Skocz do zawartości
GoracyKubek

Komputer nie widzi nowej karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postaram się jak najdokładniej opisać mój problem.

 

MOBO: MSI H110M PRO-VD

PROCESOR: INTEL I5 7500 3,4 GHz

HDD: Toshiba P300 1 TB 3.5" SATA III

ZASILACZ: Antec VP 500W

RAM: Kingston HyperX, DDR4, 8 GB,2133MHz, CL14

GPU: ASUS RADEON RX 480 DUAL 4GB OC GDDR5

 

W dniu dzisiejszym zakupiłem nową kartę graficzną model - asus radeon rx 580 dual 4gb oc.

Kartę wymieniłem ze względu na poprzednią (jak wtedy myślałem) nie działajacą kartę gigabyte gtx 1050 ti 4gb oc,

jak sie okazuję, po włożeniu nowej karty graficznej podpiętej pod hdmi do monitora, komputer startuje (wszystkie wiatraki się kręcą), ale na monitorze nie ma sygnału.

Komputer bez karty graficznej działa prawidłowo z monitorem, na zintegrowanie grafice z procesora.

Sprawdzałem ustawienia biosu, w zakładce Initiate Graphic Adapter mam ustawiony parametr PEG.

Jeśli chodzi o wejście pci express, to wydaję mi się, że nie ma z nim problemu bo po podpięciu karty graficznej bez podpiętego dodatkowego 8 pinowego zasilania

dioda led świeci na czerwono, z podpiętym zasilaniem 8 pinowym na biało, czyli tak jak powinno świecić.

Przy zmianie parametru w biosie z PEG na IGD i podpieciu jeszcze raz nowej karty graficznej, do monitora na hdmi, jak i podpieciu integry do monitora na wejscie vga

komputer wystartowal z poziomu integry i byłem w stanie zainstalowac sterowniki do nowej karty, po zainstalowaniu sterownikow probujac manualnie przelaczyc zrodlo monitora z vga na hdmi

obraz z karty graficznej zaskoczyl, ale mrugal,i po pewnnym czasie zgasl znowu a zrodlo hdmi nie wykrywalo sygnalu.

Ponownie zmienilem parametr w biosie z IGD na PEG i odlaczylem zintegrowana grafike od monitora, majac nadzieje na to ze karta graficzna z zainstaloawnym sterownikiem wystartuje normalnie lecz

po uruchomieniu komputera kolejny raz monitor nie wyszukiwal zadnego sygnalu na zlaczu hdmi.

 

Co dziwne komputer z wlozoną kartą w pci express ale bez podpięcia 8 pinowego zasilania startuje normalnie z poziomu zintegrowanej grafikii i nie ma zadnych problemów.

 

Pytanie- Czy przyczyną problemu może byc zbyt slaby zasilacz nieradzący sobie z zasilaniem karty graficznej ? Dodam tylko, ze poprzednia karta graficzna na poczatku dzialala normalnie,

po jakims roku komputer przestal ją wykrywac, wiec uznalem, ze jest zepsuta i wymienilem, niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia zestawu z innym zasilaczem badz plyta glowną.

 

Dodam jeszcze, że sprawdzalaem monitor podpinajac go pod hdmi do laptopa i normalnie przechywytal obraz, kabel hdmi tak samo sprawdziałem i działa prawidlowo z innymi urządzeniami.

 

Z góry dziękuje, Pozdrawiam.

Edytowane przez GoracyKubek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jakims roku komputer przestal ją wykrywac, wiec uznalem, ze jest zepsuta i wymienilem

A jest popsuta, czy tylko tak stwierdziłeś, bo to wydaje sie ważne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było sprawdzić kartę graficzną na innym PC. Możesz spróbować użyć DDU jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...