Skocz do zawartości
kzfr

EVGA GTX 1080Ti FTW3 Elite - czy ratować?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od samego zakupu karty używanej EVGA GTX 1080Ti FTW3 Elite borykam się ze strasznym przegrzewaniem.

Po osiągnięciu (bez limitu klatek) 84 stopni karta się wykrzacza, oczywiście sposób na to jest prosty - limit klatek do odświeżania monitora ale niektóre gry potrafią i tak się przegrzać.

Jednak zastanawia mnie czy próbować ją ratować poprzez wymianę termopadów, chłodzenia na Arctic lub AIO (kraken) czy może zostawić to jak jest?

Termopady - dość drogo wychodzą a do tego nie ma konkretnie podanych "wymiarów" jakie należy zamówić aby się jakoś rozliczyć.

Arctic Accelero IV/III - trójka posiadała malutkie radiatorki a czwórka już tego nie posiada - wcześniej korzystałem z 4ki w gtx1070 i byłem mega zadowolony o ile będzie pasować do FTW3.

Kraken/AIO - nigdy wcześniej nie miałem żadnego doświadczenia z AIO i nie wiem jak się za to zabrać. Wiem tyle że Kraken potrzebuje AIO ma sporo supportowanych modeli ale będzie problem z chłodzeniem wszystkich innych elementów poza rdzeniem.

 

W moim przypadku najwięcej przegrzewa się sekcja zasilania oraz ramy ale zdaje sobie sprawę że termopady nadają się na śmietnik.

Nie chcę utopić więcej niż 600zł jeżeli faktycznie ten problem ma zniknąć na stałe.

 

Termopady - 220zł

Arctic Accelero Xtreme IV - 245zł

Kraken - 124zł + AiO to już w zależności co zmontuje.

 

CPU- i7-8700k DELID

Cooler CPU- Thermalright Macho rev.B

GPU- EVGA GTX 1080Ti Ftw3 Elite

Motherboard- Asus Maximus X Hero

SSD- 2x 250gb samsung 860

HDD- Toshiba P300 3TB

Case- Phanteks P600S

Zasilacz- Seasonic Focus+ Platinium 750

Edytowane przez kzfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - czy masz gwarancje ? Jeśli tak to na jak długo? bo może i używana, ale może ma ?

 

Jeśli nie ma gwarancji to - Ja bym ratował 1080 TI jeszcze daje rade

 

PS. Arctic Accelero Xtreme IV - dają swoje termopady kupujesz zakładasz i masz spokój -karta może ładna nie będzie,ale wygląd nie jest najważniejszy :D

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - czy masz gwarancje ? Jeśli tak to na jak długo? bo może i używana, ale może ma ?

 

Jeśli nie ma gwarancji to - Ja bym ratował 1080 TI jeszcze daje rade

 

Ma gwarancję jednak się kończy w styczniu i problem polega na tym że są straszne problemy z RMA. Ostatnio na fora trafia coraz więcej ludzi z bardziej uszkodzoną kartą po gwarancji niż oddali. Dodatkowo dostają już nie ten model karty graficznej np.oddali FTW3 Elite a dostają SC2 lub wciskają jakiś tani kit np. RTX2070 a gość dostał RTX2080 za wersję Kingpin. Uszkodzone lub zaniedbane tj. bez pasty, nie skręcone, popalone (widać że grzali karty), piny pourywane, z tymi co oddali lub gorszymi problemami.

 

Aktualnie nie narzekam w 75 klatkach wszystko śmiga na wysokich ustawieniach a mi w 2560x1080 rozdzielczości pasuje jak najbardziej. Też chciałbym ją ratować ale koszta są bardzo zbliżone poza krakenem i AIO - dlatego też nie wiem w co się wpakować czy powietrze będzie takie samo jak AIO czy może termopady zmienić i modlić się aby w pełni odblokowanych klatkach nie grzała więcej niż 80 stopni? Czy może jeszcze wiatraki w obudowie wymienić i szarpnąć się na trąbę powietrzną aby chłodziło lepiej tą kartę i nic nie zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po osiągnięciu (bez limitu klatek) 84 stopni karta się wykrzacza,

zdefiniuj - wykrzacza...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

220 zł za termopady? Ile ich kupujesz, paletę? Czy to jakieś grafitowe te takie z VII?

