Skocz do zawartości
Targaryen

Która platforma na pare lat?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że AM4 bedzie wpierane tylko do 2020 to pewnie nowe cpu dostaną nowy socket i ddr5

Więc obecnie przejście na am4 jak i 1151 to ograniczenie się w przyszłości do upgrade na obecnie dostępne cpu

 

Teraz sam sie zastanawiam czy warto isc w którakolwiek, czy lepiej zostać na i5 2500k i tylko zmienić gpu a z resztą poczekać jeszcze z rok.

Jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego ile masz kasy i jakie oczekiwania na ten moment. Tak czekać to można w nieskończoność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pc do sporadycznego grania i streamowania, pewnie grania/streamowania głownie w Bannerlord II na ultra ustawieniach 1080p ;p

 

Obecnie siedze na i5 2500K @ 4800Mhz (tutaj sie obawiam ze ryzen 2600 nie okaże sie wcale specjalnym skokiem wydajności w grach a render streama to jednak głownie gpu i tak)

Crucial Ballistix sport 4x4 Gb 1600 @ 1866 10-10-10-26 2T 1:7

AsRock Fatal1ty performance P67

Gpu umarło więc obecnie mam gtx 660 :)

 

Może wystarczy w to wsadzić 1660 Super i jeszcze pociągnąć na 4 rdzeniach, bo przy przejsciu na tomahawk max i R2600 i tak nie planowałem lepszego gpu niz 1660 Super ew. 2060 bez super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem będziesz czekać na Drr5, bo będzie tuż za rogiem, a potem znowu coś... Małym budżetem ryzen 2600 robi dużą różnicę w nowoczesnych tytułach, przeszedłem z i5 4690k. Inwestycja w tego ryzena + płyta AM4 serii max od msi + 16GB ramu wyniesie do ~1200 zł. Ram Ci zostanie na długo, bo dobrego Drr5 możesz spodziewać się najprędzej za 4-5 lat, a pierwszego za ~2 lata. Ryzena niedużym kosztem możesz zmienić na nowszy model i znowu starczy na długo, albo kup od razu model 3600/3700.

 

Do GPU jak wyżej i tak starczy ryzen 2700/3600 na lata, przy czym wolałbym 3600 i tańszą płytę.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no ja liczyłem ze za mobo+cpu+ram może bym dostał 500-540zł to by starczyło akurat na R2600

Do tego b450 Tomahawk Max ~440zł

Ram sobie upatrzyłem Patriot Viper Steel 3600MHz CL17 (PVS416G360C7K) to jakies 316zł

 

To by trzeba dopłacić do przesiadki jakieś 760+ zł Tylko sie obawiam że to bedzie znikomy boost od strony ramu/cpu

 

Z tego co widziałem ten tomahawk jako nieliczny ogarnie najmocniejszego ryzena to bym nie kupował juz tańszego mobo tylko po to aby zaoszczędzić 100zł

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Z 4c/4t na 6c/12t to już spory skok i jak najbardziej można zmieniać jeśli cpu nie domaga (szczególnie przy streamowaniu)

 

Ja się ociągam bo mi wystarcza 4c/8t jeszcze, a jak bym miał zmieniać to minimum r5 3600, albo jak wyjdzie jeszcze coś wydajniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

I to jest ten "streaming" i "granie"? ;)

 

Bardzo mało gier procesorowych w tym tescie i to przeważnie benchmarki wbudowane, zobacz rotr

bottleneck spowodowany za małą ilością rdzeni/wątków do tej gry, a jest jeszcze dobrych kilka w których jest to samo.

 

PS. Podałem r5 3600 jako minimum do zmiany ;) nie 2600 stock

(gościu miał fantazje testować również w 1440p i 4k, ale to zbędne bo jest bottleneck karty)

 

PS2. Ja zmieniłem z i5 na i7 już jak w wieśku 3 miałem w mieście lekkie dropy poniżej 60fps spowodowane prockiem i użycie 100%, później coraz więcej gier miało ten problem, na dzisiaj do spokojnego grania ze średnimi kartami to minimum 4c/8t, 6c/6t w górę.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd się urwał? przecież ten gość tych procesorów na oczy nie widział :E

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym tescie który dałeś jest 2500k na 4.3 a 4.8 to jednak spora różnica dla bottlenecka

A 1660 super chyba tez minimalnie mniej bedzie wymagała od cpu niż 1070 Ti

 

 

Tutaj jest 2500k który leci raptem na 4000Mhz a i karta bez super troszke słabsza

 

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Będzie działać, ale w niektórych wymagających od procesora grach będziesz miał spadki przez 4c/4t (nawet na i3 8350k@5ghz są) a to bardzo szybkie rdzenie, coraz więcej jest takich gier, jeszcze do tego streaming...

 

Co do filmików, sam mówi że były spadki w miejscach procesorowych, ale owija w bawełnę że jest ok ;)

 

I pominął z 7 gier w których takie spadki występują na 4c/4t, podając tylko rotr, z profesjonalizmem to nie ma nic wspólnego, wystarczy bf1/5 multi i proc dostaje w ciery.

 

Co do testu blacka:

 

1. bf1 widać już spadki użycia gpu, w bf5 jeszcze gorzej.

2. gta v spory bottleneck nawet w miejscu poza miastem.

3. crysis 3 spadki użycia gpu (nie jest to najgorsze miejsce w grze)

4. rotr spadki użycia gpu.

5. far cry - benchmark graficzny.

 

Sam Black mówi o mikroprzycięciach i użyciu 100% no ale co kto lubi, nie chce mi się robić testów bo bym zasymulował 4c/4t i przetestował w grach siedzących na procesorze w miejscach "procesorowych", bo większość testów w necie jest zrobione na pałę ;)

 

PS. Ciekawa stronka gdzie możesz sprawdzić bottlenecka https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-2500K/GeForce_GTX_1070/0cY0UNoQ/16/ przy i5 2500k@4.5ghz i gtx 1070 podkręconej to aż 44% bottlenecka.

 

Przy i7 2600k spada do 22% https://pc-builds.com/calculator/Core_i7-2600K/GeForce_GTX_1070/0e00UNoQ/16/

 

Z podkręconym r5 2600 i tą samą kartą już nie ma bottlenecka https://pc-builds.com/calculator/Ryzen_5_2600/GeForce_GTX_1070/0Qj0UNa0/16/

 

Pytanie tylko co wzięli jako stock ;) jak z pamięciami 1333mhz to też nie ma sensu, oczywiście to takie teoretyczne na oko sprawdzanie, dające jakiś pogląd na zjawisko bottlenecka.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...