np AC, total wary, czy od miesiąca w symulator konia. W strzelanki nie gram.

Oryginalny nie będę jak stwierdzę, że wszystko zależy w co grasz.

 

Wprawdzie podpięty mam teraz 144hz, ale chyba 4k było po prostu ładniejsze. I przede wszystkim praktyczniejsze bo masz większą przestrzeń roboczą jak robisz coś prócz grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem. W sygnaturce masz oba monitory, które teraz posiadam.

 

Wypowiem się na przykładzie AC: Odyssey bo zacząłem grę na 4k/60hz, a skończyłem na 2k/144hz.

I prawdę mówiąc wielkiej różnicy w płynności nie widziałem. 2k - ok. 80 klatek, 4k ok. 50 klatek.

Ja wiem, że "Zakon 144fps" zaraz mnie zje, ale ja, jako przeciętny użytkownik nie zauważam tego podczas grania w np AC, total wary, czy od miesiąca w symulator konia. W strzelanki nie gram.

Oryginalny nie będę jak stwierdzę, że wszystko zależy w co grasz.

 

Wprawdzie podpięty mam teraz 144hz, ale chyba 4k było po prostu ładniejsze. I przede wszystkim praktyczniejsze bo masz większą przestrzeń roboczą jak robisz coś prócz grania.

 

 

ja mam podobny dylemat bo chcę kupić Asus PA279Q, który jest w 2K ale ma tylko 85hz, jest głównie do edycji (Adobe rb 99% fabrycznie), z kolei kusi mnie ASUS ROG SWIFT PG279Q, 144hz, aleee czy uda mi się go dobrze skalibrować pod foty i edycję, to jest pytanie z którym się borykam..:)

 

P.S.

"Symulator Konia" mnie rozbroił :D

Edytowane przez SWoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...