 

Jak GW do stycznia to ja bym jednak ich nękał - EVGA zawsze była chwalona za dobre podejście, a to co piszesz o aktualnych kłopotach to jakiś pecha chyba, czy co?

 

Z drugiej strony jak Ci się nie chce męczyć z RMA to najlepiej moim zdaniem zacząć właśnie od termopadów, przesmarowania na nowo GPU i ogólnie przedmuchania coolerka. Jak nadal będzie zonk, to termopady będzie można spokojnie jeszcze wykorzystać z jakimś Accelero albo Morpheusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az mi sie nie chce wierzyc w to piszesz... Osobiscie nie spotkalem sie z lepszym serwisem gwarancyjnym niz EVGA.

Ja bym zdecydowanie pisal do EVGA o rma.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

220 zł za termopady? Ile ich kupujesz, paletę? Czy to jakieś grafitowe te takie z VII?

 

Jak GW do stycznia to ja bym jednak ich nękał - EVGA zawsze była chwalona za dobre podejście, a to co piszesz o aktualnych kłopotach to jakiś pecha chyba, czy co?

 

Z drugiej strony jak Ci się nie chce męczyć z RMA to najlepiej moim zdaniem zacząć właśnie od termopadów, przesmarowania na nowo GPU i ogólnie przedmuchania coolerka. Jak nadal będzie zonk, to termopady będzie można spokojnie jeszcze wykorzystać z jakimś Accelero albo Morpheusem.

 

https://www.dropbox.com/s/iztgqr91nqgwtsi/IMG_20181210_125719.jpg?dl=0 - sam widzisz ile tego trzeba mieć.

 

 

@amsztel -

Wejdź na forum EVGA i zobacz co się dzieje, ogólnie prześledziłem masę wątków i najgorszym serwisem jest właśnie serwis w DE. Tak na szybko https://forums.evga.com/1080ti-FTW3-RMA-2nd-Defective-card-Solved-Tim-Replaced-m3006893.aspx

Nie ukrywam, chcą pomóc gdy pisałem na forum evga o tych problemach i kazali niezwłocznie wysłać na RMA ale zaryzykowałbyś wysłać aby dostać jakieś badziewie które będziesz miesiącami odsyłać bo nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma gwarancję jednak się kończy w styczniu i problem polega na tym że są straszne problemy z RMA. Ostatnio na fora trafia coraz więcej ludzi z bardziej uszkodzoną kartą po gwarancji niż oddali. Dodatkowo dostają już nie ten model karty graficznej np.oddali FTW3 Elite a dostają SC2 lub wciskają jakiś tani kit np. RTX2070 a gość dostał RTX2080 za wersję Kingpin. Uszkodzone lub zaniedbane tj. bez pasty, nie skręcone, popalone (widać że grzali karty), piny pourywane, z tymi co oddali lub gorszymi problemami.

 

Aktualnie nie narzekam w 75 klatkach wszystko śmiga na wysokich ustawieniach a mi w 2560x1080 rozdzielczości pasuje jak najbardziej. Też chciałbym ją ratować ale koszta są bardzo zbliżone poza krakenem i AIO - dlatego też nie wiem w co się wpakować czy powietrze będzie takie samo jak AIO czy może termopady zmienić i modlić się aby w pełni odblokowanych klatkach nie grzała więcej niż 80 stopni? Czy może jeszcze wiatraki w obudowie wymienić i szarpnąć się na trąbę powietrzną aby chłodziło lepiej tą kartę i nic nie zmieniać?

