Skocz do zawartości
Krzysiujarzyna

Potrzebna kierownica do pc/Xbox one

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jak w temacie. Mój młody (6lat) zamarzył o kierownicy do grania, głównie w Farming Simulator, truck simulator itp. Jestem kompletnie zielony w tym temacie, dlatego proszę o pomoc.

Powiedzmy że budżet to tak koło 600pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało. Z nowych najtańszy jest Thrustmaster TMX - kosztuje ok. 800 zł. Chociaż można teraz polować na promocje.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało. Z nowych najtańszy jest Thrustmaster TMX - kosztuje ok. 800 zł. Chociaż można teraz polować na promocje.

 

Jeśli warto to mogę dopłacić. Nie ma problemu z tym. A brać wogole pod uwage używkę Logitech 920 ? Widziałem za 660 na alledrogo

Edytowane przez Krzysiujarzyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thrustmaster TMX kosztuje teraz 689 w Media Expert z tego co mi Ceneo podpowiada, wydaje mi się, że w takim przypadku lepiej nową na gwarancji kupić niż używaną.

Fakt, że Logitech ma trochę solidniejsze pedały ale mimo wszystko wydaje mi się, że w tym przypadku gwarancja przeważa.

Do tego TMX'a jakby się młodemu bardzo spodobało zawsze jest możliwość dokupienia opcjonalnych pedałów (T3PA lub T3PA Pro) i drążka zmiany biegów (TH8A). Alternatywnie jest coś takiego jak TMX Pro ale wtedy cena skacze już do 900 (to jest zestaw TMX + pedały T3PA).

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie apropos tego drążka... bo masz jak w banku że w końcu będziesz musiał go dokupić... Przy Logitechu to dopłata 200zl a przy Thrustmasterze 600zl. No i jak kolega wyżej wspomniał, Thrustmaster daje przyzwoite pedały (odpowiadające Logitechowi) dopiero w droższych wersjach, te najtańsze to sam plastik i brak sprzęgła. Szkoda że akurat teraz na Logitech nie ma żadnych promocji, bo trafiają się bardzo często, ale jakby trafił sie dobry deal to wg mnie to będzie lepszy kompletny zestaw na prezent. Thrustmastera poleciłbym natomiast entuzjaście który będzie chciał w przyszłości doinwestować 1000-1500zl na drążek, pedały czy kółko obszyte skórą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapedziliscie się i to daleko. Młody ma 6 lat!!! Wydam parę tysi a po tygodniu czy dwóch będzie leżało w kącie. Litości..... On tłucze najwięcej w Farming simulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T150 jest chyba najtańsza - 599 ziko - ale ona nie pasuje do XO. TMX to chyba to samo i pasuje do XO. IMO nic droższego nie warto kupować. Ale chyba nic tańszego też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te drążki, a tymczasem sportowe bryki, którymi śmigają sim-racerzy w ligach, i tak mają zwykle automat z łopatkami :E

Tak tak, jest powód, dla którego drążki to teraz fetysz dla wybranych za grubą kasiorę.

 

Ale to już się off-top robi.

6 lat to w sumie mało, ale kupowanie crapu z 90 st. obrotu za 150 zł bez FF i tak chyba nie ma sensu... Przecież wiadomo, że to jak z Lego, kupujesz dziecku a potem składasz sam (teraz dzieci mają w nosie Lego :()

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra biorę w takim razie TMX.

Ps znajomi mają Hori i też sobie chwalą

 

Dobry wybór, jak młodemu się spodoba to można w przyszłości rozbudować, jak nie, to łatwiej będzie za pół roku sprzedać nowy sprzęt na gwarancji.

 

Co do Hori to pierwsze słyszę o tej firmie ale jak popatrzyłem na Google to ten TMX jest sporo lepszy bo ma Force Feedback, a nie wibracje jak w Hori ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat dość stary, ale sam ostatnio szukałem kiery do Xbox One i wpadłem na ten artykuł z róznymi przedziałami cenowymi. Z budżetem do 500 zł wziąłem Cobra rally gt900 i jak za te pieniądze jestem bardzo zadowolony - bez problemu paruje się z xboxem one s. Co prawda obręcz kierownicy w dotyku jest dość tandetna, ale za te pieniądze trzeba przymknąć oko na niektóre aspekty.

Edytowane przez vivaldi8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...