 

 

wyślij kartę na gwarancję i tyle.

jak masz obawy nagraj stan karty podczas pakowania paczki.

osobiście serwis evga to najlepszy z jakim miałem do czynienie.

wymiana karty na nową, fakt ja nie wygrałem losu na loterii i dostałem ten sam model co wysyłałem (dokładnie)

 

"mam auto na gwarancji, stukają na 99% zawory, czym je regulować i czy użyć potem tańszej czy droższej uszczelki pokrywy"

OMFG ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eldorado z evga już się skończyło - teraz księgowi sterują serwisem... ale proponujecie rma, a nawet nie wiadomo, co dokładnie dzieje się z kartąszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz o serwisie EVGA to prawda, kiedyś byli oni wyznacznikiem jakości obsługi klienta, a teraz to jakaś patola.

Nie wiem skąd bierzesz ceny termopadów, ale przecież mógłbyś nawet pójść do serwisu jakiegoś ogarniętego i myślę że za 100zł wymienią Ci pastę i termopady - będzie gitara.

Od siebie powiem jeszcze, że sam nie raz wymieniałem pastę na grafice, a ostatnim razem jak robiłem to na gtx'ie 980 to karta padła po takim zabiegu :) To wydaje się proste, ale wystarczy trochę nierównomiernie śrubki dokręcać i można uwalić kartę. Ja sobie powiedziałem, że już sam tego robić nie będę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dokładnie masz na myśli poprzez wykrzaczanie się? Crashuje Ci gra, stery wywalają czy całkiem wszystko pada i musisz robić reset? Problem może polegać na tym, że karta może już mieć krzywo osadzone kości pamięci lub i nawet socket. Wtedy wydasz tylko pieniądze na termopady a to nic nie pomoże. Czasem karty fabrycznie już mają źle osadzone GPU lub ramy i z czasem jak to się nagrzewa to tylko się pograsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dokładnie masz na myśli poprzez wykrzaczanie się? Crashuje Ci gra, stery wywalają czy całkiem wszystko pada i musisz robić reset? Problem może polegać na tym, że karta może już mieć krzywo osadzone kości pamięci lub i nawet socket. Wtedy wydasz tylko pieniądze na termopady a to nic nie pomoże. Czasem karty fabrycznie już mają źle osadzone GPU lub ramy i z czasem jak to się nagrzewa to tylko się pograsza.

 

Jakby miał coś krzywo osadzone, to crashowałoby w losowym momencie, a nie tylko gdy karta chodzi na fulla a temp przekraczają 80 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyślij kartę na gwarancję i tyle.

jak masz obawy nagraj stan karty podczas pakowania paczki.

osobiście serwis evga to najlepszy z jakim miałem do czynienie.

wymiana karty na nową, fakt ja nie wygrałem losu na loterii i dostałem ten sam model co wysyłałem (dokładnie)

 

"mam auto na gwarancji, stukają na 99% zawory, czym je regulować i czy użyć potem tańszej czy droższej uszczelki pokrywy"

OMFG ....

 

To oddaj Mercedesa AMG do Ukraińskiego serwisu gdzie zamiast uszczelki dadzą wyciętą wykładzinę, a zamiast pierścieni kółko od kluczy lub odbierz Ładę ;) - gdybyś nie wiedział pomimo różnych testów i cen które się pojawiły na rtx'y to GTX1080Ti FTW3 Elite świetnie sobie radzi, tym bardziej że ja nie potrzebuję w ogóle 4k rozdzielczości bo większość czasu spędzam teraz na VR

Ja też kupiłem EVGA z powodu ich świetnego serwisu, wpisz sobie RMA w wyszukiwarce na forum EVGA poczytaj i sam wydaj opinię.

 

eldorado z evga już się skończyło - teraz księgowi sterują serwisem... ale proponujecie rma, a nawet nie wiadomo, co dokładnie dzieje się z kartąszczerbaty.gif

Będzie opisane poniżej co się dzieje.

 

 

Zależy co dokładnie masz na myśli poprzez wykrzaczanie się? Crashuje Ci gra, stery wywalają czy całkiem wszystko pada i musisz robić reset? Problem może polegać na tym, że karta może już mieć krzywo osadzone kości pamięci lub i nawet socket. Wtedy wydasz tylko pieniądze na termopady a to nic nie pomoże. Czasem karty fabrycznie już mają źle osadzone GPU lub ramy i z czasem jak to się nagrzewa to tylko się pograsza.

 

Siedzisz w systemie grafika w spoczynku (pulpit przeglądarka) ma średnią wartość https://imgur.com/a/l4wVajQ 40 stopni gdy w domu jest jakieś 22 stopnie. Uruchamiasz grę (na maksymalnych ustawieniach np. Rainbow Six Siege, Assetto Corsa, GTA5 itp.) bez limitu klatek, wszystko działa płynnie aż w pewnym momencie w GTA5 pokazuje się coś takiego https://imgur.com/a/gF5yWLC i już komputer nie odpowiada, zawieszone klawisze klawiatury, kursor nie odpowiada, wiatraki na CPU i GPU się wyłączyły pozostał tylko reset, inne gry potrafią się na szczęście tylko wyłączyć poprzedzając na sekundę czarny ekran i dźwięk odłączonego i podłączonego urządzenia. Uruchomiłem OBS'a do nagrywania w trakcie gry Precision X1 (do temperatur) i okazało się że gra w kilka minut osiąga 84 stopnie po czym się wyłączy (normalne bo taki limit podobno jest w sterownikach) Więc byłem sprytniejszy i wyłączyłem limit sterowników w Nvidi uruchamiając Tryb Developerski, gra działała świetnie ale ze względu na ryzyko wyłączyłem grę bo GTA5 czy Siege potrafiło generować 112stopni ("do" ponieważ dalej nie chciałem ryzykować) Gry nie wykrzaczało jedynym problemem były temperatury. Szybki demontaż, wymiana pasty, i sprawdzenie stanu termopadów (nadają się do kosza bo straciły już swoje właściwości - jak mokry karton rozlatują się w rękach). Temperatura faktycznie była ponad 80 stopni bo backplate to generował tyle ciepła że nagrzewał radiator z CPU który zawsze jest zimny.

 

Wracając do termopadów których się tak uczepiliście.

https://www.dropbox.com/s/iztgqr91nqgwtsi/IMG_20181210_125719.jpg?dl=0 tutaj są wymiary.

https://ibb.co/HVVytqy tutaj pokazana różnica pomiędzy EVGA a np. Arctic które mają te same wymiary grubości.

 

Dla mnie nie jest problemem wymienić, ja pytam co lepiej wybrać. Jeżeli ktoś ma pewne termopady które są mega tanie i jestem wstanie z zdjęcia powyżej znaleźć te same wymiary oraz grubości niech podeśle.

Co ~250zł nakładu mam do wyboru - termopady -> arctic'a / morpheusa -> kraken g12 + aio

Więc chcę wiedzieć co uważacie za bardziej wydajne i lepszym wyborem w takiej kwestii, bo np. CPU aircoolery vs aio to często jest tylko wydaniem pieniędzy (chyba że chodzi o estetykę i ciszę) - tak wiem znajdą się i tacy dla których 2-7 stopni to duża różnica.

Edytowane przez kzfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby miał coś krzywo osadzone, to crashowałoby w losowym momencie, a nie tylko gdy karta chodzi na fulla a temp przekraczają 80 stopni.

 

To akurat nie jest prawdą bo może być minimalnie krzywo i przy wysokiej temperature metal zwiększy swoją objętość i wtedy już mogą się pojawić problemy, innym razem wystarczy stuknąć w kartę kiedy ta działa w systemie i też potrafi się wykrzaczyć, ale nie ma reguły, że będzie to robiła non-stop.

 

Jednak po tym co opisałeś powyżej też mam wrażenie, że wymiana termopadów mija się z celem. Brzmi to bardziej jak jakiś większy problem z kościami ramu i prawdopodobnie niestety pozostaje tylko RMA, lub naprawa w zewnętrznym serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez jaj,ślij na rma.

zrób ładne fotki i nie kucaj.

opisz problem,dodaj foto i niech łatają.

 

gorzej jak jest raczej nie będzie.

a że i w serwisie mogą dać dupska to fakt,temu ją dokładnie udokumentuj i wysyłaj.

to zacna grafa,długo ci jeszcze posłuży.

Edytowane przez lamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

pamięci szajs... karta na rma

 

 

To akurat nie jest prawdą bo może być minimalnie krzywo i przy wysokiej temperature metal zwiększy swoją objętość i wtedy już mogą się pojawić problemy, innym razem wystarczy stuknąć w kartę kiedy ta działa w systemie i też potrafi się wykrzaczyć, ale nie ma reguły, że będzie to robiła non-stop.

 

Jednak po tym co opisałeś powyżej też mam wrażenie, że wymiana termopadów mija się z celem. Brzmi to bardziej jak jakiś większy problem z kościami ramu i prawdopodobnie niestety pozostaje tylko RMA, lub naprawa w zewnętrznym serwisie.

 

Panowie, czy ktoś mi może wytłumaczyć skąd to stwierdzenie że pamięci są niesprawne?

Skoro bez ograniczenia temperatury (tryb developerski) normalnie karta działa i nawet nie chrząknie przy temperaturach 112 stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś mi może wytłumaczyć skąd to stwierdzenie że pamięci są niesprawne?

2t1jgcR.png

 

 

Skoro bez ograniczenia temperatury (tryb developerski) normalnie karta działa i nawet nie chrząknie przy temperaturach 112 stopni ?

to co pisałeś o temp i sterowniku, to niestety tylko Twoje założenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2t1jgcR.png

 

 

 

to co pisałeś o temp i sterowniku, to niestety tylko Twoje założenia

 

Możesz jakoś jaśniej?

Jakie założenia? ja nie zakładam że będzie działać, po prostu widzę że dany problem ustępuje, użytkuję już jakiś czas tą kartę i nie zauważyłem większych problemów abym był zmuszony oddać kartę, ba nawet mógłbym powiedzieć że jest mała lista gier które powodują przegrzewanie się karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jakoś jaśniej?

Jakie założenia? ja nie zakładam że będzie działać, po prostu widzę że dany problem ustępuje, użytkuję już jakiś czas tą kartę i nie zauważyłem większych problemów abym był zmuszony oddać kartę, ba nawet mógłbym powiedzieć że jest mała lista gier które powodują przegrzewanie się karty.

Problem występuje i nie zniknie "od tak"

 

Nasze rady dostałeś ale wiesz lepiej więc jak mamy Ci pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie idelo, pamięci padaja, gwarancją się konczy, duże prawdopodobieństwo, że dostaniesz rtx 2080 w zamian, a Ty jeszcze się zastanawiasz czy grzebać w karcie na własną rękę ? Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użytkuję już jakiś czas tą kartę i nie zauważyłem większych problemów

Aż sie dziwie że na forum o tym piszesz jak to ta karta nie sprawia problemów i jak super działa. Mało kto tak tu sie chwali że ma wszystko ok i bez problemów. Normalnie miód malina.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Ja też kupiłem EVGA z powodu ich świetnego serwisu, wpisz sobie RMA w wyszukiwarce na forum EVGA poczytaj i sam wydaj opinię.

 

Ja mam swoja wlasna opinie - mialem do czeynienia z ich serwisem i jest najlepszy. Ciekawe, ze osoby ktore faktycznie cos reklamowaly u EVGA mowia same pozytywy. Negatywy natomiast opowiadaja tylko CI, ktorzy gdzies cos slyszeli albo czytali :lol2:

Nie chcesz oddawac na gwarancje to nie oddawaj przeciez Twoja sprawa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jak ktoś jest z czegoś zadowolony to niespecjalnie udziela się opinii publicznej w większości przypadków. Możesz to wrzucić do piekarnika albo mikrofali jak to się kiedyś z fermi robiło i wygrzać tylko to jak łatanie zepsutego zęba plombą. Gdybym nie miał gwarancji próbowałbym metod które opisujesz, a że jest to nawet bym sie nie zastanawiał tylko wysyłał bo ta karta może klęknąć całkiem a szkoda by było bo półka wysoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...